دارن هاردی (Darren Hardy)

دارن هاردی (Darren Hardy)

با دنبال کردن این نویسنده در صورت اضافه شدن کتاب جدید یا تخفیف به شما اطلاع داده می شود.

بیوگرافی:


 بیوگرافی دارن هاردی، نویسنده کتاب اثر مرکب 

تصویر 1: دارن هاردی 
دارن هاردی از نویسندگان، سخنرانان و کارآفرینان بسیار موفق روزگار ماست. او در زمینه هایی مانند موفقیت فردی، کسب ثروت،کارآفرینی، رشد شخصی، رشد مالی، رشد کسب و کار، برنامه ریزی برای پیشرفت در ابعاد مختلف زندگی، آثار بسیار موفقی را تولید کرده است.
هاردی را بیشتر به عنوان یک سخنران انگیزشی می شناسند که در سمینارها و دوره های آموزشی متعددی به عنوان مدرس حضور داشته است. او فردی خودساخته است که تنها با اتکا به توانایی های فردی توانسته بدل به چهره ای تاثیرگذار شود. 
آثار هاردی شامل کتاب ها، سخنرانی ها، سمینارها، کنفرانس ها، دوره های آموزشی، ویدیوهای آموزشی و ...می شود که در سایت رسابوک به بیست عنوان منحصر به فرد و مجموعا سی عنوان از آثار دارن هاردی دسترسی وجود دارد. این مطلب به بررسی زندگی نامه و آثار او اختصاص دارد. 

 دوران کودکی 

دارن هاردی، متولد 1 فوریه سال ۱۹۷۱، ‏دارای ملیت آمریکایی و اصالتا از خانواده های اصیل بریتانیایی می باشد؛ همچنین محل سکونت او شهر سن دیگو ایالت کالیفرنیاست، او در سال 2001 با جورجیا هاردی ازدواج کرد. هاردی نویسنده آمریکایی و سخنران، مشاور و ناشر سابق مجله "موفقیت" است. هاردی نویسندگی کتابهای پر فروش نیویورک تایمز را هم به عهده داشته است.

والدین دارن هاردی وقتی او 18 ماه داشت طلاق گرفتند. مادرش او را نمی خواست، بنابراین، او با پدرش زندگی کرد. هاردی آشکارا گذشته خود را با مخاطبان  به اشتراک می گذارد، زیرا اعتقاد دارد اگر  افراد عادی، ضعف خود را به نقطه قوتشان تبدیل کنند، می توانند به شکلی غیر عادی موفق شوند.

 می گوید:"مصیبت و بدبختی شما، مزیت شماست."، "عبور من از مشکلاتی که در کودکی در نتیجه ترک شدن توسط والدینم روی داد، باعث شد که من به شدت به خود متکی، خود انگیخته، هدف گرا و نتیجه محور باشم."

جوانی و شغل 

هاردی برای اولین بار در سن 18 سالگی آغاز به کار کرد. کمی بیش از 20 سال سن داشت که در سال 2007،  ناشر مجله "موفقیت" و "رسانه موفقیت"  شد، هاردی در دسامبر 2015 اعلام کرد که به عنوان ناشر مجله "موفقیت"،  از این به بعد به دنبال فرصت های جدید می رود. قبل از این، هاردی به کار اجرایی در دو شبکه تلویزیونی اشتغال داشت . او تهیه کننده اجرایی و توزیع کننده اصلی "شبکه خلق" (TPN) و رئیس "شبکه آموزشی موفقیت" (TSTN) بود.

کتاب های دارن هاردی 

دارن هاردی کتاب های پر فروشی چون: "اثر مرکب"، "بهترین سال زندگی تو"،"چگونه نترسیم و سوار قطار وحشت کارآفرینی شویم" و "دیوانگان ثروت ساز" را خلق کرده است.

در سال ۲۰۱۰ هاردی کتاب پرفروش "اثر مرکب" را نوشت.کتابی که در مورد تأثیر تصمیم‌گیری‌های روزمره بر موفقیت است و شامل یک دوره راهنمای کاربردی برای دستیابی به اهداف می‌باشد. در سال ۲۰۱۵ وی کتاب "چگونه نترسیم و سوار قطار وحشت کارآفرینی شویم" را نوشت که به تشریح چالش‌های مالکیت کسب و کار برای کارآفرینان می‌پردازد.

