آنتونی رابینز (Tony Robbins)

آنتونی رابینز (Tony Robbins)

با دنبال کردن این نویسنده در صورت اضافه شدن کتاب جدید یا تخفیف به شما اطلاع داده می شود.

بیوگرافی:


 

بیوگرافی آنتونی رابینز، سخنران و نویسنده موفق انگیزشی

آنتونی رابینز ملقب به سلطان انگيزه، نویسنده، سخنران، مربی و بازیگر آمریکایی است. وی ۲۹ فوریه سال ۱۹۶۰در شمال هالیوود در کالیفرنیا امریکا به دنیا آمد. شهرت عمده او در ایران به خاطر سلسله کتاب‌هایش در مورد موفقیت می‌باشد: کتابهایی مثل "قدرت نامحدود" در سال ۱۹۸۷ و "به سوی کامیابی" در سال ۱۹۹۴ منتشر شدند. 

تونی رابینز موفق‌ترین، مشهورترین و پرطرفدارترین نویسنده و سخنران انگیزشی در جهان است. هر چند که خود اصرار دارد به جای سخنران انگیزشی، مربی منتهای کارایی نامیده‌ شود. او در مدت کوتاهی به بیشترین آرزوها و رویاهای جوانی خود جامه عمل پوشانید و توانست درآمد سالیانه خود را از ۳۸ هزار دلار به بیش از یک میلیون دلار افزایش دهد.

آنتونی رابینز علاوه بر سخنرانی و نویسندگی ، به مربیگری شخصی برای بسیاری از چهره های معروف از قبیل مدیران ، کارآفرینان ، هنرمندان هم پرداخته است و سعی دارد تا همیشه ارتباطش را با هواداران خود حفظ نماید. به همین منظور او اقدامات بشردوستانه ای را نیز ترتیب داده است و به عنوان یک چهره بسیار پویا شناخته می شود. 

تصویر 1: آنتونی  رابینز 

دوران کودکی

تونی رابینز نویسنده و سخنران مقتدر آمریکایی یا با اسم کامل آنتونی جی رابینز، در ۲۹ فوریه ۱۹۶۰ در خانواده‌ای نسبتاً فقیر به دنیا آمد. پس از گرفتن دیپلم متوسطه به کارهای گوناگون روی آورد، اما توفیق چندانی نیافت. در سن ۲۲ سالگی در آپارتمان ۴۰ متری محقری، زندگی مجرد فقیرانه‌ای داشت و به گفته خودش، ناچار بود ظرف‌های غذای خود را در وان حمام بشوید. گذشته از گرفتاری‌های مالی، بر اثر پرخوری و بدخوراکی، بیش از یکصد و بیست کیلوگرم وزن داشت، و به علت چاقی، دچار تنبلی، بی‌حالی و خواب‌آلودگی شده ‌بود.

اما در عین فقر و فلاکت، رؤیاها و آرزوهای جاه‌طلبانه‌ای داشت، و در عالم خیال، خود را در قصر زیبایی در ساحل دریا و نزدیک جنگل سرسبزی مجسم می‌ساخت و برای خود همسری شایسته، اتومبیل گران‌قیمت و امکاناتی رؤیایی در نظر می‌گرفت. سرانجام مصمم شد که با چاقی خود، مبارزه کند و برای رسیدن به این هدف به مطالعه چند کتاب پرداخت، اما مطالب آنها را ضد و نقیص یافت و آنها را دور انداخت. پس از آن، برای کاهش وزن خود، راهی دیگر جست. به فکر افتاد فردی را که از هر جهت سالم و دارای تناسب اندام باشد، پیدا کند و افکار، اعتقادات، و نحوه تغذیه او را سرمشق خود قرار دهد.

این شیوه، مؤثر واقع شد و توانست در کمتر از دو ماه، بدون استفاده از رژیم غذایی و عمدتاً با شیوه‌های روانشناسی و کنترل فکر و ذهن، حدود پانزده کیلوگرم از وزن خود را کم کند، و با توجه به قامت بلند خود که در حدود دو متر بود، تناسب اندام خود را بدست آورد. شهرت عمده او به خاطر سلسله کتاب‌هایش در زمینه موفقیت است. آنتونی رابینز بیش از نیمی از عمر خود را صرف کمک به دیگران کرده، تا عظمت وجود خود را کشف نموده و آن را بهتر سازند.

