رسابوک، فروشگاه کتاب صوتی | دانلود کتابخانه صوتی اندروید


صدای خوب - ستایش تاجیک - کتاب صوتی هنر خوب صحبت کردن

صدای خوب - ستایش تاجیک - کتاب صوتی هنر خوب صحبت کردن

صدای خوب

کتاب صوتی هنر خوب صحبت کردن

ستایش تاجیک

از مصرف الکل، سیگار، قلیان و هر دودی  بپرهیزید که باعث صدمه زدن به تارهای صوتی می شود دوری کنید. یادتان باشد تارهای صوتی شما ابزار مهم کارتان است پس مراقب آن باشید!

برای داشتن صدایی خوب از خوردن مواد بسیار شیرین و بسیار چرب و بسیار تند دوری کنید. از مصرف نوشیدنی های خیلی سرد و خیلی گرم وقتی که دارید اجرا می کنیدو صحبت کردن می کنید دوری کنید و موقع  نوشیدن آب ، آن را به آرامی مصرف کنید. از مصرف سرکه و آبغوره و به طور کلی خوردنی های ترش دوری کنید. از خوردن مواد غذایی آلرژی زا را مثل گوجه فرنگی ، بادمجان نخورید. برای داشتن تارهای صوتی سالم از مصرف قهوه، چای غلیظ، آدامس، چیپس و پفک و نوشابه های گازدارخودداری کنید.

مرتب گلویتان را با سرفه پاک نکنید به جای آن گلو را تر کنید و مرتب آب بنوشید.حنچره شما همیشه باید مرطوب باشد  بنابراین حتما همراه خود بطری آب داشته باشید و هرازگاهی ازان بنوشید.

آیا می دانید با فن بیان خوب شما می توانید حتی بعد ها یک سخنران ماهر شوید؟ می توانید با فن بیان عالی یک مدرس خوب و یک مشاور عالی  شوید؟آیا میدانید شما می توانید با فن بیان عالی بهترین فروشنده یا بازاریاب باشید ؟ آیا تصور کرده اید روزی بر روی سن  شما سخنران بشوید؟ همین الان تصورکنید . و بشتابید برای رسیدن به" قهرمانی فن بیان "!

زبان بدن را برای داشتن نفوذ  فن بیان یاد بگیرید. زبان بدن همان حرکاتی است که صبح تا شب با دستانتان با آن حرف می زنید. زیاد به خودتان سخت نگیرید ، زبان بدن همین است . ولی فراموش نکنید که زیاده روی در انجام حرکات بدن باعث سردرگمی و احساس نا امنی در مخاطب شما می شود .

یاد بگیرید چطور با اعضای صورت خود پیام برسانید بدون آنکه حرف بزنید، درست همانند بازیگران که با حرکات صورت خود شما را می خندانند و یا می گریانند.

کاربرد نشانه ها خصوصا  ویرگول، نقطه، دونقطه ویرگول ، را خوب فرا گیرید.

 لبخند به مردم ، عشق به ارمغان می آورد، پس لبخند را به صورت عادت در خود در آورید. شاید در ابتدا برای شما که عادت ندارید لبخند بزنید سخت باشد ولی بعد از مدتی جزیی از عادات خوب شما می شود. لبخند به تنهایی خود نیمی از کار شما را آسان می کند. گاهی افراد این تصور را دارند که لبخند صرفا مخصوص لب های ماست اما زیباترین لبخند ها ، لبخند هایی هستند که با چشم زده می شود . لبخند با چشم را تمرین کرده و چهره ی بشاشی برای خود بسازید.

               

 

اشتراک گذاری:

پیامها