1. دیوانگان ثروت ساز

دارن هاردی ، نویسنده کتاب ماندگار "اثر مرکب" این بار در کتاب سال 2015 خود، فنون زندگی در دوران جدید را با هوشمندی و در قالب مسیر پرپیچ و خم کارآفرینی و داستان های واقعی و جذاب آن به ما نمایانده است. قطار وحشتی که دارن هاردی برای کارآفرینان ترسیم می کند و پیچ و خم های لرزه آورش را معرفی می کند، همان اصول و مهارت های زندگی در این دوران تازه است که  بالا و پایین های عجیب و غریبی دارد و گاهی به آن‌جا می‌رسد که فراتر از ترس می رود.

2.  کتاب اثر مرکب

همه ما به دنبال موفقیت و تحقق اهداف و آرزوهایمان هستیم. اثر مرکب وجه اشتراک تمام افراد موفق با یکدیگر است که "دارن‌ هاردی" با بررسی تک‌تک آن‌ها، به آن رسیده است. این کتاب به شما می‌گوید که چطور با چند اصل ساده زندگی روزمره‌تان را متحول کنید. اثر مرکب می‌گوید برای به وجود آمدن تغییرات بزرگ نیاز به قدم‌های بزرگ نیست بلکه ثبات قدم در انجام تغییرات کوچک است که می‌تواند شما را به آنچه می‌خواهید تبدیل کند. همچنین این تغییرات کوچک و اتفاقات پیرامون آن‌ها را در مسیر موفقیت بررسی می‌کنید.

تصویر 2: نقل قولی از دارن هاردی

3. کتابچه صوتی اثر مرکب 

 همه ما به دنبال موفقیت و تحقق اهداف و آرزوهایمان هستیم. اثر مرکب وجه اشتراک تمام افراد موفق با یکدیگر است که "دارن‌ هاردی" با بررسی تک‌تک آن‌ها، به آن رسیده است. 

4. کتابچه اثر مرکب 

این کتاب به شما می‌گوید که چطور با چند اصل ساده زندگی روزمره‌تان را متحول کنید. اثر مرکب می‌گوید برای به وجود آمدن تغییرات بزرگ نیاز به قدم‌های بزرگ نیست بلکه ثبات قدم در انجام تغییرات کوچک است که می‌تواند شما را به آنچه می‌خواهید تبدیل کند.

5.سمینار اثر مرکب 

در این سمینار نویسنده این کتاب، یعنی دارن هاردی سخنرانی خود را با یک سوال آغاز می‌کند. چرا به آن اندازه که باید موفق باشیم، موفق نیستیم؟ 

6. استثنا باشید

دارن هاردی در این کتاب از اعتقاد خود به استثنا بودن هر یک از انسان ها صحبت می کند. البته او می گوید خیلی از ما چون استثنایی بودن را از یاد برده ایم شکست خورده هستیم. این در حالی است که می توانیم خودمان، زندگی ، خانواده و دنیا را تغییر بدهیم. مطالعه این کتاب برای کسانی مناسب است که دنبال روش های مستند برای مو.فقیت هستند . بنابراین اگر دنبال استراتژی و روش علمی برای موفقیت می گردید خواندن کتاب استثنا باشید دارن هاردی را در برنامه داشته باشید. 

7.بهترین سال زندگی تو

این کتاب در چهار بخش مختلف نوشته شده است . مهمترین ویژگی آن هم ترغیب کردن خوانندگان به انجام کار عملی و نوشتن اهداف می باشد. به همین منظور در انتهای هر فصل تمریناتی هم برای افراد در نظر گرفته شده است. به طور خلاصه می توان گفت کتاب بهترین سال زندگی تو دارن هاردی از چهار بخش تشکیل شده که بخش اول آن به موفقیت و رشد شخصی می پردازد. بخش دوم برنامه ریزی، بخش سوم حل تمرینات مربوط به سال قبل و بخش چهارم برنامه ریزی برای اهداف اصلی که در بخش قبلی مشخص شده اند. 

