رسابوک، فروشگاه کتاب صوتی | دانلود کتابخانه صوتی اندروید


در اوج انرژی تان کار کنید

در اوج انرژی تان کار کنید

کتاب صوتی زمانتان را مدیریت و کاراییتان را دو برابر کنید

نویسنده برایان تریسی

در اوج انرژی تان کار کنید

یکی از مهم ترین نیازهای کارایی بالا، سطوح بالای انرژی جسمی، ذهنی و احساسی است. همه ی افراد با کارایی زیاد، موفقیت زیاد و درآمد زیاد، سطوح بالایی از انرژی دارند که مدت زیادی دوام می آورند.

برای ایجاد و حفظ سطوح بالای انرژی، باید تغذیه ی مناسب، ورزش مناسب و استراحت مناسب را در پیش بگیرید. باید غذاهای سبک، مغذی و پر پروتئین بخورید و از همه ی انواع چربی ها، قندها و محصولات آرد سفید، پاستا، شکلات، نوشیدنی های گازدار و دسر پرهیز کنید.باید هر هفته سه تا پنج بار و هر بار به مدت 30 تا 60 دقیقه، مرتب ورزش کنید. همیشه برایم جالب بوده که دوندگان ماراتن و شرکت کنندگان مسابقات سه گانه ( شامل شنا، دو و دوچرخه سواری)، کسانی که گاهی ساعت ها در روز ورزش می کنند، در عین حال در رشته ی کاری شان هم جزو کاراترین و پردرآمد ترین ها هستند. به نظر می رسد یک رابطه ی مستقیم بین سلامت جسمی و انرژی از یک طرف و میزان بالای کارایی از طرف دیگر وجود دارد.

حتما زیاد استراحت کنید ، بخصوص اگر کارتان خسته کننده است. هر شب حداقل 7 یا 8 ساعت و بعضی وقت ها حتی بیشتر از این خواب لازم دارید. اگر می خواهید بهترین کارایی را داشته باشید باید حداقل هفته ای 1 روز کامل و هر سال2 هفته ی کامل کار نکنید و به استراحت بپردازید.

باید آن ساعت های روز که بهوش تر و هوشیار تر هستید را مشخص کنید. این برای بعضی افراد این زمان صبح و برای بقیه در عصر یا شب است. برای شما هر طور که هست، باید سخت ترین و خلاقانه ترین فعالیت تان را برای ساعتی از روز برنامه ریزی کنید که در بهترین شرایط هستید. بخصوص کارهای خلاق مثل نوشتن گزارش ها و طرح ها را باید در اوج انرژی تان انجام بدهید.

احتمالاً با ارزش ترین سرمایه شما در کار، توانایی تان برای خوب فکر کردن و درست اجرا کردن است. حداکثر بهره وری و کاررایی نیاز به این دارد که از سلامت جسمی و ذهنی تان به خوبی مراقبت کنید و اینکه روی مهمترین وظایفتان کار کنید که بالاترین سطح انرژی تان را دارید. این یک کلید اصلی بازده بالا و موفقیت بزرگ است.

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری:

پیامها