تاد دوت

تاد دوت

با دنبال کردن این نویسنده در صورت اضافه شدن کتاب جدید یا تخفیف به شما اطلاع داده می شود.

بیوگرافی:


بیوگرافی و فهرست ویدیوهای تاد دوت 

تصویر شماره 1 : تاد دوت

مقدمه 

 دکتر تاد دوت Todd Dewett یکی از پربیننده ترین شخصیتهای رهبری در جهان است: او  همچنین رهبر فکری، متخصص اصالت، نویسنده پرفروش، مربی برتر جهانی در بخش آموزشی سایت لینکدین، سخنران کنفرانس های تد TED و یکی از 100 سخنران برتر مجله Inc.  به شمار می آید. همین طور مطالب او در نشریات برجسته جهان از جمله نیویورک تایمز، تایم، بیزنس ویک, فوربز، فست کمپانی، کارآفرین، سی ان ان و بسیاری از رسانه های دیگر، منتشر شده است.

 او پس از شروع کار خود با شرکت مشاوران آندرسن و ارنست اند یانگ ، دکترای خود را در زمینه رفتار سازمانی در دانشگاه A&M تگزاس به پایان رساند و حرفه خود را به عنوان یک برنده جایزه و استاد دانشگاه آغاز کرد. تاد بیش از 1000 سخنرانی  برای  اعضای شرکت های فورچون 500 ، سازمانهای میلیارد دلاری و برندهای ملی امریکایی از جمله مایکروسافت، اکسون موبیل، پپسی، بوئینگ، جنرال الکتریک، آی بی ام، کرافت هاینز ، کاترپیلار، برادر و صدها نفر دیگر ارائه داده است. بیش از 30،000،000 متخصص در بیش از صد کشور به هشت زبان از کتابخانه آموزشی وی در سایت لینکدین بهره مند شده اند. 

تصویر شماره 2 : نقل قولی از تاد دوت

سابقه حرفه ای تاد دوت 

تاد دوت در وظایف شغلی متنوعی ایفای نقش کرده است که عبارتند از : استاد، مشاور، مجری رادیو ، نویسنده و مدیر. او به عنوان یک متخصص تجارت و دانشمند اجتماعی، بینش عمیقی را در مورد نحوه عملکرد افراد ، تیم ها و سازمان ها بدست آورده است. پیام اصلی او برای مهمه عبارت است از : همیشه می توان بیشتر انجام داد. در خانه، در محل کار و  در زندگی شما امکان ارتقای وضعیت خود را دارید. او تلاش دارد تا از طریق سخنرانی و نوشتن، به دیگران در مشاهده واقعیت یاد شده کمک کند  که برای تحققش متعهد شوند. 

تاد دوت در کار خود بر اصالت و جنبه هایی از روابط بین فردی تمرکز می کند که موفقیت حرفه ای را به دنبال دارند. او انواع و اقسام چالش های سازمانی را مشاهده کرده است و معتقد است چالش ها ، صرف نظر از ظاهرشان، در قلبشان همان موضوعات اصلی را دارند: نیاز به خودآگاهی بیشتر، ارتباط بهتر، روابط بهتر و مهربانی بیشتر. 

در نتیجه او در مشاوره هایی که ارائه می دهد مسیر مشتریان را مشخص می سازد و آنها نه تنها با اعتقاد به امکان پذیر بودن انجام کارهای بیشتر دفتر او را ترک می کنند، بلکه می دانند چگونه این کار را انجام دهند و برای شروع فوری انگیزه دارند. تاد دوت در دوره همکاری خود با سایت لینکدین، محتوایی ایجاد کرده است که میلیون ها نفر در بیش از صد کشور به چندین زبان از آن لذت می برند.

روشی که او برای کار کردن با مشتران خود در پیش گرفته از این قرار است که آنها را در جریان رسانه های اجتماعی درگیر می کند، برایشان فیلم های تبلیغاتی می سازد و برای یادگیری در مورد چالش های محل کار مشتری وقت می گذارد تا مطمئن شود در رویدادی که برای سخنرانی و ارائه توصیه به عنوان میزبان دعوت شده است، سنگ تمام بگذارد. 

ویدیوهای تاد دوت 

با توجه به اینکه کسب و کار و موفقیت یکی از دسته بندی های اصلی محصولات ارائه شده در این سایت را تشکیل می دهد. تصمیم گرفتیم تا منتخبی از ویدیوهای تاد دوت را با دوبله حرفه ای در اختیار شما عزیزان قرار بدهیم. در ادامه توضیحی در مورد هر یک از عناوین را مشاهده می کنید:

 

تصویر شماره 3: نقل قولی از تاد دوت

1. گام هایی برای ایجاد اعتماد به نفس 

در این ویدیوی 20 دقیقه ای تاد دوت یک برنامه کلی را برای ارتقای اعتماد به نفس در اختیار شما قرار می دهد . یادگیری این مهارت باعث می شود تا شما بتوانید د همه زمینه های زندگی تان رشد کنید و هرچند زمانبر است اما نتیجه آن پایدار می باشد . در این دوره چند مبحث مثل قبول شرایط فعلی،  پذیرفتن خود به همراه نواقصی که دارید ، تعریف یک مسیر جدید و مثبت اندیشی مطرح می شود. 

