رسابوک، فروشگاه کتاب صوتی | دانلود کتابخانه صوتی اندروید


چه فاکتورهایی تعیین کننده ی خلاقیت شماست؟ - برایان تریسی - کتاب صوتی مدیر کارآمد - خلاقیت

چه فاکتورهایی تعیین کننده ی خلاقیت شماست؟ - برایان تریسی - کتاب صوتی مدیر کارآمد - خلاقیت

چه فاکتورهایی تعیین کننده ی خلاقیت شماست؟

برایان تریسی

کتاب صوتی مدیر کارآمد - خلاقیت

خب، چندین فاکتور وجود دارد و ما دوباره شرکت هایی را بررسی کردیم که میزان بالایی از نوآوری دارند  و دریافتیم که، برای شروع با موضوع افراد، سه نکته ی کلیدی وجود دارد. اولین آنها تجارب گذشته ی شماست. تجارب گذشته ی شما ارتباط زیادی به خلاقیت شما دارد. اگر به زمان کودکی برگردیم و محیط شما در گذشته طوری بوده است که ایده ها تقویت و تشویق می شدند آنگاه احتمالا رفتار مثبتی به ایجاد ایده های جدید خواهید داشت. اگر در محیط های منفی قرار داشتید رفتار منفی ای خواهید داشت. دومین مورد موقعیت فعلی شماست. محیط پیرامون امروزی شما چگونه است؟ آیا مشوقین زیادی برای ایده های جدید وجود دارد؟ آیا مردم لبخند می زنند و درگیر می شوند یا این که مورد تمسخر و انتقاد قرار می گیرند؟ مورد سوم افکار خود شماست و بگذارید به آن بگوییم تصویر شخصی‌تان در مورد خودتان. آیا شما خودتان را یک فرد خلاق می دانید.

آیا راجع به خودتان به عنوان یک فرد خلاق فکر می کنید؟ چون می دانید، بر اساس مطالعات کاملی در 94 تا 95 درصد موارد 94 تا 95 درصد افراد پتانسیل عملکرد در سطح بالایی از خلاقیت را دارند. در حقیقت بر اساس فعالیت های انجام شده به وسیله ی هوارد گرادنر  در دانشگاه هاروارد عنوان می‌کند که هر شخصی  حداقل در بعضی موارد یک نابغه است . بنابراین نکته ی کلیدی در خلاق شدن (کلیدی برای باز کردن خلاقیت ذاتی تان) این است که شروع کنید به فکر کردن راجع به خودتان به عنوان یک فرد فوق العاده خلاق و نقطه ی شروع این است. این جمله را بارها تکرار کنید "من یک نابغه هستم." در دوره های طولانی تر دو روزه در مورد "پیشرفت حرفه ای و شخصی" به افراد آموزش می دهیم تا از جملات مثبت و تصویرسازی بصورت مکرر استفاده کنند. "من یک نابغه هستم، من یک نابغه هستم، من یک نابغه هستم." خب، شاید به نظر مسخره برسد اما وقتی آن را بارها و بارها تکرار می کنید چند بار اولی که آنها را می‌گویید ممکن است به نظر احمقانه برسد زیرا شما واقعا باهوش نیستید. 

اما همان طور که شما این جمله را مرتبا تکرار می کنید ضمیر ناخودآگاهتان که در برابر این ایده مقاومت نشان می دهد می گوید: "تو یک نابغه نیستی" شما می گویید: "بله هستم. من یک نابغه هستم". ذهن ناخودآگاهتان می گوید "تو نابغه نیستی. تو احمقی." و می گویید " نه من یک نابغه ام." ذهن ناخودآگاهتان می گوید "تو در 5 سال گذشته هیچ ایده ی خوبی نداشته ای" و می گویی "اما من یک نابغه ام."  شما این جمله را بارها و بارها تکرار می کنید.  

 

مجموعه کتاب های صوتی برایان تریسی

ویدئوی 10 قانون موفقیت برایان تریسی

ویدئوی حقایق جدید فروش

کاری جدید از شادن پژواک

 

                

 

اشتراک گذاری:

پیامها