خلاصه کتاب چیست + معرفی بخش کتابچه شادن پژواک

خلاصه کتاب چیست + معرفی بخش کتابچه شادن پژواک

خلاصه کتاب چیست + معرفی بخش کتابچه شادن پژواک 

مقدمه 

خلاصه کتاب نوعی از کتاب است که برای رفع کردن نیازهای کتابخوانی افراد دارای وقت کم متولد شده است. یعنی افرادی که علاقه زیادی به یادگیری و رشد دارند، اما اوقات فراغت کمی برای خواندن دارند. البته در کنار این مسئله، خلاصه کتاب ها مناسب کسانی است که از بین انواع و اقسام کتاب های خواندنی نمی دانند کدام کتاب را باید انتخاب کرد. در این روش شما فرصت دارید تا چکیده مهمترین مطالب کتاب اصلی را بخوانید و بعد در مورد خرید و مطالعه آن تصمیم گیری کنید. 

خلاصه نویسی محدود به کتاب نمی شود. بلکه همچنین می تواند شامل خلاصه کردن گفتار، مانند سخنرانی ، یا چیزهایی که دیده و شنیده می شود، مانند فیلم هم باشد. در هر صورت در خلاصه، جزئیات را حذف می کنند و تفسیری از اصل اثر صورت نمی گیرد. 

تصویر 1 :خلاصه کتاب از انواع روش های ترغیب به مطالعه می باشد 

خلاصه کردن کتاب های داستانی و غیر داستانی هر دو طی سال های اخیر رواج پیدا کرده است و ناشران در سطح بین المللی و ملی نسبت به فروش آنها به خصوص به صورت دیجیتالی یا آنلاین اقدام کرده اند. 

خلاصه کتاب می تواند صوتی یا الکترونیکی باشد. همه می دانیم که وقت، سیار ارزشمند است، بنابراین در تهیه خلاصه کتاب ها سعی می شود تا مهمترین ایده های کتابهای عمدتا پرفروش و مشهور به خواننده عرضه شوند. به شکلی که خواندن آنها برای خواننده وقت زیادی نیاز نخواهد داشت.

نحوه نوشتن خلاصه کتاب 

همانطور که گفته شد، خلاصه کتاب در واقع چکیده ای از مطالب کتاب اصلی است که در حجم بسیار پایین تر و با رعایت دسته بندی های کتاب اصلی توسط یک نویسنده تهیه می شود. نویسنده باید از قلم خوبی برخوردار باشد و توانایی و حوصله کافی را برای مطالعه کردن و سپس بیان گفته های نویسنده اصلی داشته باشد. 

اجازه بدهید در این رابطه مثالی بزنیم: فرض کنید در یک امتحان به زبان انگلیسی شرکت کرده اید. در این موقع برای پاسخ دادن به سوالاتی که شخص دیگری تنظیم کرده است، متن را به زبان انگلیسی می خوانید. یعنی احتمالاً ابتدا سوالات را می خوانید و سپس متن را می خوانید تا پاسخ صحیح را پیدا کنید.

 با این حال، وقتی نویسنده ای برای خلاصه نوشتن، متنی را می خواند، بایستی خودش تصمیم بگیرد که نکات اصلی چیست. به این منظور او متن را در درجه اول برای درک پیامی می خواند که نویسنده برای خواننده دارد ، نه خواندن برای اینکه پاسخ صحیح به سوالات شخص دیگری را بدست آورد. 

از آنجا که افراد زمینه های مختلفی دارند و  برای اهداف مختلفی کتاب می خوانند، ممکن است خوانندگان مختلف، پیام نویسنده را به طرق مختلف تفسیر کنند. حتی اگر موافق نویسنده هم باشند، احتمالاً خلاصه های خود را به روش های مختلف می نویسند. به عبارت دیگر، بعید است فقط یک خلاصه "صحیح" وجود داشته باشد. از طرف دیگر، برای نوشتن یک خلاصه لازم است که یک متن را به طور کلی، و بنابراین در یک سطح عمیق تر درک کنیم، تا زمانی که هدف، فقط جواب دادن به سوالات باشد.

 

تصویر 2: نوشتن خلاصه کتاب نیازمند رعایت اصولی است 

خلاصه کتاب های نشر شادن پژواک (کتابچه)

در راستای تغییراتی که برای آسان تر کردن و امکان پذیر کردن مطالعه برای همه به وجود آمد، ما نیز در نشر شادن پژواک تصمیم گرفتیم تا نسبت به تهیه و ترجمه و ارائه خلاصه کتاب های مخصوص خودمان اقدام کنیم. این کتاب ها با عناوین دیگری مانند میکروبوک و میکروکتاب هم در بازار کشورمان عرضه شده و مورد استقبال قرار گرفته اند.

نامی که برای متمایز کردن این دسته خلاصه کتاب ها انتخاب شد کتابچه است. همچنین شعار اختصاصی آن که روی طراحی جلد و صفحه 

 اول هر کتابچه صوتی و الکترونیک قابل مشاهده است " کتابچه ؛ چکیده ای از ارزشمندترین مطالب کتابها" می باشد. 

به طور کلی دلایل ما برای پرداختن به این امر عبارت بود از :

1. همه گیر شدن استفاده از تلفن های همراه و تبلت که کار خواندن را آسان می کند 

2. توجه بیشتر به کتابخوانی بخصو.ص برای افرادی که از زمان های کوتاه  (حداقل 10 الی حداکثر 20 دقیقه) در روز برای این کار استفاده می کنند 

3. در اختیار گذاشتن امکانی برای مقایسه میان کتاب های مختلف اصلی که با دانستن محتوای چکیده شان آسانتر می شود 

تصویر 3 : لوگوی کتابچه

4. در اختیار گذاشتن امکان گوش دادن به کتابچه های صوتی برای روشندلان و کم توانان عزیز جامعه و کمک به ارتقای آگاهی آنها 

5. ارائه کتابچه ها با قیمت بسیار مناسب که دیگر کمتر بهانه ای برای کتاب نخوانی باقی می گذارد

بر این اساس تا امروز تعداد 150 کتابچه توسط شادن پژواک تولید شده و علاوه بر سایت. اپلیکیشن  فروشگاه رسابوک، در سایت ها و اپلیکیشن های معروفی مانند فیدیبو، طاقچه ، نوار، کتابراه هم در دسترس قرار گرفته است. معرفی کامل تر از محصولات کتابچه را در پست بعدی مطالعه فرمایید. 

  

اشتراک گذاری:

پیامها