2. مدیریت استرس

تاد دوت اعتقاد دارد کمی استرس اصلا بد نیست چون شما را به پیش می برد تا کارهایی را که لازم است برای رفع ناراحتی و نگرانی تان انجام بدهید. اما از چه حدی به بعد استرس مضر می شود؟ تکنیک هایی که در دوره مدیریت استرس آموزش می بینید به شما کمک می کنند تا محرک های ایجاد کننده استرس ، مدیریت عکس العمل و انتخابهای شخصی مثبت را در خود پرورش بدهید.

3. هوشمندی

هوشمندی یک ویژگی است که باعث می شود شما در ارتباطات خود با دیگران تاثیرگذاری بیشتری داشته باشید و از بخش های مختلفی تشکیل شده است . در واقع هوشمندی در ارتباطات اجتماعی با چیزی که عوام به عنوان هوشمندی می شناسند متفاوت است. شما در این دوره یاد می گیرید تا نشانه های فیزیکی و رفتارهایی مثل گوش دادن موثر، اقرار به نواقص و خلاصه گویی را تمرین کنید. 

4. هدایت دیگران 

این دوره ویدیویی مناسب کسانی است که می خواهند وظیفه هدایت  و مربیگری دیگران را به عهده بگیرند . مربیگری از جمله شیوه هایی است که در سازمان های مختلف برای پرورش هر چه بیشتر نیروی انسانی استفاده می شود.تاد دوت  تکنیک هایی را به منظور مجهز شدن هر چه بیشتر مربیان و هدایتگران سازمانی مطرح می کند. 

5. تصمیم گیری

تصمیم گیری هوشمندانه مهارتی است که اگر بخواهید از لحاظ شخصی و حرفه‌ای متفاوت باشید به آن نیاز دارید. در این دوره، تاد دوت پنج گام ساده را به ما نشان میدهد تا برای تقویت مهارت تصمیم گیری از آنها بهره بگیریم. 

6. چگونه نه بگوییم 

مهارت"نه گفتن" برای کارمندان در محیط شغلی یک ویژگی بسیار لازم است تا بتوانید زمانی برای رسیدگی به وظایف و کارهای خودتان داشته باشید. به طور کلی "نه گفتن " باعث می شود تا احساس رضایت خاطر بیشتری داشته باشید. اما تشخیص زمان های مناسب برای رد درخواست کمک از جانب دیگران و نحوه جواب رد دادن به آنها هم بسیار مهم است. 

7. پذیرفتن تغییرات 

وقتی صحبت از تغییرات در محیط های کاری پیش می آید خیلی از کارمندان نسبت به این مسئله جبهه می گیرند. بنابراین روسا و مدیران باید دنبال روشهایی باشند که کارمندان تغییرات را بپذیرند . در غیر اینصورت شرکتها مدام کارهای تکراری کرده و از چرخه رقابت حذف می شوند. تغییر همچنین به صور فردی نیز بسیار مهم است . کسانی که تغییر را قبول می کنند نقش های بیشتر و هویت های متعددی برای خود درست می کنند و به فرصت های بیشتری هم دسترسی خواهند داشت.

تصویر شماره 4: نقل قولی از تاد دوت

8. مدیریت برای رسیدن به نتایج 

برای اینکه مدیری با کارآیی عالی باشید، نیاز به درک قوانین رهبری دارید. در این دوره، نویسنده و مشاور تجاری، دکتر تاد دوت، رازهایی که تجارت‌های کوچک و بزرگ استفاده میکنند تا تیم‌ها را مدیریت کنند و به نتایج خاص برسند و هوشمندانه استراتژی‌های تجاری را اجرا کنند، با شما در میان میگذارد. همچنین بر سه حیطه کلیدی تمرکز میکند: انگیزه، تغییر مثبت و تصمیم‌گیری. کشف میکنید که چطور ذهنیت خود را تغییر دهید، یک فرهنگ انگیزشی و مسئولیت‌پذیری بسازید و تصمیم‌های مهم بگیرید و در طول زمان عالی بمانید.

 

9. غلبه بر ترس از صحبت کردن در جمع 

صحبت کردن یک مولفه حیاتی در زندگی حرفه ای و شخصی شماست. تاد دوت در این دوره راجع به عوامل موثر بر موفقیت در سخنرانی برای جمع صحبت می کند. به شما کمک می کند تا خودتان را از نظر روحی آماده کنید، از میزان اشتباهات خود کم کنید، یک سبک شخصی برای سخنگویی در جمع داشته باشید و ....

