رسابوک، فروشگاه کتاب صوتی | دانلود کتابخانه صوتی اندروید


رقیب شما چه کسی خواهد بود؟ - برایان تریسی - کتاب صوتی بازاریابی

رقیب شما چه کسی خواهد بود؟ - برایان تریسی - کتاب صوتی بازاریابی

رقیب شما چه کسی خواهد بود؟

برایان تریسی

کتاب صوتی بازاریابی

در واقع فکر کردن درباره مزیت رقابتی در تمام روز و شب کلید موفقیت کسب و کار است. استراتژی بازاریابی یعنی انتخاب اینکه چه کسی رقیب شما خواهد بود. زمانی که شما تصمیم می گیرد که وارد چه بازاری شده، چه کالا یا خدمتی را ارائه کنید باید از خود بپرسید «رقیب شما چه کسی خواهد بود» چون همانطور که قبلا هم گفتیم رقیب شما تاثیر زیادی بر آنچه که شما انجام می دهید دارد.

اگر شما تصمیم به تغییر بازار، تغییر محصولات، تغییر خدمات، تغییر گروه مشتریانی که برای آنها محصولات و خدمات خود را ارائه می کنید را بگیرید، شما رقبای خود را عوض می کنید. این درست مانند این است که شما یک کشور داشته باشید و تصمیم به جنگ بگیرید و کشورهایی دور و ور شما باشند، این مسئله ای است که تعیین کننده همه برنامه ریزی های شما خواهد بود چون تعیین کننده این است که شما با کدام کشور قصد جنگ دارید. بنابراین وقتی به رقبای خود می نگرید دو چیز را بپرسید: «قوت‌های آنها چیست؟» و «ضعف های آن ها چیست؟». همه استراتژی بازاریابی با شناسایی قوت ها و ضعف های رقبای شما و یافتن روش هایی برای کاهش قوت های آن ها و استفاده از ضعف‌های آن ها و همچنین تقویت قوت های شما و کاهش ضعف های شما شروع می شود و با توجه به این، پاسخ رقبا چه خواهد بود.

اگر شما تصمیم به ورود به بازار با یک محصول یا خدمت جدید بگیرید، اگر شما تصمیم به افزایش تبلیغات خود بگیرید تا سهم بازار بیشتری بدست بیاورید، اگر شما تصمیم بگیرید سهم آنان را بدست آورید آیا آنها نیز با شما مقابله خواهند کرد؟ آیا آنها قیمت های پایین تری اتخاذ خواهند کرد؟ آیا خط تولیدشان را توسعه خواهند داد؟ آیا تبلیغات و فعالیت های بهبود بازار خود را افزایش خواهند داد؟ در سال پیش در حال مطالعه "بزگترین جنگ های دنیای غرب" بودم و به یک نکته جالب از یک تاریخ نگار ارتشی برخوردم که گفته بود "هدف نهایی جنگ ایجاد آرامش در سطحی جدید است."

هدف نهایی استراتژی بازاریابی نابود کردن دشمن نیست بلکه تغییر همبستگی نسبی نیروهاست به طوری که شما در موقعیتی قرار بگیرید که محصولات بیشتری را با قیمت بهتر بفروشید و سود بیشتری نسبت به قبل کسب کنید بدون اینکه عکس العمل رقابتی گسترده‌ای را تحریک کنید که مجبورتان کند تا برای حفظ و ادامه آنچه که می تواند موقعیت غیرقابل دفاع بازار باشد همه منافع خود را خرج کنید. 

مجموعه کتاب های صوتی برایان تریسی

ویدئوی 10 قانون موفقیت برایان تریسی

ویدئوی حقایق جدید فروش

کاری جدید از شادن پژواک

 

              

اشتراک گذاری:

پیامها