رسابوک، فروشگاه کتاب صوتی | دانلود کتابخانه صوتی اندروید


کتاب صوتی، رسابوک، کتابخانه صوتی و تصویری، مهمترین عامل در نقشه ی ذهنی - تونی بوزان

۳,۰۰۰ تومان

خرید

مهمترین عامل در نقشه ی ذهنی - تونی بوزان

مشخصات

نویسنده ناشر زمان کل حجم فایل موضوع امتیاز بازدید
تونی بوزان (Tony Buzan) شادن پژواک 00:16:02 129 - 5 از 1 رای 1602

توضیحات

مهمترین عامل در نقشه ی ذهنی - تونی بوزان

 

چگونگی یادگیری و به یادآوردن 

 

ما همیشه اولین اتفاق‌ها را به خاطر می‌سپاریم، که به آن« اثر اولویت» می‌گویند. همچنین شما اتفاق‌های پایانی را بیشتر به یاد می‌آورید که به آن «اثر پایانی» می‌گویند. مثلاً شمااولین باری که شخصی را ملاقات کردید و یا آخرین وعده ی غذایی‌ای که خوردید را به یاد می‌آورید.

جایی بین نقطه شروع و پایانی اتفاقات و یادگیری؛ شما کمترین میزان یادگیری را دارید که با پیوند زدن بین مطالب می‌توانید میزان حافظه خود را در بالاترین سطح خود نگاه دارید.

مغز از بین چیزهایی که وجود دارند یک سری پیوند را انتخاب می‌کند، چیزهایی که متفاوت و منحصربه فرد هستند و آن اطلاعاتی را به یاد می‌اورد که به انها توجه می‌کند که این قانونِ حافظه و تفکر می‌باشد. تکرار به شما کمک می‌کند که بتوانید اطلاعات را به هم متصل کنید.

اگر می‌خواهید مطالب یادتان بماند، باید یادداشت برداری کنید و برای پیوند دهی مطالب از سایه‌روشن، عکس و رنگ استفاده کنیم، و برای ارتباط بین مطالب باید خط بکشم، کد بذارم و از فلش استفاده کنیم.

پس باید یاد بگیرید چگونه نقطه‌ی شروع و انتهایی را مدیریت کنید،  چطور ارتباط برقرار کنید و زمانیکه  حافظه‌‌‌تان افت می‌کند چگونه  پیوند ایجاد کنید. چگونه یادداشت برداری کنید چطور نقشه‌ی ذهنی بسازید و از قدرت تخیلاتتان و پیوندهاتان استفاده کنید تا مطالب را به یاد بیاورید.

 

 

 978-622-6571-67-8  شماره شابک

ویدئوی قدرت نقشه ی ذهنی - تونی بوزان

تولید و انتشار توسط شادن پژواک

        

 

نویسنده :

تونی بوزان (Tony Buzan)

تونی بوزان (Tony Buzan)

با دنبال کردن این نویسنده در صورت اضافه شدن کتاب جدید یا تخفیف به شما اطلاع داده می شود.

بیوگرافی:


تونی بوزان (Tony Buzan)

 

تونی بوزان که نام کامل او آنتونی پیتر بوزان متولد ۲ ژوئن ۱۹۴۲ شهر میدلسکس انگلستان می باشد، او  نویسنده و مشاور آموزشی است. او از بنیانگذاران و ارائه کنندگان تکنیک‌های نقشه‌برداری ذهنی است. او مدعی است که با ورزشکاران المپیک، دانشگاه‌ها، بچه‌ها در همه سنین و اشخاص برجسته و مشهور کار کرده تا به آنها یاد دهد که چگونه استفاده از قدرت ذهنیشان را افزایش دهند.

 

او دانش‌آموخته از دبیرستان کیتسیلانو ونکوور کانادا هست. او در سال ۲۰۰۶ برنامه نرم‌افزاری را که نقشه ذهنی را مدیریت می‌کند 'نقشه ذهنی من'(iMindMap) نامید. بسیاری از ایده‌های او در پنج کتاب گردآوری شده‌است. ایشان در ۱۸ سالگی در دانشگاه کلمبیا کانادا مشغول به تحصیل شد و در سال ۱۹۶۴ از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شد. همچنین نقشه ذهنی را در سال ۱۹۷۰ ابداع کردند.

 

وی بیش از ۱۰۰ کتاب را تألیف کرده یا همکاری در تألیف داشته که به ۳۰ زبان مختلف دنیا ترجمه شده‌است. تونی بوزان به عنوان نویسنده کتاب‌های روانشناسی رایج و مردم پسند مثل نسبت هوشی(GQ)، هوش روحانی و معنوی، حافظه، خلاقیت و تندخوانی که با موضوعات حافظه و مغز در ارتباط هستند، مشهور شده‌است. همچنین بنیانگذار مؤسسه هوش و راه انداز مسابقات جهانی هوش است. همین‌طور وی از بنیانگذاران فستیوال روح جسم ذهن بخوبی المپیادهای ذهن بود.

شرکت شادن پژواک با در نظر گرفتن نیاز مشتریان عناوین " تونی بوزان " را ترجمه و با دوبله فارسی و نهایت کیفیت تولید و در اختیار علاقه مندان قرار داده است.

شما می توانید عناوین " تونی بوزان "  را از سایت www.rasabook.com  دانلود کنید.

 

        

 

محصولات مشابه

ارسال پیام