نیک ویجیک (نیک ووییچیچ) - (Nick Vujicic)

نیک ویجیک (نیک ووییچیچ) - (Nick Vujicic)

با دنبال کردن این نویسنده در صورت اضافه شدن کتاب جدید یا تخفیف به شما اطلاع داده می شود.

بیوگرافی:


بیوگرافی نیک ویجیک سخنران انگیزشی و نویسنده کتاب فتح قله های موفقیت بدون دست و پا  

بیوگرافی 

نیک ویجیک هم اکنون یکی از تأثیر گذارترین سخنرانان موفقیت در دنیا محسوب می‌شود و مؤسسه زندگی بدون دست و پا را که در زمینه موفقیت فعالیت دارد اداره می‌کند. نیک ویجیک در سال 2007 از استرالیا به امریکا و ایالت کالیفرنیا مهاجرت کرد تا به عنوان مدیر عامل  و رییس سازمان غیر انتفاعی خود فعالیت کند.او همچنین به عنوان یک مبلغ مذهبی و بشردوست هم فعال است. 

او در کتاب خود به نام "زندگی بی حد و مرز" می گوید: "من بدون دست و پا به دنیا آمدم اما هرگز در حصار شرایط خود نماندم. من به سراسر دنیا سفر میکنم و به میلیون ها نفر الهام میبخشم تا با ایمان، امید، عشق و شجاعت خویش بر ناملایمات زندگی چیره شوند و به آرزوهای خود برسند".

تصویر 1 : نیک ویجیک 

دوران کودکی 

نیک ویجیک یا نیک وویچیچ (Nick Vujicic) با نام کامل نیکولاس جیمز وویچیچ متولد چهارم دسامبر ۱۹۸۲ در ملبورن استرالیا است و به علت ابتلا به سندرم تترا-آمیلیا هنگام تولد از نعمت دست و پا محروم بوده است. او اصالتی صربریایی دارد. به علت فقدان هر دو دست و بازوها تا قسمت شانه  و نیز نداشتن هر دو پا او تنها می توانست از قسمت کوچکی از پای خودش که دو انگشت شصت داشت استفاده کند. 

هر چند در کودکی دچار افسردگی شده بود، اما کم‌کم و با کمک مادرش آموخت که از زائده کوچکی که به جای پا در بدن او وجود داشت، استفاده کند و قابلیت‌های خود را افزایش دهد، او در دبیرستان رهبری گروه کر را بر عهده گرفت که برای یک خیریه اعانه جمع‌آوری می‌کردند و از آن به بعد به کارهای عام‌المنفعه رو آورد.

در ابتدا به دلیل ممانعت قانونی برای شرکت در مدارس افراد عادی او با مشکل برای ورود به مدرسه و تحصیل روبرو بود. اما تبدیل به یکی از اولین دانش آموزان معلولی شد که به تحصیل در مدارس عادی پرداختند. او که در سنین کودکی با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کرد در نهایت آموخت که دستاوردهایش می تواند برای دیگران الهام بخش باشد. 

نیک ویجیک برای مهارت پیدا کردن و برآمدن از پس انجام وظایف شخصی و روزانه، شروع به استفاده از دو انگشت شصت روی زائده ی قسمت پای خود کرد تا نوشتن را یاد بگیرد . برای این منظور او از گیره مخصوصی استفاده می کرد که آنرا داخل انگشت شصت بزرگتر حرکت می داد.

 او همچنین استفاده از کامپیوتر و  تایپ را با بهره گیری از روشی به نام "پاشنه و انگشت شصت" آموخت. همچنین پرتاب توپ تنیس، نواختن پدال های ساز درام ، پر کردن آب در لیوان،  شانه کردن موهایش، مسواک زدن، جواب دادن تلفن و اصلاح کردن صورت را هم یاد گرفت. 

دوران جوانی و شغل

نیک ویجیک در سن ۲۱ سالگی از دانشگاه گریفیث با دو مدرک لیسانس در رشته‌های حسابداری و برنامه‌ریزی مالی فارغ‌التحصیل گردید. نیک سخنران انگیزشی و مدیر سازمان غیرانتفاعی "زندگی بی حد و مرز" است. از دیگر مهارت های او شنا، موج‌سواری، و گلف است.

اولین کتاب او  زندگی بدون دست و پا در سال 2010 منتشر شد . او در فوریه سال 2012 با نامزد خود ازدواج کرد و خیلی زود هم بچه دار شدند. او هم اکنون مدیریت برنامه دیگری به نام دیدگاه بلندپروازانه را به عهده دارد و کتاب های دوم و سوم خودش به نام های مهار ناشدنی و بدون مرز را نیز به بازار عرضه کرده است. 

تصویر 2: خانواده نیک ویجیک 

کتاب های نیک ویجیک

فتح قله های موفقیت بدون دست و پا 

 این کتاب ماجرای واقعی زندگی نیک ویجیک را روایت می کند . او در مورد خصوصی ترین تجربیات خودش از زندگی صحبت کرده و دیدگاه هایی را که در برخورد با حوادث در او شکل گرفته اند تشریح می کند . او امروز انسان بسیار موفقی است اما به قول خودش بعد از آگاه شدن به نقص جسمانی خود دیگر کودک شادی نبود . البته او با اراده ای مثال زدنی زندگی خودش را با غلبه بر تمام موانع جسمی متحول کرده است و در این کتاب راجع به همین مسئله به ما درس می دهد. 

