رابرت کیوساکی (Robert  Kiyosaki)

رابرت کیوساکی (Robert Kiyosaki)

با دنبال کردن این نویسنده در صورت اضافه شدن کتاب جدید یا تخفیف به شما اطلاع داده می شود.

بیوگرافی:


بیوگرافی رابرت کیوساکی نویسنده کتاب پدر پولدار  پدر بی پول 

تصویر 1: رابرت کیوساکی

رابرت کیوساکی با نام کامل رابرت تورُو کیوساکی، متولد ۸ آوریل  ۱۹۴۷ در شهر هیلو، ایالت هاوائی در کشور ایالات متحده آمریکا می باشد. او یک دورگه ژاپنی-آمریکایی است که در سال 1985با کیم کیوساکی ازدواج کرده، و محل سکونتش شهر اسکاتزدیل در  ایالت آریزونا می باشد. او یک چهره افسانه ای دارد که شیوه نگاه بسیاری از مردم را نسبت به پول تغییر داده است . کیوساکی هم یک کارآفرین است و هم یک سرمایه گذار، نویسنده و سخنران در حوزه انگیزشی  که اعتقاد دارد آموزش های رسمی چاره کار مشکلات مالی نیستند.

رابرت کیوساکی نویسنده کتاب پدر پولدار پدر بی‌پول است که از زمان انتشار خود تاکنون همواره به عنوان کتاب شماره یک در امور مالی شناخته شده است. همچنین کتاب کسب ثروت به روش پدر پولدار نیز که در واقع، ادامه مباحث کتاب پدر پولدار پدر بی‌پول می‌باشد، از آثار اوست. ثروت خالص رابرت کیوساکی۸۰ میلیون دلار تخمین زده شده است.

دوران کودکی

رابرت کیوساکی در هاوایی به دنیا آمد و در همان‌جا بزرگ شد. او چهارمین نسل از یک خانواده دورگه ژاپنی–آمریکایی است. خانواده‌اش ترکیبی از مدرسان ممتاز و برجسته مملکت بودند. پدرش رئیس آموزش و پرورش ایالت هاوایی بود. رابرت پس از پایان دوره دبیرستان، در نیویورک به ادامه تحصیل پرداخت و پس از به پایان رساندن دانشگاه، به نیروی تفنگداران دریایی آمریکا پیوست و به عنوان افسر و خلبان هلیکوپترهای سنگین نظامی به ویتنام رفت.

دوران جوانی و شغل

رابرت کیوساکی بعد از اتمام تحصیلات خود به کار روی کشتی های تجاری مشغول شد . این شغل امکان سفر کردن به نقاط مختلف دنیا و شکل دادن به بینشی جدید در مورد زندگی را برای او فراهم آورد. او مدتی هم مابین سال های 1974 الی 1978 به عنوان فروشنده در شرکت زیراکس فعالیت داشت.

این بخش از زندگی رابرت کیوساکی خود به چند نوع فعالیت تقسیم می شود که در ادامه می خوانید:

فعالیت‌های تجاری

در بازگشت از ویتنام، زندگی مالی و تجاری رابرت آغاز شد. در سال ۱۹۷۷، او شرکتی را بنیان نهاد که نخستین کیف پول‌های مردانه را که ترکیبی از نایلون و ولکرو بود به بازار عرضه کرد. این محصول، بعدها به یک فراورده مولتی‌میلیون‌دلاری جهانی تبدیل شد. او همچنین مدتی در دوران ریاست جمهوری بیل کلینتون مشاور اقتصادی او بود. کیوساکی محصولاتش را در مجلاتی چون رانرز ورلد، جنتلمن کوارترلی، مجله موفقیت و نیوزویک تبلیغ کرد.

فعالیت‌های آموزشی

پس از دست کشیدن از کار تجارت، مؤسسه‌ای به نام مؤسسه بین‌المللی آموزش با گروهی از همکاران خود تأسیس کرد که به آموزش تجارت و سرمایه‌گذاری در هفت کشور جهان مشغول بوده و ده‌ها هزار نفر دانشجو دارد.

فعالیت های سرمایه گذاری 

با بازنشسته شدن در سن ۴۷ سالگی، رابرت به آنچه بیش از همه مورد علاقه‌اش بود –یعنی سرمایه‌گذاری– روی آورد. به دلیل نگرانی فراوانی که از خلاء در حال رشد میان داراها و ندارها داشت، به خلق بازی «پول در گردش» پرداخت، که به آموزش پول اختصاص دارد. آموزش شناخت پول و کار با آن، بیش از اینکه تنها توسط قشر پولدار جامعه درک شود و مورد بهره‌برداری قرار گیرد، مورد استقبال سایر قشرها نیز قرار گرفت.

