رسابوک، فروشگاه کتاب صوتی | دانلود کتابخانه صوتی اندروید


چگونه تغییر کنیم؟ - کتاب صوتی شفای زندگی - لوئیز ال هی

چگونه تغییر کنیم؟ - کتاب صوتی شفای زندگی - لوئیز ال هی

چگونه تغییر کنیم؟

کتاب صوتی شفای زندگی - لوئیز ال هی

«از هر پلي مي‌توان با دلي پر از شادي و آرامش عبور كرد»

من شخصا علاقه بسياري به «چگونگي‌ها» دارم. زيرا صحت تمامي نظريه‌ها به چگونگي آنها بر مي‌گردد و حتي افراد بسيار كار آزموده نيز نياز دارند كه خيلي خوب از چگونگي‌ها سر در بياورند.

در این بخش از كتاب صوتی  ما قصد داريم روي سه اصل كلي تمركز كنيم:

1. عادت دادن و تربيت ذهن براي آماده شدن و انجام هر كاري.

2. كنترل ذهن و افكار دروني.

3. يادگيري چگونگي بخشيدن و گذشت از ديگران.

ابتدا نيازهاي خود را بشناسيد

هنگامي كه شما مي‌خواهيد نيازهاي خود را بشناسيد و به آنها پاسخ دهيد، يك لحظه احساس مي‌كنيد كه در اشتباه  هستيد. اما بايد بدانيد كه حس بد شما واقعيتي ندارد و چون در حال تغيير يافتن هستيد اين حس به سراغتان آمده است. این مثال‌ها مي‌توانند نمونه‌اي از همين احساسات بد و نگران كننده شما باشند:

مثال‌ها:

ما مي‌خواهيم پول‌هايي را كه ذره ذره جمع كرده‌ايم، پس‌انداز كنيم. اما يك لحظه احساس مي‌كنيم كه اگر كيف پولمان را گم كنيم چه مي‌شود؟

ما مي‌خواهيم با ديگران ارتباط خوبي برقرار كنيم، اما يك لحظه احساس مي‌كنيم كه اگر با يكي از دوستانمان بحث و مشاجره داشته باشيم چه مي‌شود؟

ما مي‌خواهيم مراقب سلامتي مان باشيم، اما يك لحظه احساس مي‌كنيم كه اگر سرما بخوريم چه مي‌شود؟ ما مي‌خواهيم از توانايي‌ها و استعدادهاي خود به خوبي استفاده كنيم، اما يك لحظه احساس مي كنيم كه ا گر زود خسته شویم چه مي‌شود؟

كاملا مشخص است ما هنگامي كه مي‌خواهيم كاري را انجام دهيم، شرايط ما را وارد دنياي ديگري مي‌كند. مثلا درست هنگامي كه تصميم گرفته‌ايم و مي‌خواهيم پولهايمان را پس‌انداز كنيم، كيف پر از پولمان را گم مي‌كنيم. اگر بخواهيم مراقبت سلامتي‌مان باشيم، سخت سرما مي‌خوريم. يا اينكه هنگامي كه مي‌خواهيم توانايي‌هاي خود را نشان دهيم، چيزي شبيه تنبلي يا دلهره به سراغمان مي‌آيد. با وجود ا ينها بايد بدانيم كه هر تغييري، تاثيري را به دنبال خواهد داشت و دليلي در درون‌مان. يعني ما به دلايلي نيازي را درون خود احساس مي‌كنيم، اما هنگامي كه مي‌خواهيم به آن نياز پاسخ دهيم، احساساتمان روي ما تاثير مي‌گذارند و شرايط ما را به طور كامل تغيير مي‌دهند.

اما در حالت كلي ميتوان با جملاتي نظير «من مي‌خواهم تغيير كنم» و «من مي‌خواهم خوش‌بين باشم» و «من مي‌خواهم ديگران را براي آنچه كه انجام داده‌اند ، ببخشم» و .... جلوي احساسات بد و مخرب خود را بگیریم و اجازه دهیم كه نيازهايمان به درست‌ترين شكل پاسخ داده شوند و به دور از هر گونه ترس و دلهره‌اي به آرامش روحي و رواني دست پيدا كنيم.

 کتاب صوتی شفای زندگی - لوییز ال هی

کتاب صوتی شفای قلب های شکسته - لوییز ال هی

کاری جدید از شادن پژواک با همکاری انتشارات طاهریان

 

اشتراک گذاری:

پیامها