شما می توانید نسخه صوتی کتاب فتح قله های موفقیت بدون دست و پا را از سایت رسابوک تهیه کنید. 

مهار ناشدنی 

این کتاب دومین اثر نیک ویجیک به عنوان نویسنده می باشد. البته برخلاف کتاب اول او  فتح قله های موفقیت بدون دست و پا از روایت کردن زندگی شخصی اش فاصله گرفته و به مسئله ایمان به خود و خداوند می پردازد. البته همچنان بخش هایی از زندگی شخصی اش را هم در این کتاب مطرح کرده است که ماجرای آشنایی او و همسرش را هم شامل می شود. شما با مطالعه این کتاب بیش از هر چیزی با قدرت ایمان و اراده او آشنا می شوید ، قدرتی که مشابه آن در وجود تک تک انسان ها هست ولی نیاز به استفاده دارد.  

ویدیوهای نیک ویجیک

ایمان بی وقفه 

در این ویدیوی 1 ساعته نیک ویجیک دیدگاه های معنوی ای را با مخاطبان به اشتراک می گذارد که با رجوع به تعالیم مذهبی دریافته است . او نمونه انسانی است که زندگی اش را بر اساس باورهای منحصر به فرد خود بنا کرده و به همین دلیل یک منبع انگیزه بخش به همه به شمار می آید. شما عزیزان می توانید ویدیوی ایمان بی وقفه را از سایت رسابوک تهیه کنید. 

تصویر 3 : نقل قولی از نیک ویجیک 

هدف زندگی 

نیک ویجیک زندگی را  روندی مستمر و هدفدار توصیف می کند . همچنین او اعتقاد دارد در این زندگی که از سوی خداوند به ما داده شده است وظیفه ما اعتماد کردن به توانایی های خداست ، حتی اگر خودمان ناتوانایی هایی داریم. معمولا ناتوانایی منجر به ترس می شود و برعکس و این چرخه تا زمانی که شما به خداوند و قدرت او باور نداشته باشید شما را فلج نگه می دارد. برای مشاهده سخنان کامل نیک ویجیک در این باره، ویدیوی هدف زندگی  را برای شما عزیزان آماده کرده ایم. 

در جستجوی حکمت پروردگار 

این ویدیو سرشار از امید است . موضوع اصلی صحبت های نیک ویجیک هم در این ویدیو امید است . شما وقتی امیدوار باشید انگیزه لازم را برای زندگی کردن و تعقیب کردن اهداف خود دارید. همچنین با قلبی مطمئن تر بهتر می توانید حکمت خداوند را در زندگی تان مشاهده کنید. به این ترتیب به جای تمرکز بر چیزهای منفی و شکایت کردن از بابت نداشته هایتان و مقایسه خود با دیگران ، از همان توانایی هایتان به بهترین نحوی استفاده کرده و خودتان رضایت را از زندگی کسب می کنید. 

ویدیوی در جستجوی حکمت پروردگار در همین سایت قابل مشاهده و خرید است. 

اعتماد به پروردگار 

شما در زندگی حق انتخاب دارید و می توانید زندگیتان را  با تکیه بر نقاط قوت و درک و هوش و گرفتن  قدرت از کسی که شما را  آفریده بدست بیارید و به هدفی که برای آن خلق شده اید، برسید. انتخاب در هر صورت با شماست  و کس به جای شما انتخاب نمی کند. نیک ویجیک در ویدیوی اعتماد به پروردگار از رابطه میان خود و رابطه ای که هر انسانی می تواند با خداوند داشته باشد صحبت می کند. او با مثال زدن از کتاب مقدس و نقل داستان هایی که جنبه تاثیرگذاری  شخصی برای خودش داشتند مخاطبان را به چالش می کشد تا فکر کنند. ویدیوی اعتماد به پروردگار برای مشاهده و خرید در سایت رسابوک در دسترس قرار دارد. 

تصویر 4 ": نقل قولی از نیک ویجیک

عشق بدون قید و شرط

وقتی هدف از زندگی را پیدا کرده باشید زندگی برایتان ارزشمند خواهد شد.  این ویدیو در جمع دانش آموزانی ضبط شده است که مخاطب سخنان نیک ویجیک بوده اند. او به این نکته اشاره می کند که باید از سطح تفاوت های ظاهری  و دلخوشی های زودگر فراتر رفت. نیاز به تایید گرفتن از دیگران را رها کرد و هدف خود را در زندگی یافت و آن را دنبال کرد . لازمه این کار شناخت خودتان است. برای تهیه ویدیوی عشق بدون قید و شرط می توانید از سایت رسابوک اقدام کنید. 

شرکت شادن پژواک با در نظر گرفتن نیاز مشتریان ویدئوهای نیک ویجیک را به صورت دوبله فارسی و با نهایت کیفیت تولید و در اختیار علاقه مندان قرار داده است.

شما می توانید تمامی عناوین  نیک ویجیک را از سایت رسابوک دریافت کنید.

سایر آثار نیک ویجیک (نیک ووییچیچ) - (Nick Vujicic)

حالت نمایش