رابرت کیوساکی می‌گوید: "علت عمده‌ای که باعث می‌شود، غالب مردم در تنگناهای مالی به‌سربرند این است که آنان سال‌های سال را از عمر خود در مدارس به سر می‌برند؛ اما درخصوص پول هیچ چیز یادنمی‌گیرند. نتیجه این است که فقط یادمی‌گیرند برای پول کار کنند؛ اما هیچ‌گاه یادنمی‌گیرند که چه کنند تا پول برایشان کار کند".

درست است که حرفه رابرت بر مستغلات و رشد دادن شرکت‌های کم سرمایه استوار بود؛ اما در مؤسسه آموزشی او، مهم‌ترین چیزی که تعلیم داده می‌شود، عشق و استقامت است. او این آموزش را با کمک گرفتن افرادی چون اگ مندینو، زیگ زیگلار و آنتونی رابینز انجام می‌دهد. پیام اصلی رابرت کیوساکی این است که: «مسئولیت امور مالی‌ات را خود بر عهده بگیر یا این که تا آخر عمر پذیرای دستورالعمل‌ها و فرمایش‌های دیگران باش. دست خودت است که ارباب پول باشی یا برده اش شود".

تصویر 2: بازی گردش مالی رابرت کیوساکی 

بازی گردش مالی رابرت کیوساکی 

بازی گردش مالی یا گردش پول (به انگلیسی  cashflow 101 ) برای بالا بردن هوش مالی افراد طراحی شده است. این بازی علاوه بر جنبه سرگرمی از جنبه آموزشی قوی ای هم برخوردار می باشد. کیوساکی معتقد است آموزش، تنها از طریق کتاب اتفاق نمی افتد. "واقعیت این است که افراد هنگام تجربه و کار عملی اطلاعات بیشتری دریافت می کنند. هدف از بازی گردش پول هم همین است. یعنی تلفیقی از آموزش با سرگرمی و لذت". 

مواضع سیاسی

کیوساکی در ستونی که برای مجله جتست نوشت از دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ حمایت کرد.کیوساکی گفت که در ۲۰۰۶، نامزدی ترامپ را پیش بینی می‌کرده‌است. به گفته او ترامپ نامزدی است که می‌داند چطور شغل ایجاد کند و پول بسازد. او از نفوذ کافی برای اقناع کنگره برای پایین آوردن مالیات شرکت‌ها برخوردار است.

نظر آنتونی رابینز در مورد رابرت کیوساکی 

سخنران و نویسنده مشهور، آنتونی رابینز در مورد کیوساکی می‌گوید: «کار رابرت کیوساکی در امر آموزش، کاری نیرومند، عمیق، شگرف و دگرگون‌کننده است. من در برابر تلاش‌هایش سر تعظیم فرو می‌آورم و به تمام مردم، شرکت در این کلاس‌ها را توصیه می‌کنم.» از جمله نوآوری‌های دیگر رابرت کیوساکی می‌توان به ابداع بازی گردش مالی اشاره کرد. در این بازی بی نظیر به صورت کاملاً مفرح هر فرد می‌توان به صورت عملی با مفاهیم بنیادی اقتصادی آشنا شده و معلومات خود را ارتقاء دهد.

کتاب های رابرت کیوساکی

رابرت کیوساکی طی سالیان اخیر کتابهای بسیاری را هم به نگارش درآورده است که همگی زیر مجموعه پدر پولدار قرار می گیرند و از جنبه آموزشی برخوردار هستند. او در ابتدا برای دست به قلم شدن بسیار محتاط بود اما بعد از استقبال بسیار خومبی که از کتاب هایش صورت گرفت باید گفت امروزه انتشار کتاب هم یکی از منابع درامدزایی او می باشد. 

علاوه بر رابرت کیوساکی ، دونالد ترامپ هم در نگارش برخی از این کتاب ها با او همکاری داشته است . به علاوه کیم کیوساکی، همسر رابرت نیز کتابهایی مخصوص ثروت اندوزی و درآمدزایی برای خانم ها نوشته است. کتاب های کیوساکی در حوزه موضوعاتی مانند کسب استقلال مالی فردی، یادگیری مهارت های مالی و سرمایه گذاری، کسب دانش مالی و اقتصادی و شناخت بازارها و تحولات اقتصادی، آشنایی با ذهنیت ثروتمندان و حتی تاثیر پول در زندگی مشترک و ثروتمند شدن برای دیگر اعضای خانواده مثل خواهر و برادر می باشد. 

