رسابوک، فروشگاه کتاب صوتی | دانلود کتابخانه صوتی اندروید


کتاب صوتی، رسابوک، کتابخانه صوتی و تصویری، در طلب سادگی - نورمن فاستر

۱۰,۰۰۰ تومان

خرید

در طلب سادگی - نورمن فاستر

مشخصات

نویسنده ناشر زمان کل حجم فایل موضوع امتیاز بازدید
نورمن فاستر (Norman Foster ) رابونگارین 00:41:21 354 - 5 از 1 رای 626

توضیحات

در طلب سادگی – نورمن فاستر 

دنیای معماری از نگاه معمار معروف نورمن فاستر

 

فاستر درباره علاقه‌اش و ساختمان‌ها صحبت می‌کند. افرادی که در سال‌های آینده تصمیم جدی‌ای برای معمار شدن دارند و سعی می‌کنند وارد این عرصه بشوند، فاستر می‌گوید که چه کاری باید انجام دهند. 

فاستر درباره معماری حرف می‌زند: به نظر من، معماری نمایان‌گر کماله، نمایانگر ارزش‌های انسانیه و همین‌طور احترام به این‌ها. شاید توصیف کردنش کمی سخت باشه، ولی گاهی یک ساختمون به نحوی زبانزد می‌شه؛ حالا یا به خاطر کمال در ساختار، یا کمال در فرم.

فاستر از تجربه‌هایش در پروژه‌ها می‌گوید. به طور مثال نورمن فاستر از مخالفت‌های ساختن فضا در بالای سقف رایشتاک می‌گوید و اینکه بعد از ساخت، همان مخالفان می‎گویند که "چرا بزرگتر نساختی!؟" 

فاستر از وظایف معمار می‎گوید: یکی از وظایف معمار اینکه که شنونده خوبی باشه. و منظور شنونده اینکه که حواسش به نیازهای ساختمان در حال طراحیش باشه.  

فاستر درباره دیدگاهش نسبت به طراحی در فضاهای مختلف برای بهبود تجربه انسان‌ها در آن فضا می‌گوید. مثل اینکه چطور بیمارستان، فرودگاه، برج، مرکز سرطان و غیره را به محیطی بهتر برای افراد تبدیل کرده است. 

فاستر درباره وضعیت مالی پروژه‌ها صحبت می‌کند: کیفیت، یک رویکردیه که باید سرلوحه باشه. به این که چقدر خرج کنیم نیست. این نیست! شما در اصل سه منبع اصلی دارین: یکیش پوله، یکیش زمان و یکی هم انرژی خلاقانه؛ و اون انرژی خلاقانه و اون طرز فکر برای چگونگی استفاده از منابع موجود مهمه. 

 

تولید و انتشار توسط رابونگارین

 

نویسنده :

نورمن فاستر (Norman Foster )

نورمن فاستر (Norman Foster )

با دنبال کردن این نویسنده در صورت اضافه شدن کتاب جدید یا تخفیف به شما اطلاع داده می شود.

بیوگرافی:


نورمن فاستر معمار معاصر

نورمن فاستر، متولد ماه ژوئن 1935 و شهر منچستر، شاه مهره‌ي تاريخ معماري انگلستان است. او كه از يك خانواده‌ي طبقه‌ي كارگر اهل منچستر بود، مدرسه را در سن شانزده سالگي ترك و درحالي كه در سالن تالار شهر منچستر به عنوان منشي مشغول به كار بود به معماري علاقه‌مند شد. پس از گذراندن دوران سربازي در راف با ثبت نام در مدرسه‌ي معماري دانشگاه منچستر به فراگيري دروسي نسبتاً سنتي پرداخت و سپس به صورت بورسيه در دانشگاه ييل پذيرفته شد. در آنجا با ريچارد راجرز ملاقات كرد و تحت تأثير پل رودلف، باكمينيسترفولر، چاركز وري ايمز و ميس وندررو قرار گرفت. در روند شكل‌گيري شخصيت حرفه‌اي فاستر نمي‌توان به نقطه عطفي اشاره نكرد كه در حقيقت توانست فاستر را به جهانيان بشناساند و آن اعطاي مدال طلايRIBA   (يكي از ارزشمندترين جوايز معماري جهان) در سنين ميان سالي به وي بود.

محصولات مشابه

ارسال پیام