تصویر 2: نقل قولی از آنتونی رابینز 

دوران جوانی و شغل 

 او یکی از موفق‌ترین افراد ایالات متحده در زمینه بهبود عملکرد دیگران است. وی بنیانگذار و رئیس هیئت مدیره بنیاد آنتونی رابینز است که به منظور کمک به افراد برای رسیدن به موفقیت‌های فردی و حرفه‌ای تأسیس شده‌است. رابینز برای بهبود عملکرد کارکنان، با سازمانهایی از قبیل ای‌تی اند تی، آی‌بی‌ام، آمریکن اکسپرس، مک داگلاس  و ارتش ایالات متحده آمریکا و همچنین تیم‌های ورزشی لس آنجلس و قهرمانان مدال طلای المپیک همکاری داشته است.

او همچنین با همسر کنونی اش سیج رابینز در سال 2001 آشنا شده و ازدواج کردند . آنتونی رابینز 5 فرزند دارد که یکی از آنها به نام جِیرِک رابینز نیز به شغل مربیگری شخصی مشغول است. 

تصویر 3 :آنتونی رابینز و همسرش سیج 

 

دیدگاه تونی رابینز به موفقیت 

آنتونی رابینز همچنین مورد مشاوره بسیاری از چهره‌های معروف جهانی بوده و در مورد بازسازی شهر شفیلد که چهارمین شهر بزرگ انگلستان است، طرف مشورت بوده ‌است. وی درصدد است تا با کمک به افراد، جهان را به جای بهتری برای زیستن تبدیل نماید. او می‌خواهد به افراد جامعه کمک کند تا سرنوشت خود را به دست گیرند، روابط خود را با دیگران بهبود بخشند، به دنبال هدفهای ارزشمند زندگی خود بروند، بر ناکامی‌های عاطفی یا مالی غلبه کنند و به سهم خود، به جامعه و کشور خدمت نمایند. سالهاست که او بدون خودخواهی، نیرو و منابع خود را در اختیار نیازمندان قرار داده‌ است.

تونی در سال ۱۹۹۱ بنیادی غیرانتفاعی را بوجود آورد که هدف آن، کمک به کودکان عقب مانده، افراد بی‌خانمان، سالمندان و زندانیان است. رابینز از روش‌های گوناگونی برای بالا بردن سطح زندگی خود و دیگران استفاده می‌نماید. او بر این اعتقاد است که فرایند تفکر و ارزیابی، چیزی جز پرسش و پاسخ درونی نمی‌باشد. می‌دانیم که نحوه تفکر و ارزیابی ما (که خود ارزیابی هم به عوامل گوناگون و موقعیت آن بستگی دارد)، احساس ما را شکل می‌دهد و با توجه به اینکه یک شخص هر چقدر هم که عاقل و بالغ باشد، بر مبنای احساسات خود و نه بر اساس فکر خود عمل می‌کند، پس نوع احساس ما در هر لحظه، رفتار ما را شکل داده و این رفتارها و عادت‌هایی که شاید در بسیاری از مواقع، متوجه میزان بازدارندگی آنها نمی‌شویم،  سرانجام سرنوشت ما را رقم می‌زنند.

 تصویر 4: نقل قولی از آنتونی رابینز 

کتاب های تونی رابینز 

1.تزلزل ناپذیر 

کتاب تزلزل ناپذیر  نتیجه هفت سال تحقیقات و مصاحبه هایی است که آنتونی رابینز با چهره های موفق دنیای سرمایه و مالی داشته است . او توانسته مجموعه ای از راه کارهایی را جمع آوری کند که کمکتان می کنند تا در بدترین شرایط اقتصادی و بازارها هم بتوانید خود را از نظر مالی در شرایط خوبی قرار بدهید. مهمترین نکته در ارتباط با طی کردن دوران بد اقتصادی حفظ کردن روحیه است . در واقع آنتونی رابینز ادعا دارد که درس های گنجانده شده در این کتاب هم برای متخصصان و هم برای افراد تازه وارد در جهان سرمایه گذاری  و بورس، کاربردی هستند. 