 

1. پدر پولدار، پدر بی پول 

2. جوان و پولدار بازنشسته شوید 

3. خودتان را اخراج کنید 

 

 تصویر 3: روی جلد کتاب چرا می خواهیم شما هم ثروتمند شوید؟ که به صورت مشترک به همراه دونالد ترامپ نوشته شده است

4. چرا می خواهیم شما هم ثروتمند شوید؟

5. تقلبی

6. راهنمای سرمایه گذاری موفق

7. مدیریت مالی موفق

8. به فکر یک تجارت باشید قبل از آنکه بیکار شوید 

9. برای ثروتمند شدن آی کیوی مالی خود را افزایش دهید 

10. 110 راز رابرت کیوساکی برای موفقیت 

11. پیشگویی پدر پولدار 

12. استقلال مالی 

13. مزیت فوق العاده ثروتمندان 

14. اهداف و انتخاب ها 

15. سرمایه گذار موفق در املاک و مستغلات 

16. چگونه اولین دارایی واقعی خود را بخرید؟

17. چهار راه پولسازی 

18. دانشکده کسب و کار

19. برادر پولدار، خواهر پولدار 

ویدیوهای رابرت کیوساکی 

1. شلیک به گاو مقدس پول 

این یک مستند آموزش مالی از نویسنده ی کتاب پدر پولدار، پدر بی پول است. کیوساکی اعتقاد دارد که بدون آموزش‌های مالی، پول و سرمایه شما به دست کسانی می‌افتد که از به چنگ آوردن آن لذت می‌برند و بیش از پیش ثروتمند می‌شوند.

او می گوید در دنیای امروزی، ما در بحران اقتصادی وحشتناکی به سر می‌بریم و خودمان از آن بی‌خبر هستیم. هر سال اوضاع اقتصادی و ارزش پول ملی بدتر می شود. بنابراین ما به تغییر بسیار اساسی و بزرگی نیازمند هستیم.

شما می توانید ویدیوی شلیک به گاو مقدس پول را با کلیک روی لینک از سایت رسابوک تهیه فرمایید.  

2. بهترین زمان برای سرمایه گذاری

رابرت کیوساکی در این ویدیو نظرات خود را در مورد استفاده از ظرفیت های نهفته در وضعیت اقتصادی پر نوسان در میان می گذارد. طی یک دهه اخیر اقتصاد جهانی گرفتار تلاطم های بسیاری شده است که آخرین آن در حال حاضر رودررویی با بیماری کرونا می باشد. همینطور در کشور ما ایران نیز وضعیت اقتصادی در حال پیچیده تر شدن است.

توصیه های کیوساکی مبتنی بر دهه ها تجربه ی او در عرصه سرمایه گذاری و کارآفرینی بوده و از قواعد خدشه ناپذیری تبعیت می کنند که فارغ از مرزهای جغرافیایی صادق هستند. او پیشنهاد می کند که به جای دست روی دست گذاشتن و پس انداز کردن اقدام به کارآفرینی و ریسک مالی کنید. مصاحبه بهترین زمان برای سرمایه گذاری در سال 2017 با او انجام شده و به صورت دوبله شده با بهترین کیفیت در اختیار علاقمندان قرار دارد. 

3. ده قانون موفقیت 

یکی از برجسته ترین و پر فروش ترین ویدیوهای رابرت کیوساکی که از طرف نشر شادن پژواک تهیه شده و در سایت رسابوک در دسترس علاقمندان قرار گرفته است 10قانون موفقیت می باشد. در ویدیوی ده قانون موفقیت، رابرت از سه مدل درآمدی صحبت می کند و هر کدام را با جزییات خود شرح می دهد. 

مدل اول، افرادی است که در دسته ی کارمندان  و صاحبان شغل هستند و سخت کار می کنند تا درآمدی داشته باشند. این افراد در کشور ما هم مجبور به پرداخت مالیات بر درآمد هستند. دومین مدل درآمد، درآمد از راه سرمایه و سهام داشتن در بورس است که طبق قوانین مالیاتی در کشور آمریکا به این درامد ۲۰ درصد مالیات تعلق میگیرد. و آن را درآمد کاپیتالی هم می نامند. سومین مدل درامد،که بهترین نوع درامد است، درامد غیر فعال نام دارد. درآمدی که به طور روتین هر ماه بدست می آورید. همین نوع درامد یکی از دلایل ثروتمند بودن کیوساکی است. 