10. پرورش خلاقیت 

به گفته تاد دوت ، خلاقیت هم مانند هر چیز دیگری نوعی توانایی است که با شخصیت شما ارتباط دارد و قابل پرورش دادن است. در این دوره، مربی و متخصص مدیریت تاد دوت  به شما کمک می‌کند تا ارزیابی درستی از منابع خود داشته باشید. به این منظور، برای هر چه بیشتر خلاق بودن شما باید  منابع حرفه‌ای‌تان (شبکه شخصی ، تخصص، اطلاعات و دستیابی به منابع مالی) و تصمیم گیری راجع به زمان و چگونگی استفاده از آنها را در نظر داشته باشید. 

11. یادگیری از شکست ها 

شکست کلمه ای است که در باور بسیاری از انسان ها هم معنی با نقص دانسته می شود. به همین خاطر خیلی ها اصلا دوست ندارند که به شکست هایشان رجوع کنند یا دیگران از آنها مطلع باشند. درحالیکه شکست هم ضروری و هم مفید است. 

در این دوره، مربی تاد دوت، درباره روانشناسی شکست (تفاوت میان شکست خوب (آزمایش تفکر) و شکست بد (چشم پوشی بی پروا)) صحبت می کند. یاد میگیرید که چرا شکست، فرصتی برای یادگیریست. همینطور تکنیک‌هایی را برای عبرت از شکست و استفاده از آن به عنوان ابزاری برای ایجاد اعتماد، اعتبار، دلسوزی، فروتنی و اشتیاق و چشم‌انداز یاد میگیرید. 

12. مثل یک رییس هدایت کنید 

این دوره آموزشی ویدیویی اختصاص به یاد دادن درس هایی دارد که بیشتر از همه برای مدیران مناسب است. به عنوان یک مدیر شما می توانید تکنیک هایی را به کار بگیرید که نه تنها جلسات ازخورد و نتیجه بهتری داشته باشند، بلکه کارمندان شما نیز با رضایت و خوشحالی بیشتر در آنها شرکت کنند. 

13. بازخورد موثر

ارائه بازخورد در محیط های شغلی از جمله جنبه هایی است که کمترین میزان توجه نسبت به آن صورت گرفته است . تاد دوت به شما کمک می کند تا علاوه بر اینکه یک فرهنگ سازمانی مبتنی بر صداقت و شفافیت را ایجاد می کنید ، نحوه درست بازخورد دادن و انواع بازخوردها را هم بشناسید. 

تصویر شماره 5: نقل قولی از تاد دوت

14. ترفیع گرفتن 

ترفیع گرفتن به چیزی بیشتر از سخت کوشی و گذشت زمان نیاز دارد. شما بایستی مهارت های مذاکره و اقناع سازی را بلدا باشید تا مافوق خود را راضی به پذیرفتن تقاضا ترفیع خود کنید. این درحالی است که کمتر کسی اطلاع دارد که می توان برای ترفیع هم برنامه ای داشت. تاد دوت، قدم به قدم در مورد مسائلی که باید در روند ترفیع شغلی به آنها بپردازید صحبت می کند، از جمله اینکه:

 تناسب مابین شغل شما با اهداف شرکت چگونه است؟ 

 

سهم منحصر به فرد شما در رشد شرکت چیست و چطور باعث رشد می شود؟

 آیا حقوق شما ثابت باقی مانده است؟ و .....

15. بازیابی انرژی و انگیزه 

 در زندگی شغلی خود به جایی می رسید که احساس می کنید دیگر از انجام کارتان لذت نمی برید . با اینکه عاشق شغل خود بوده اید اما سوختتان تمام شده است . بعضی ها در این موقع فکر تغییر شغل می افتند و بعضی دنبال راه هایی برای برگرداندن شور و حرارت سابق هستند. تاد دوت در این ویدیوی آموزشی دلایل تمام شدن سوخت را با شما بررسی و پیشنهادهایی برای بازگشت به حالت عادی ارائه می کند. 

16. بهبود مهارت های ارتباطی 

توسعه و استفاده  از مهارت های ارتباطی کلید موفقیت شما در سازمان است. با تعریف مجدد موفقیت شغلی، می توانید ارتباط بین چشم انداز اجتماعی و عملکرد مهارت ارتباطی را پیدا کنید. ارزیابی ای از وضعیت خود داشته باشید و برنامه ای عملی را برای بهبود مهارت ارتباطی تان تدوین کنید. 

شرکت شادن پژواک با در نظر گرفتن نیاز شما عزیزان ویدیوهای تاد دوت  را با دوبله فارسی و با نهایت کیفیت تولید و در اختیار علاقه مندان قرار داده است.

شما می توانید تمامی عناوین یاد شده در بالا را از سایت رسابوک دریافت کنید.

سایر آثار تاد دوت

حالت نمایش