رسابوک، فروشگاه کتاب صوتی | دانلود کتابخانه صوتی اندروید


قبل از اینکه پولی خرج کنید، بازاریابی سریع و ارزان انجام دهید - برایان تریسی - کتاب صوتی کسب و کار موفق

قبل از اینکه پولی خرج کنید، بازاریابی سریع و ارزان انجام دهید - برایان تریسی - کتاب صوتی کسب و کار موفق

قبل از اینکه پولی خرج کنید، بازاریابی سریع و ارزان انجام دهید

برایان تریسی

کتاب صوتی کسب و کار موفق

خیلی ساده می توان عاشق ایده ی یک محصول یا خدمات شد، اما قبل از اینکه وقت، پول و زندگی تان را در یک کسب و کار پرریسک سرمایه گذاری کنید، باید آن را با دقت بررسی کنید تا مطمئن شوید مشتری های بالقوه هم درمورد محصول یا خدمات تان به اندازه ی خود شما هیجان زده هستند یا نه. 

سود حاصل از بازار سنجی دقیق، بیش از ده برابر پول یا وقتی خواهد بود که از این راه صرفه جویی کرده یا به دست می آورید. این تکلیف شماست. به جای اینکه پول خرج کنید، وقت و انرژی صرف کنید تا قبل از عرضه ی محصول به بازار، مطمئن شوید که مردم آن را خواهند خرید. 

ابتدا تمام جزئیات این محصول یا خدمات را پیدا کنید. مثل یک پروژه ی تحقیقاتی با آن برخورد کنید. مجلات تخصصی تجارت، مقاله ها و داستان های مربوط به کسب و کار، صنعت و حرفه تان را مطالعه کنید. در اینترنت به دنبال ریزترین اطلاعاتی بگردید که می توانید پیدا کنید. کسانی را که در همان کسب و کار هستند، پیدا کنید و نظر آنها را درمورد این محصول یا خدمات بپرسید. پنهان کار نباشید. افرادی که در همان کسب و کار مورد نظر شما هستند، پاسخ بسیار خوبی درمورد کارآمدی و موفقیت ایده تان خواهند داد و هیچ کس هم ایده ی شما را نخواهددزدید. 

از رئیس بانکی که با آن کار می کنید، بخواهید نظر یا توصیه اش را بگوید. رئیسان بانک ها سالانه صدها ایده ی کاری را بررسی می کنند. آنها اطلاعات زیادی درمورد ایده هایی که دارند احتمال دارد در بازار موفق شوند. چند سال قبل، مکالمه ی پنج دقیقه ای با رئیس بانکی که با آن کار می کردم، در هنگام خرید یک شرکت باعث شد که در هزینه کردن دویست هزار دلار پول صرفهجویی کنم. او به دو سه نکته اشاره کرد که من به دلیل کم تجربگی آنها راکاملاً نادیده گرفته بودم. 

از دوستان، خانواده و آشنایان بخواهید درباره ی ایده ی کاری تان اطلاعات و نظربدهند. به ویژه به سراغ مشتری های احتمالی محصول یا خدمات تان بروید و بپرسید که آیا آن را از شما خواهند خرید یا نه؛از آنها بپرسید آیا می توانند این محصول یا خدمات را به دیگران بفروشند یا نه. 

به گونه ای عمل کنید که گویا به عنوان یک مشاور، برای خودتان استخدام شده اید تا این کار بالقوه یا این محصول یا خدمات بالقوه را ارزیابی کنید. در خودتان نگرشی شکاکانه ایجاد کنید و هیچ چیز را چشم بسته قبول نکنید. در ایده ی کاری تان به دنبال چیزی بگردید که من آن را "ایراد نابودکننده"می نامم؛ سپس طوری به کار نگاه کنید که گویا می خواهید در بیست سال آینده در آن کار باشید. آیا این کار همان کاری است که در فکرش بودید؟

افراد زیادی یک سال یا حتی بیشتر وقت می گذارند تا در نهایت تصمیم بگیرند در چه کاری وارد شوند یا چه محصول یا خدماتی را به بازار عرضه کنند. به ازای هر یک ساعتی که صرف تحقیق بازارسنجی کنید، بعداً معادل ده ساعت کار دشوار برایتان صرفه جویی خواهد داشت. 

مجموعه کتاب های صوتی برایان تریسی

ویدئوی 10 قانون موفقیت برایان تریسی

ویدئوی حقایق جدید فروش

کاری جدید از شادن پژواک

 

        

 

 

اشتراک گذاری:

پیامها