 تصویر 4: رابرت و کیم کیوساکی 

4. پول و زندگی مشترک 

در این ویدیوی جالب و صمیمی، رابرت از زندگی خانوادگی خود و والدین خود و همسرش می گوید. از اینکه او و کیم کیوساکی به چه علتی تصمیم گرفتند تا برخلاف خواست خانواده و جو رایج در زمان کودکی شان که بر تحصیل کردن و پیدا کردن شغل کارمندی استوار بود، راه سرمایه گذاری را انتخاب کنند. 

رابرت کیوساکی اعتقاد دارد که به اشتراک گذاشتن دیدگاه ها در مورد پول با شریک زندگی خود اهمیت بسیاری داشته و بر روی روابط خانهوادگی شما نیز تاثیر بسیار زیادی را خواهد گذاشت. دیدن ویدیو پول و زندگی مشترک را به همه دوستان متاهل یا کسانی که در مسیر تاهل قرار دارند و حتی سایر دوستان توصیه می کنیم تا با دید جامع تری نسبت به تاثیر پول بر روی زندگی دو نفره تصمیم گیری کنند. 

5. چرا بعضی افراد ثروتمند و بعضی ها فقیرند؟

فرق بین پول درآوردن صرف و سرمایه گذاری کردن هوشمندانه واقعا زیاد است. چرا اولی را انتخاب کنید؟ برنامه کسب و کار خودتان را طراحی کنید و با سرمایه گذاری پول چاپ کنید. الان زمانش رسیده که کنترل زندگیتان را به دست بگیرید.دیگر برده های مستمری بگیر نباشید. مهم نیست که چقدر پول بدست می آورید، پول درآوردن کار راحتی است.

کیوساکی در این ویدیو به شما کمک می کند استقلال مالیتان را بدست بیاورید. او می گوید به جای کار کردن برای پول، آنهم وقتی ثروتمندان خودشان پول چاپ می کنند بهتر است خودتان برای خودتان پول چاپ کنید. ویدیوی چرا بعضی افراد ثروتمند و بعضی ها فقیرند در ارتباط با همین مسائل صحبت می کند. 

6. رازهای کارآفرینی 

فاصله بین کسی که هستید و کسی که دوست دارید به او تبدیل شوید خیلی دور نیست. برای پیوستن شما به گروه افراد بزرگ و موفقی در دنیا که حاضرند همه کار بکنند و شهامت آن را دارند که همه چیز را بگزارند وسط  و به دنبال رویایشان بروند و رویاهایشان را به حقیقت تبدیل کنند خوش آمد می گوییم .

به عقیده رابرت کیوساکی، قدم بعدی شما هستید.قدم بعدی شمایید که باید با خودتون کار کنید و در جنگ ذهنی برنده بشوید و تسلیم نشوید، چون هربار که عقب نشینی کنید این فاصله را بیشتر از قبل می کنید. ویدیوی رازهای کارافرینی مخصوص دوستانی است که بدنبال کارافرینی برای خود هستند. 

7. شانس دوباره؛ مردی که توانست آینده را ببیند 

خیلی ها امروزه براساس ایده هایی مالی که تاریخ انقضاش گذشته دست به عمل میزنند و از قوانین قدیمی استفاده میکنند؛ قوانینی مثل سخت کار کردن، پول پس اندازکردن، پرداخت قبوض و کم خرج کردن که  دیگر جواب نمی دهد و بدین طریق افراد روز به روز فقیرتر میشوند.

از نظر رابرت کیوساکی، چیزی که افراد ثروتمند را ثروتمندتر می کند، تمرکز این قشر روی دارایی ها است. ثروتمندان در راستای دستیابی به دارایی کار انجام میدهند و بوسیله دارایی، جریان نقدی از پول ایجاد می کنند. جریان های مالی بهترین راه  برای کسب درآمد می باشند. برای اینکه شما هم یاد بگیرید تا هوشمندانه ترعمل کنید، تهیه و تماشای ویدیوی شانس دوباره مردی که توانست آینده را ببیند را توصیه می کنیم.

8. آزادی مالی و دولت ها 

یکی از بنیان های فلسفه مالی ای که کیوساکی به آن معتقد است این است که یادگیری مسائل مالی و اقتصادی باید جایگزین کمک خواستن از دیگران و دولت شود. او می گوید ثروتمند شدن این توانایی را به ما میدهد که آزاد باشیم. داشتن پول برای ما آزادی می آورد تا کاری که میخواهیم را انجام دهیم و شغلی که دوست داریم را داشته باشیم و با کسانی که دوست داریم در ارتباط باشیم.

