رسابوک، فروشگاه کتاب صوتی | دانلود کتابخانه صوتی اندروید


دیوید آلن

دیوید آلن

دیوید آلن

 دیوید آلن مشاور مدیریت زمان و نویسنده کتاب های پرفروش است. او برای بیش از یک میلیون متخصص در صدها سازمان، برنامه های خلاقیت و پیشرفت ارائه داده است.

دیوید آلن ۶۹ ساله که جزو بهترین مشاوران افزایش بهره وری در دنیا شناخته می شود، در سال ۱۹۸۰ موفق می شود تا فرآیندی را برای برنامه ریزی فعالیت های مدیران شرکت لاکهید که در حوزه ی نظامی و فضایی فعالیت می کند، ترتیب دهد. او این فرآیند را به مرور تکمیل می کند و در نهایت تکنیکی را با نام  Getting Things Done یا به اختصار GTD ارائه می کند که باعث شهرتی جهانی برایش می شود.

شاید عجیب باشد، اما مشهور ترین تکنیک مدیریت زمان و افزایش بهره وری در دنیا توسط فردی پایه گذاری شده است که پس از فارغ التحصیلی از کالج، شدیدا معتاد به هروئین بوده و تا ۳۵ سالگی ۳۵ شغل رسمی را تجربه کرده است.

 

او شرکتی چند میلیارد دلاری را اداره می کند و سه کتاب نوشته است. او از قانون دو دقیقه ای برای انجام کارهای بیشتر و همراه با موفقیت سخن می گوید

 ایده اصلی این تکنیک دیوید آلن  بر این مبناست که شخص ابتدا باید کارها را از ذهن خود خارج و آنها را ثبت کند. با این کار ذهن از یادآوری این که چه کارهایی را باید انجام دهد رها می شود و می تواند بر اساس یک روند صحیح روی انجام کارهای پیش رو تمرکز نماید. در روش های سنتی مدیریت، همه ی مفاهیم حول محور اولویت بندی می چرخد اما در روش GTD برای انجام کارها یک فرآیند مشخص تعریف می شود و طبق این فرآیند کارها یک به یک انجام می شوند.

 

این روش بر مبنای ساده سازی فرآیند ثبت، کنترل و دریافت تمام اطلاعاتی که برای انجام یک کار ممکن است لازم شود، شکل گرفته است. یکی از بهترین مزیت های این روش این است که به ما می گوید تا چه کاری را الان انجام دهیم، چه کاری را به دیگری واگذار کنیم و چه کاری را به آینده موکول کنیم. علاوه بر این GTD یک فلسفه برای مدیریت کارهاست و نه یک ابزار و این به شما اجازه می دهد تا متناسب با محیط کار و حرفه ی خود از آن استفاده کنید. این روش برای تسلط بر مدیریت اجرای کارها ۵ مرحله را پیشنهاد می کند :

 - 1تمام مواردی را که ذهن ما را به خود مشغول کرده است در یک جا جمع آوری کنیم

 - 2بررسی کنیم که این موارد چه هستند و قرار است تا چه کاری را بابت آنها انجام دهیم

 - 3مشخص کنیم که قرار است چه نتیجه ای از آنها بگیریم

 - 4تصمیم بگیریم که قرار است کدام کارها را اول انجام دهیم

 - 5کارها را به معنای واقعی تمام کنیم

 

دیوید آلن در کتاب صوتی مدیریت زمان به روش GTD می گوید که کیفیت نهایی انجام کار توسط شما می تواند به اندازه ی بی کیفیت ترین مرحله پایین بیاید. پس برای به نتیجه رسیدن، این زنجیره باید همواره به درستی کار کند. 

او شرکتی چند میلیارد دلاری را اداره می کند و سه کتاب نوشته است. او از قانون دو دقیقه ای برای انجام کارهای بیشتر و همراه با موفقیت سخن می گوید

اشتراک گذاری:

پیامها