رسابوک، فروشگاه کتاب صوتی | دانلود کتابخانه صوتی اندروید


کتاب صوتی تجارت الکترونیک

کتاب صوتی تجارت الکترونیک

کتاب صوتی تجارت الکترونیک

نویسنده حسین زینی وند

 

نگاهی به تاریخچه  تجارت الکترونیکی در جهان

 

همانگونه که اشاره کردم تجارت الکترونیک استفاده از ابزارهای تحت وب و اینترنت در جهت استفاده از مراودات تجاری و معاملاتی  می باشد . شکل فعلی تجارت الکترونیکی یا بهتر بگویم  شکل تکامل یافته آن ، اگر بخواهیم اشاره ای  داشته باشیم از  اواسط  دهه1990  میلادی در امریکا وجهان با ظهور فروشگاه ها و مدل های کسب و کار اینترنتی و تجارت الکترونیکی مانند ebay ، amazon ، alibaba   جهت عرضه محصولات ، کالا و خدمات مختلف در جهان شکل گرفت.

اما اگر بخواهیم کمی عقب تر برگردیم باید به اولین خرید انلاین در سال 1979 توسط مایکل آلدریچ یا سال ۱۹۸۱ ، سال  اولین معامله  انلاین B2B  تامسون هالیدی کخ در بریتانیا اشاره کنیم .

 اما این شکل و ساختار مثل قیاس هواپیمای برادران ویلبررایت با اولین هواپیمای مسافربری جهان است .

خود من شکل تکامل یافته شروع مدل های تجارت الکترونیکی  معتبر جهان رو مثل علی بابای چین یا ای بای یا آمازون می دانم که همه آنها موازی  با رشد و توسعه شبکه اینترنت جهانی از سال 1995 به بعد شکل گرفته است یعنی عمر و تاریخی به اندازه کمتر از سه دهه.

 

با این توضیحات  قبل از این که وارد نوع و مدل های تجارت الکترونیکی بشویم و توضیحی را در مورد نوع و شکل مدل های تجارت الکترونیک تعریف کنیم   باید بدانیم  قبل از  شروع و انجام هر کاری ما نیاز داریم اتمسفر و یا شرایط و وضعیت مناسب جهت به وجود آمدن آن کار را  بشناسیم . اینکه ندیده و نشناخته وارد یک کاری بشویم باید بدانیم شکست قطعی در کمین ما است .

با این توضیحات تاکید من بر مهارت دانشی  در شروع این کار است و معتقد استم تجارت الکترونیکی نیازمند تاجر الکترونیکی به موازات رشد شهروندان الکترونیکی است . تاجر الکترونیکی که به قوانین  کسب و کار و مهارت های بازاریابی انلاین و به  محیط و اتمفسرکاری اشنایی و تسلط داشته باشد .

 

 

 

 

اشتراک گذاری:

پیامها