8. ‫۱۰ هفته تا موفقیت بی چون و چرا‬

این کتاب حاوی برنامه هفتگی به مدت ده هفته است که با تمرینات و توصیه هایی در انتهای هر هفته تعقیب می شود . دارن هاردی در کتاب 10 هفته تا موفقیت بی چون و چرا از ما می خواهد تا در پایان هر هفته ببینیم که دستاوردمان چه بوده است؟ مهمترین کار مهمی که قرار است انجام بدهیم چه بوده؟ کدام یک از کارهای آن هفته کارآیی بیشتری داشته است؟ توصیه اکید او در این کتاب برنامه محور این است که صرفا سوالات را سرسری نخوانیم. بلکه اگر دنبال جواب گرفتن هستیم حتما به آنها پاسخ بدهیم.  کتاب در سال 2017 نوشته شده است اما هر زمان قابل استفاده است 

9. ‌پیغامی سری برای موفق شدن

موفقیت نتیجه‌ی مستقیم، انتخابهای کوچیک، ناچیز و لحظه به لحظه شما می باشد. مهم نیست چقدر سریع شروع کنید، مهم نیست چقدر استعداد یا مهارت دارید. هیچکدامشان مهم نیستند. ادم های باپشتکار موفق می شوند.  فقط یک روش برای موفقیت وجود دارد . رازی که سالهاست فراموش شده؛ موفقیت فقط با سختکوشی شدید بدست میاد. باید سخت کار کنید. این سخت کار کردن تبدیل به راز شده است. مهم نیست یک نفر چقدر مستعد و با امکانات باشد، شما میتوانید  هرکسی را با هر شرایطی شکست بدهید. میتوانید در طول زمان به هر هدفی که دارید؛ برسید. 

10. ‌تصمیمات سرنوشت ساز

کتاب تصمیمات سرنوشت ساز دارن هاردی درباره آموزش اصول تصمیم گیری های حیاتی در زندگی است. دارن هاردی مثل سایر آثار خود در این کتاب هم معتقد است که انجام تغییر، در لحظه ضروری می باشد و نباید آن را به بعد موکول کرد. در واقع هیچ بعدی وجود ندارد! شما هرچقدر هم الان از خود احساس رضایت داشته باشید بازهم آنچه به آن دست پیدا کرده اید فقط کسر کوچکی از چیزی است که برای شما شدنی بوده است.  

تصویر 3: نقل قولی از دارن هاردی 

11. ‌۱۰۰ سال خردمندی

تمامی سیستمهای موجود در هستی  در نهایت توسط چند اصل ساده کنترل می شوند وقتی شما آن اصول ساده را درک کنید،  در اینصورت می توانید سیستم های پیچیده را بررسی و کنترل کنید و بر روی آنها تسلط پیدا کنید و برای کسب موفقیت فردی و سازمانی از آن بهره مند شوید. درهرکاری، تنها دو و یا سه نکته مهم و کلیدی وجود دارد. باید آن دو یا سه نکته رو پیدا کنید و  بهشون عمل کنید تا  در انجامشان به مهارت کامل برسید .مردم فکر می کنند تمرکز یعنی بله گفتن به کارهایی که باید روش تمرکز کنید. ولی مفهومش اصلا این نیست. 

12. ‌رهبری در قرن ۲۱

 در قرن بیست‌ویکم ضعف در توانایی فردی شما در رهبری، محدودکننده‌ی اصلی در مسیر دستیابی به موفقیتهای شماست. رهبری در قرن بیست‌ویکم، درواقع مهارت متفاوتی شده است. این مهارت را  یاد بگیرید تا سریعتر از حد ممکن اوج بگیرید. مهم نیست چقدر قوی یا باهوش هستید ؛ اگه تغییر نکنید و مهارت رهبری را کسب نکنید؛ آینده‌ای در انتظارتان نیست.تمام شرکتهای بزرگ و قدیمی در حال فروپاشی هستند و میلیون‌ها نفر از پرسنلشان اخراج میشوند. ولی کارآفرینها و افرادی که صاحب‌کار خودشان هستند این وضعیت را بسیار خوب می دانند. 