در همین رابطه او از تجربه دوران کودکی خودش می گوید که همواره با دیدن پدر بی پول واقعی خود فکر می کرد باید کارآفرین و سرمایه گذاری فعال باشد تا سرمایه گذاری غیرفعال مثل کسانی که در طرح های های بازنشستگی دولت سرمایه گذاری می کنند. ویدیوی آزادی مالی و دولت ها را می توانید با بهترین دوبله فارسی از سایت رسابوک تهیه کنید. 

9. سمینار آموزشهای مالی پدر پولدار 

به طور خلاصه این سمینار برای آشنایی با مدل های کسب درآمد و نحوه درآمدزایی و پرداخت مالیات تهیه شده است. کیوساکی یک بار دیگر خاطرنشان می کند که در دنیای کسب و کار، چهار مدل درآمدی وجود دارد: کارمندان، خوداشتغالان، کارآفرینان و سرمایه گذاران. توصیه او به همه این است که همواره ذهنشان را باز نگه دارند و بدانند که چه اتفاقی در حال رخ دادن است و چگونه میتوان از یک دسته مالی به دسته دیگر رفت. 

تصویر 5: رابرت کیوساکی در کنار جت شخصی اش

از نظر او بهترین دسته، سرمایه گذارن فعال هستند. یعنی دسته ای که خود او و بسیاری از ثروتمندان دیگر در آن جای می گیرند. همچنین برای ورود به این دسته و کسب استقلال مالی ابتدا باید مسائل مالی را یاد بگیرید. بهترین روش یادگیری از نظر کیوساکی، اشتباه کردن است. پس برای تغییر دادن خود سمینار آموزشهای مالی پدر پولدار را تهیه کنید. 

10. بمب اقتصادی 

ویدیوی بمب اقتصادی تلاش دارد تا همان فلسفه ای را که رابرت کیوساکی در شرکت پدر پولدار خود اجراسازی کرده است به زبانی ساده تر به شما آموزش بدهد. موفقیت شرکت او اثبات کرده که پایه ی موفقیت مالی شما از طریق تغییر نگرش شکل می گیرد. قوانین سنتی پولی که به ما آموزش داده شده بود از قبیل کسب مدرک تحصیلی و سپس مشغول شدن در کاری ثابت و سخت تلاش کردن برای حقوق ماهیانه نمی توانند شما را ثروتمند کنند.

به همین ترتیب حفظ شغل و پس انداز پول و در مقابل بی اطلاعی از نحوه سرمایه گذاری هوشمند آن به ضرر شماست. در ویدیوی بمب اقتصادی، نگرش شما نسبت به پول و مسائل مالی تغییر کرده و به شما کمک می کنیم تا روی آینده ی مالی خودتان کنترل داشته باشید.

11. طوفان های اقتصادی 

این ویدیو با همراهی دکتر کریس مارتینسون و آقای آدام تاگارت تهیه شده است و رابرت کیوساکی در آن راجع به مشکلات اقتصادی و راه های پیش بینی کردن آن ها صحبت می کند. به طور اخص در مورد بازار بورس و سرمایه  و وضعیت بانک ها در امریکای امروز که دچار نوسانات شدیدی هستند و به اعتقاد کیوساکی تنها افرادی در استفاده از آنها برنده می شوند که از دانش حرفه ای برخوردار باشند. 

این وضعیت تقریبا در اکثر نقاط دنیا و از جمله در کشور ما نیز صادق است . به این دلیل توصیه می کنیم برای افزایش دانش خود در این زمینه ها و متعهد شدن به رشد مالی خود به تماشای ویدیوی طوفان های اقتصادی اقدام کنید. برای تقویت هوش مالی بهتر است ابتدا مشکلات و چالش های اصلی را بشناسید تا با همراستا کردن اهداف و علایق مالی خود به موفقیت برسید.  

شرکت شادن پژواک با در نظر گرفتن نیاز مشتریان، کتاب های رابرت کیوساکی را به زبان فارسی ترجمه و با همکاری گویندگان مجرب به صورت صوتی تولید کرده است، همچنین ویدئوها و سمینارهای انگیزشی و آموزشی رابرت کیوساکی را به صورت دوبله فارسی و با نهایت کیفیت تولید و در اختیار علاقه مندان قرار داده است.

شما می توانید تمامی عناوین رابرت کیوساکی را از سایت رسابوک دریافت کنید.

سایر آثار رابرت کیوساکی (Robert Kiyosaki)

حالت نمایش