رسابوک، فروشگاه کتاب صوتی | دانلود کتابخانه صوتی اندروید


اصل وضعیت آماده در هنرهای رزمی - دیوید آلن - کتاب صوتی مدیریت زمان GTD

اصل وضعیت آماده در هنرهای رزمی - دیوید آلن - کتاب صوتی مدیریت زمان GTD

اصل وضعیت آماده در هنرهای رزمی

دیوید آلن

کتاب صوتی مدیریت زمان GTD

یک لحظه تصور کنید چه می شد اگر وضعیت امور شخصی،‌ کار و زندگیتان همیشه و در همه حال کاملا تحت کنترل بود. چه می شد اگر می توانستید بدون هیچ حواس پرتی و با تمرکز صد در صد به کارهایتان بپردازید. 

شما می توانید و راهش هم این است که از لحظه به لحظه ی وقتتان حداکثر استفاده را ببرید. خونسرد باشید و تمام امور کار و زندگیتان را با حداقل تلاش و به بهترین نحو ممکن انجام دهید.

 شما می توانید چیزی را که یک رزمی کار از آن تحت عنوان "ذهنی مانند آب" و قهرمانان به اصطلاح نقطه ی صفر یاد می کنند،‌ برای مقابله با دنیایی که وارد آن شده اید تجربه کنید. 

البته شاید پیش از این نیز در چنین موقعیتی قرار گرفته باشید. منظورم یک شرایط خاص انجام کار است که در آن گویی ذهنتان از هرگونه دغدغه ای خالی است و در آن موقع است که نتایج فوق العاده و گران مایه ای به بار می آید و البته هر کسی می تواند به این مرحله برسد. از ذهنی مانند آب گفتیم،‌ قایقران معروف كرايگ لمبرت  در کتاب ذهنی مانند آب این وضعیت را چنین توصیف می کند: 

قایقرانان برای این وضعیت بی اصطکاک،‌ کلمه ای دارند: "تاب خوردن"

تاب خوردن روی تاب حیاط خانه ی قدیمی را به خاطر بیاورید. فراز و فرودی مطبوع که از حرکت خود تاب حاصل می شود. 

این تاب است که ما را با خود می برد و ما هیچ تلاشی نمی کنیم،‌ پاهایمان را به جلو فشار می دادیم تا قوس بیشتری را بالا برویم ولی این جاذبه است که ما را بالاتر می برد. بیش از اینکه تاب بخوریم،‌ تاب داده می-شویم. قایق شما را تاب می دهد و بدنه ی آن سبب تندتر شدن حرکت می شود. سرعت،‌ با سبک و طبیعت خود پیش می رود. 

در این حالت ما فقط باید اجازه دهیم قایق کار خودش را انجام بدهد بی آنکه هیچ تلاشی برای تندتر رفتن آن صورت دهیم. تلاش زیاد فقط جلوی حرکت آن را می گیرد. تلاش زیاد تبدیل به تقلا می شود و تقلای زیاد خودش را خنثی می کند. افراد سخت کوش تقلا می کنند تا نجیب زاده شوند ولی تلاششان خلاف آن را ثابت می کند.

 اشراف زادگان تلاش نمی کنند،‌ آنها هم اکنون در مقصد هستند. تاب خوردن گونه ای از در مقصد بودن است. خالی کردن ذهن و انعطاف پذیری کلید موفقیت هستند. هر عاملی که سبب شود شما بیشتر یا کمتر از حد لازم عکس‌العمل نشان دهید،‌ شما را از اعتدال و خونسردی دور می کند. پاسخ نامناسب شما به ایمیل ها،‌ کارها،‌ همکاران، پروژه ها،‌ مجله های خوانده نشده و اندیشه درباره ی کاری که باید انجام دهید،‌ فرزندانتان و رئیس-تان،‌ منجر به کسب نتایجی ضعیف تر از آنچه تصور کرده اید،‌ می شود. 

علت اینکه بسیاری از مردم توجه بیشتر و یا کمتر از حد لازم به امور دارند این است که ذهنی مانند آب ندارند. 

کاری جدید از شادن پژواک

 

                       

 

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری:

پیامها