شما می توانید نسخه الکترونیکی کتاب تزلزل ناپذیر آنتونی رابینز را از سایت رسابوک تهیه بفرمایید. 

2. اهرم‌های خوشبختی

اهرم های خوشبختی: چگونه مزرعه‌ی سرنوشتمان را گل‌کاری کنیم؟ (7راهکار تأثیرگذار برای دستیابی به پیامدهایی عالی)

 آنتونی رابینز سعی کرده است تا راهکارهایی را برای خوشبخت شدن در اختیارتان قرار بدهد  که حاصل تجربیات شخصی خودش در زندگی و همچنین صحبت و نظرسنجی از انسان های موفق است. بر این اساس، با هفت راهکار آشنا می شوید که شما را بر زندگی تان مسلط می کنند و راه پیشرفت شخصی تان را هموار می سازند. رابینز این کتاب را با لحنی صمیمی و خودمانی نوشته است تا به رسالت همیشگی خود که همان کمک به انسان هاست بپردازد. او می گوید هر انسانی می تواند رویای زندگی خوبی را برای خود داشته باشد و با کمک گرفتن از انگیزه و تصمیم گیری درست به آن رویا دست یابد.  

3. پرسش‌های کوانتومی

کتاب پرسش‌های کوانتومی به صورت مشترک توسط دو چهره مشهور در حوزه روابط و موفقیت و انگیزه ، یعنی باربارا دی‌آنجلیس و آنتونی رابینز نوشته شده است. کتاب در واقع از دو بخش تشکیل شده است . در بخش اول از زبان آنتونی رابینز در مورد قدرت پرسش می خوانیم، یعنی همان مسئله ای که کشف کردنش باعث شد تا شخص آنتونی رابینز بتواند سرنوشت متفاوتی را برای خودش رقم بزند. بخش دوم نیز گفتگوی مابین باربارا دی انجلیس و انتونی رابینز است که به بررسی مسائل عاطفی و روابط انسانی اختصاص دارد. 

 4. نامه‌هایی از یک دوست: چگونه در زندگی کامیاب شویم

آنتونی رابینز در کتاب نامه هایی از یک دوست سعی دارد تا راه هایی را برای غلبه بر چالش های زندگی پیش روی شما قرار بدهد. او از انواع مشکلاتی نام می برد که پیش روی همه ی ما قرار دارد . از مشکلی مثل از دست دادن شغل ، تا ترک شدن توسط همسر و شریک عاطفی ، از دست دادن عزیزان و چیزهای دیگر . این ها مسئله های زندگی هستند و شما بایستی بپذیرید که مسئله های زندگی تان را حل کنید . 

از نظر آنتونی رابینز، همیشه امکان تغییر دادن شرایط برای شما فراهم است. شما هر آنچه را که برای تغییر زندگی تان می خواهید در درون دارید. 

5.کتاب 365 گام به سوی موفقیت

اگر بدنبال دانستن جواب این پرسش هستید که چگونه می شود از پس مشکلات موجود در زندگی برآمد، خواندن کتاب  365 گام به سوی موفقیت را به شما توصیه می کنیم. در این کتاب نویسنده به زبانی ساده، تکنیک‌ها و دستورالعمل‌هایی را مطرح نموده که برای داشتن یک زندگی‌ بهتر می توانید از آنها استفاده کنید. آنتونی رابینز اعتقاد دارد شناخت خود و سپس دیگران می تواند تکیه گاهی بسیار محکم برای پیش رفتن در این دنیا باشد.   

