رسابوک، فروشگاه کتاب صوتی | دانلود کتابخانه صوتی اندروید


از خود شاهکار به نمایش بگذارید

از خود شاهکار به نمایش بگذارید

 

اعتقاد

از خود شاهکار به نمایش بگذارید

در زندگی زمانی فرا می­رسد که باید موقعیتی منفی را تجربه و بر آن غلبه کنید، پرسش اساسی­ای که مطرح می­شود این است:

برای اینکه از همین امروز زندگی­ام را تغییر دهم، چه کاری از دست من ساخته است؟

در دورۀ بحران اقتصادی چه کاری از دست من ساخته است؟

وقتی همه چیز اشتباه از آب در می­آید چه کاری از دست من ساخته است؟

وقتی پول­هایم ته کشیده، وقتی احساس خوبی ندارم و زندگی تلخ می­شود، چه کاری از دست من ساخته است؟ واقعاً چه کاری از دست من ساخته است؟

 

بگذارید اول پاسخ کلی را به شما بدهم. مهم نیست چه اتفاقی می­افتد، شما می­توانید شاهکارها را به نمایش بگذارید. مردم می­توانند به رغم داشتن دشوارترین و مصیبت­بارترین اوضاع زندگی، دست به کارهای شگفت­انگیز و باورنکردنی بزنند.

چرا انسان­ها می­توانند از خود شاهکار به نمایش بگذارند؟ زیرا خود شاهکار هستند. انسان­ها با هر مخلوق دیگری فرق دارند. یک سگ با سبزه چه کار می­تواند بکند؟ هیچ. دلیلش این است که چون سگ است. ولی چنین چیزی دربارۀ انسان صادق نیست. انسان می­تواند با سبزه باغ بسازد. انسان می­تواند ازهیچ یک چیزی بیرون بکشد، می­تواند از مستمندی به دولتمندی و از دل فاجعه به موفقیت برسد. تا اعماق وجود خود نفوذ کنید؛ موهبت­های بیشتری را در وجود خود کشف خواهید کرد. استعدادها در اعماق وجودتان هستند. منتظرند تا کشف­شان کنید و به کارشان بگیرید.

با این موهبت­ها می­توانید هر چیزی را که بخواهید تغییر دهید. من هم به شما می­گویم که این کار را بکنید. چون واقعاً توانایی آن را دارید. اگر از فلان وضعیت ناراضی هستید، تغییرش بدهید. اگر از چیزی به قدر کافی ندارید، وضعیت را تغییر بدهید. اگر چیزی است که مناسب حال شما نیست، تغییرش بدهید. اگر چیزی است که شما را راضی نمی­کند، تغییرش دهید. مجبور نیستید امروزتان را مانند دیروزتان بگذرانید. اگر از جای خانه­تان خوش­تان نمی­آید، خُب، تغییر مکان بدهید. درخت که نیستید! از هر چه که بگذریم باید به خاطر یک چیز واقعاً خوشحال باشید؛ شما توانایی این را دارید که خود را به انجام کارهای ضروری وا‌دارید، تا به نتیجۀ دلخواه برسید و ناکامی را به موفقیت تبدیل‌کنید. واقعاً به خاطر این توانایی باید خوشحال باشید.

 

کتاب صوتی معجزه های زندگی

نویسنده جیم ران

اشتراک گذاری:

پیامها