رسابوک، فروشگاه کتاب صوتی | دانلود کتابخانه صوتی اندروید


هدف خود را مشخص کنید

هدف خود را مشخص کنید

کتاب صوتی قورباغه ات را قورت بده

نویسنده برایان تریسی

هدف خود را مشخص کنید

براي موفقيت يك ويژگي هست كه فرد بايد آن را داشته باشد و آن مشخص بودن هدف است. فرد بايد بداند كه چه مي خواهد وشديدا خواستار بدست آوردن آن باشد.

قبل از آنكه بتوانيد" قورباغه" خود را مشخص كنيد و دست به كار خوردن آن شويد بايد ابتدا دقيقا معين كنيد كه در هر حوزه از زندگي تان به چه چيزي مي خواهيد برسيد. در بالا بردن كارايي فردي مهم ترين اصل روشن بودن هدف است. اولين دليل اينكه چرا بعضي از مردم مي توانند كارها را سريع تر انجام دهند اين است كه هدف ها مقصد هاي كاملا روشني دارند و ازآنها فاصله نمي گيرند.

هرچه برايتان روشن ترباشد كه چه مي خواهيد و براي به دست آوردن آن چه بايد بكنيد، آسان تر مي توانيد بر تنبلي غلبه كنيد، راحت تر قورباغه تان را بخوريد و سريع تر كارها را به اتمام برسانيد.

روشن نبودن هدف، سردرگمي و پريشان فكري درمورد اينكه چه كاري را بايد انجام بدهيد و به چه ترتیبی وبه چه دلیلی بايدآن را انجام بدهيد يكي از دلايل اصلي تنبلي ونداشتن انگيزه است. براي نجات پيدا كردن از اين شرايط معمول بايد تمام نيروهاي خود را به كار بگيريد و براي هر كاري كه انجام مي دهيد هدف روشن و مشخصي را تعيين كنيد.

يك قانون عالي براي موفقيت در كار اين است:افكارتان را روي كاغذ بياوريد!

فقط سه درصد از بزرگسالان هدف هاي مشخص دارند و آنها را روي كاغذ مي آورند. اين افراد در مقايسه با افرادي كه از نظر ميزان تحصيلات و توانايي برابر و يا بهتر ازآنها هستند اما به هر دليلي هرگز وقت خود را صرف روي كاغذ آوردن هدف هاي خود نكرده اند پنج تا ده برابر بيشتر كارايي دارند.

 

 

اشتراک گذاری:

پیامها