رسابوک، فروشگاه کتاب صوتی | دانلود کتابخانه صوتی اندروید


چیزهایی که می خورید روی شما تاثیر ندارند، بلکه باورهای تان نسبت به چیزی که می خورید شما را می سازند - وین دایر - کتاب صوتی متعادل بودن

چیزهایی که می خورید روی شما تاثیر ندارند، بلکه باورهای تان نسبت به چیزی که می خورید شما را می سازند - وین دایر - کتاب صوتی متعادل بودن

چیزهایی که می خورید روی شما تاثیر ندارند، بلکه باورهای تان نسبت به چیزی که می خورید شما را می سازند

 

وین دایر

 

کتاب صوتی متعادل بودن

 

 دو نقل قول می گویم که دوست دارم راجع به آنها فکر کنید. یکی از معلمم نسارگاداتا ماهاراج است. می‌گوید "از این بدن غفلت نکن. اینجا خانه خداست. مواظبش باش. فقط در این بدن است که می توان خدا را شناخت." و از نیکوس کاستانزاکس، رمان نویس بزرگ یونانی: "از ته دل چیزی که هنوز وجود ندارد را باور کنید، اینگونه است که می توانید آن را بیافرینید. چیزهایی که وجود ندارند همان چیزهایی هستند که هنوز به قدر کافی طلب نکرده ایم."

 

همانطور که رژیم غذایی و ورزشی تان وضعیت سلامتی تان را نشان می دهند، باورهایتان نیز وضعیتِ نسبیِ سلامتی فعلیِ بدنتان را نیز منعکس می کنند. اگر در آرزوی بدن سالمی هستید اما کارهای غیر سالم انجام دهید مسلما از تعادل خارج خواهید شد. اما افکار و باورهایی که در رابطه با سلامتی تان دارید مهمتر هستند. ظاهرا مثل همه، شما هم می‌خواهید از سلامتی کافی برخوردار باشید. پس این آرزوی ایده آل را در بالاترین پله ی نردبان خیالی 10 پله ای قرار دهیم.در نقطه اوج خواسته های تان در رابطه با سلامتی، خواهان بدن سالمی هستید که احساس خوبی دارد. حالا در حالی که به این دو سوال فکر می‌کنید این نردبان ده پله ای را تصور کنید. 

در کدام پله ی نردبان رفتارتان با خواسته ی دهمین پله هماهنگ است؟

در کدام پله ی نردبان باورهایتان نسبت به رفتارهایتان با خواسته ی دهمین پله هماهنگ است؟

 

می توانم حدس بزنم که هر کس اضافه وزن دارد و، اینقدر درب و داغون است که با بالا رفتن از چند پله به نفس نفس می افتد که برای رسیدن به خواسته ی پله دهم تنها انرژی پله ی دوم را صرف می کند. به بیان دیگر از تعادل خیلی دور هستند. این موضوع درباره ی همه ی آدمهایی که بیماریشان به شیوه زندگی شان مربوط می شود، صدق می کند. بیماری هایی مثل زخم معده، فشار خون بالا، سوء هاضمه، تپش قلب و غیره.

 

برای ایجاد تعادل به حدی که بتوانید صادقانه بگویید از سلامتی مطلوبی لذت می برید و از زندگی کردن در این خانه مجلل خداوند قدردان هستید، باید تصمیمان جدیدی حول دو سوالی که مطرح کردم بگیرید. شاید تعجب کنید که منظورم ایجاد تغییر جدی در رژیم غذایی تان نیست یا نمی گویم به کلاسهای ورزشی بروید تا بادی بیلدر یا دونده دو میدانی شوید، گرچه اینها هم یک امکان هستند ولی، در اینجا تاکیدم روی ایجاد هماهنگی مجدد در انرژی باورهای که به پله دهم خواسته هایتان می دهید می باشد. اگر اضافه وزن دارید، رو فرم نیستید و از بیماری های فیزیکی که به سبک زندگی تان مربوط می شوند رنج می برید، این برنامه جدی ممکن است مستلزم عزم راسخ برای غلبه کردن بر باورهای نادرستتان نیاز داشته باشد. پس با شنیدن مجدد عنوان این بخش از همین حالا شروع کنید"چیزهایی که می خورید روی شما تاثیرندارند، بلکه باورهایتان نسبت به چیزی که می خورید شما را میسازند. مگر امکان ندارد قبول کنید رژیم یا کمبود ورزشتان تنها مسئول وضعیت سلامتی‌تان نیستند؟ شاید به باورهایتان هم مربوط باشد. 

 

 

کتاب صوتی زندگیتان را با افکارتان خلق کنید - وین دایر

کتاب صوتی ماندن در مسیر - وین دایر

کتاب صوتی متعادل بودن - وین دایر

کتاب صوتی روابط عاشقانه برقرار کنید - وین دایر

کتاب صوتی 101 روش برای تغییر زندگیتان - وین دایر

ویدئوی10 قانون موفقیت وین دایر

کاری جدید از شادن پژواک

 

          

 

اشتراک گذاری:

پیامها