نقل قول های دارن هاردی

در اینجا 12 نقل قول الهام بخش او درباره موفقیت آورده شده است:

1. "روز خود را با چرا شروع كنید و سپس به آنچه باید بپردازید".

2.. "آنچه شما می آموزید یا می دانید مهم نیست؛ مهم کاری است که شما با آنچه می دانید و یاد می گیرید انجام می دهید. "

3. "امپراطوری هایی که زمانی مسلط بودند، به همین دلیل شکست خوردند. چون بعد از رسیدن  به سطح مشخصی از موفقیت، دیگر خیالشان راحت شده بود و زمام امور را رها کردند. "

4. "برای آسان تر بودن کارها آرزو نکنید. آرزو کنید ای کاش شما بهتر بودید. "

 

تصویر 4: نقل قولی از دارن هاردی 

5. "رویاهای خود را فقط دنبال نکنید.آنها را با شور و اشتیاق تعقیب كنید. "

6. " ریشه هر یک از نتایجی که می گیرید بسته به انتخاب هایتان است . هر انتخاب، رفتاری را شروع می کند که با گذشت زمان به یک عادت تبدیل می شود. "

7. "انتخاب موفق بودن کافی نیست. شما باید برای پیدا کردن انگیزه اصلی خود، عمیق تر از آن را واکاوی کنید تا بتوانید قدرت خود را فعال کنید.یعنی قدرت چرای خود را . "

8. "فقط خود شما  مسئولیت کارهایی را که انجام می دهید، انجام نمی دهید، یا رفتاری را که با شما می شود به عهده دارید."

9. "همه تحت تأثیر سه نوع اثر قرار می گیرند: ورودی (آنچه شما ذهن خود را با آن تغذیه می کنید) ، دور و بری ها (افرادی که با آنها وقت می گذرانید) و محیط (محیط اطراف خود)."

10. "هنگامی که اهداف خود را تعیین می کنید، به مغز خود چیز جدیدی می دهید تا در آن جستجو کرده  و روی آن تمرکز کنید."

11. "آنچه توجه شما را کنترل می کند، زندگی شما را کنترل می کند."

12. ترس، واقعی نیست. این یک توهم است ، پدیده ای که کاملاً درون مغز شما زندگی می کند. "

مجله "موفقیت" 

مجله "موفقیت" یک مجله مرتبط با مشاغل بود که مشاوره های کارآفرینان و دیگران در مورد تجارت و بهبودشخصی در آن منتشر می شد. مباحث مجله، شامل سی دی هایی با محتوای انگیزشی متفاوت بود . این مجله در سطح ملی توزیع می شد.

 

 تصویر 5: دارن هاردی بر روی صحنه سخنرانی 

جنبش دارن دِیلی 

دارن دِیلی (DarrenDaily) ،جنبشی جهانی با عضویت 350،000+  انسان موفق است که خود را متعهد به هر روز بهتر شدن (#BetterEveryDay) کرده اند. این افراد، تلاش کنندگانی غیرعادی  هستند که هر روز صبح به دارن می پیوندند تا یک ویدیوی ویژه، حاوی ایده ای بزرگ را دریافت کنند.تماشای این ویدیو  کمتر از 5 دقیقه وقت می برد. به این ترتیب، آنها هر روز نسبت به دیگران از مزیتی بیشتر برای  موفقیتبرخوردارند.

پس از آن، 260 روز سال، این پیشرفت های کوچک تبدیل به دگرگونی های گسترده و موفقیت چشمگیر می شوند.

شرکت شادن پژواک، با در نظر گرفتن نیاز مشتریان ،کتاب های دارن هاردی را به زبان فارسی ترجمه و با به کارگیری گویندگان مجرب، به کتاب صوتی تبدیل کرده است، همچنین ویدئوها و سمینارهای انگیزشی و آموزشی را به صورت دوبله فارسی و با نهایت کیفیت، تولید و در اختیار علاقه مندان قرار داده است.

شما می توانید تمامی عناوین دارن هاردی را از سایت رسابوک دریافت داشته و از طریق سایت و اپلیکیشن نسبت به خرید آنها اقدام نمایید.

 

سایر آثار دارن هاردی (Darren Hardy)

حالت نمایش