رسابوک، فروشگاه کتاب صوتی | دانلود کتابخانه صوتی اندروید


هفته نامه شماره 1

هفته نامه شماره 1

به نظر من، کتاب بیش از درس و معلم به انسان می آموزد. من نُه دهم معلومات خود را از کتاب آموخته ام و یک دهم را از معلم و درس.

محیط طباطبایی

نمایشگاه کتاب رضایت مردم و مسئولان را داشته است

بر خلاف آنچه تصور می شد، بیست و نهمین نمایشگاه کتاب با شعار ” فردا برای خواندن دیر است“ .از سوی اقشار مختلف و مردم مورد استقبال گرفته است. با توجه به فضای جدید شاهد رضایتمندی اکثر بازدیدکنندگان هستیم.

مسافت دور و خارج از شهر نمایشگاه مانع نشد تا ناشران و مردم نمایشگاه را تنها بگذارند، گرچه ابتدا برای ناشران این نقل مکان بسیار دشوار یود اما همدلی و همراهیشان تا پایان نمایشگاه قابل تقدیر بود. حوزه بین‌الملل نمایشگاه کتاب امسال بسیار فعال بود هم ناشران خارجی تعداد عناوین و کتاب‌های برتر بیشتری به نمایشگاه آوردند و هم کتاب‌های چاپ اول در این دوره دیده می‌شد. امسال هر خارجی که به نمایشگاه کتاب آمده بود مجذوب مردم و مکان برگزاری نمایشگاه کتاب بود. با این حال چطور می شود سرانه مطالعه در کشور ما به شدت!! پایین است ؟!

 

 کتاب عشق ، طب و معجزه (برنی اس سیگل )

امروزه با وجود یافته‌ها و تحقیقات گسترده در زمینه فیزیک، شیمی و زمینه‌های مختلف روان‌شناسی افراد به ارتباط بیشتر علم با رفتارها پی برده‌‌اند و آنها را به طور کامل پذیرفته‌اند.اگر شما نیز می‌خواهید صحت و درستی آنها را بپذیرید، اول باید به حقیقت آنها برسید و با تأثیر هر کدام آنها آشنا شوید.در حالت کلی هدف از نگارش کتاب «عشق، طب و معجزه» ایجاد روشی برای دردهای لاعلاجی است که بیش از جسم، روح ما را فلج ساخته‌اند. همه می‌دانیم که درمان خیلی دشوار است و تا چیزی یا حالتی در بدن تغییر پیدا نکند، محال است دردی درمان شود. حال چه یک درد کوچک باشد، چه یک درد بزرگ مانند سرطان.

کاری جدید از شادن پژواک با همکاری انتشارات طاهریان

 

 کتاب عزاداران بیل   غلامحسین ساعدی

غلامحسین ساعدی، پزشکی که سرانجام نویسندگی را برگزید و ادبیات داستانی ایران، طی دهه های سی و چهل وام دار او شد. در سال ١۳١۴ در آذربایجان تولد یافت. فعالیت های سیاسی اش را از سال ١۳۳٠ آغاز کرد و مسئولیت انتشار چند روزنامه را در آذربایجان برعهده گرفت. بعد از کودتای ٢٨ مرداد ١۳۳٢دستگیر شد و چند ماهی در زندان به سر برد. در داستان های ساعدی، جهان غم انگیز فقر و دربدری دهقانان آواره، روشنفکران سر گردان و بی هدف و ولگردان آواره اجتماع ترسیم می شود و اینگونه فقر، درماندگی و واقعیات فضیحت بار جامعه، چهره ی عریان جهان پیرامونشان را به خواننده نشان می دهند. در پس این توصیفات، خشم و خروشی توأم با کینه نهفته است و در نهایت، آنچه برای خواننده برجای می ماند، زهرخندی بیش نیست.
«عزادارن بیل» از سال ١۳۴٢ تا سال ١۳۵۶، دوازده بار تجدید چاپ شد و بعد از گذشت سالیان، همچنان اثری خواندنی تلقی می شود که جریان خاصی را در خود پدید آورده است؛ چنانکه شاملو در مورد آن می گوید:”ما عزاداران بیل را داریم از ساعدی، که به عقیده من پیش کسوت گابریل گارسیا مارکز است.” عزاداران بَیَل مجموعه هشت داستان پیوسته درباره فلاکتهای مدام مردمان روستایی به نام بَیَل است. این کتاب را غلامحسین ساعدی نگاشته است و در سال ۱۳۴۳ چاپ شده است. این مجموعه از داستانهای روستایی غلامحسین ساعدی محسوب می‌شود. به نظر جمال میرصادقی دیگر نویسنده ایرانی و منتقد ادبی، منبع الهام ساعدی نقاب مرگ سرخ اثر ادگار آلن پو بوده است. داستان گاو یکی از معروفترین داستان های این مجموعه است که بعد ها توسط داریوش مهرجویی به صورت فیلم درآمد

اشتراک گذاری:

پیامها