تصویر5: نقل قولی از آنتونی رابینز

 6. رژیم پاکسازی آنتونی رابینز

 این کتاب یک کتاب واقعا کاربردی است که شما می توانید برای داشتن یک سبک زندگی سالم از آن استفاده کنید. نویسنده کتاب خود مدتها گرفتار اضافه وزن بود که تبعات منفی خودش را در زندگی رابینز نشان داده بود . با توجه به اینکه آنتونی رابینز از هیچ یک از رژیم های غذایی نتیجه ای نگرفت، در نهایت  با الگو قرار دادن شخصی که در کاهش وزن موفق شده بود به وزن ایده آلش دست یافت . حالا در این کتاب مواردی را که خود سالهاست از نظر تغذیه رعایت می کند برای شما هم بازگو کرده است. 

 7. تسلط بر تاثیرگذاری 

همان طور که از نام کتاب هم مشخص است، کتاب "تسلط بر تاثیرگذاری یا 10 روز تا رهبری، تاثیرگذاری و موفقیت"، کتابی درباره رهبری تاثیرگذار است. به عقیده نویسنده، تاثیر و نفوذی که شما بر روی خانواده، دوستان و همکارانتان دارید همان چیزی است که تعیین کننده موفقیت شما در زندگی و کارتان است. این کتاب نتیجه سی سال تحقیقات نویسنده روی موضوع نفوذ می باشد. شما می توانید کتاب صوتی تسلط بر تاثیرگذاری را از سایت رسابوک تهیه کنید. این کتاب در ده قسمت مجزا تهیه شده و دارای راهکارها، ابزارها و تمرین‌هایی است که کیفیت زندگی شما را ارتقا می دهند. 

8.تسلط بر بازی پول 

 این کتاب در مورد پول و قواعد بدست آوردن و ازدیاد آن است . آنتونی رابینز در کتاب صوتی تسلط بر بازی پول هفت گام را برای خواننده تشریح می کند. او البته هدف والاتری برای ثروتمند شدن قائل است و ان بخشش به دیگران می باشد. اما برای بخشش در ابتدا باید پولی داشته باشید که بیشتر از میزان مصرف خود و نزدیکانتان باشد تا بتوانید میراثی ماندگار را از خود به جا بگذارید.  شما می توانید برای تهیه کتاب صوتی تسلط بر بازی پول از طریق سایت رسابوک اقدام کنید. 

ویدیوهای تونی رابینز 

1. چگونه ذهنی مقاوم داشته باشیم 

آنتونی رابینز  که امروز به عنوان یکی از برترین اساتید انگیزشی شناخته می شود در ویدیوی چگونه ذهنی مقاوم داشته باشید با تعریف خاطرات دوران کودکی خود و مسیری که برای خوشبختی طی کرده است از ماموریتش برای الهام بخشیدن به مردم می گوید. او اعتقاد دارد که خوشبختی، کاری است که هر انسانی باید برای خودش انجام بدهد. زیرا قرار نیست دیگری و یا حتی ذهن ما ما را خوشبخت کند. او رسالت خود را کمک به افراد برای قوی کردن ذهنشان می داند. شما می توانید ویدیوی چگونه ذهنی مقاوم داشته باشیم را از سایت رسابوک تهیه کنید. 

2. 10قانون موفقیت آنتونی رابینز 

در این ویدیو از آنتونی رابینز ، او درباره قوانینی صحبت می کند که برای کسب موفقیت در زندگی از نزدیک آنها را تجربه و لمس کرده است. قوانینی مانند وضع استاندارد، وضع هدف، خودشناسی و پیشرفت چند تا قوانینی هستند که آنتونی رابینز در این ویدیو از آنها صحبت می کند. برای اطلاع از قوانین کامل به همراه مثال ها و تجربیات شخصی رابینز ، می توانید ویدیوی 10 قانون موفقیت آنتونی رابینز را از سایت رسابوک تهیه کنید. 

شرکت شادن پژواک با در نظر گرفتن نیاز مشتریان عناوین " تونی رابینز " را ترجمه و با دوبله فارسی و نهایت کیفیت تولید و در اختیار علاقه مندان قرار داده است. شما می توانید عناوین " تونی رابینز" را از سایت رسابوک  دانلود کنید.

سایر آثار آنتونی رابینز (Tony Robbins)

حالت نمایش