رسابوک، فروشگاه کتاب صوتی | دانلود کتابخانه صوتی اندروید


دکتر معصومه آباد

دکتر معصومه آباد

دکتر معصومه آباد

معصومه اباد یکی از چهار اسی زن ایران در جنگ تحمیلی بوده است .

معصومه اباد بعد از 4 سال اسارت در مبادله اسرا به وساطت صليب سرخ جهاني به ايران بازگشت. پس از بازگشت هنوز آتش جنگ شعله‌ور بود و مردم آبادان در تنگناهاي بحران‌هاي نظامي و سياسي بودند . به آبادان برگشت و ضمن تحصيل در دانشگاه شهيد چمران اهواز، در بيمارستان امام خميني مستقر شده و در مواقع نياز به مداوا و مراقبت از مجروحين مي‌پرداخت.

 

معصومه اباد  متولد چهاردهم شهريور 1341 در آبادان می باشد .

معصومه اباد در روزهای آغازین جنگ دختری 17 ساله بود که به عنوان یکی از اعضای نيروهاي هلال احمر و نماينده فرماندار در سيستم خانه شهر مشغول فعالیت شد. یکی ازهمان روزها در ماموریتی  قرار بود که به اتفاق چند تن از همكاران تعدادی از بچه‌ها را به شيراز انتقال دهیم؛ بعد از انجام مأموريت در مسير بازگشت به شهر آبادان در 12 كيلومتري جاده ماهشهر به آبادان  به اسارت نيروهاي عراقي درآمدم .

در سال 1365 بعد از شهادت برادرشان  به تهران آمدند  و در كربلاي 5 مسئوليت درمانگاه برون مرزی مجروحين جنگ را عهده‌دار شدند و همزمان در بيمارستان نجميه نیز به کار مشغول شد.

در سال 1376 به همراه خانواده در مأموريت اداري همسرم در وزارت نفت به كشور انگلستان رفت و بعد از اتمام مأموريت و فعاليت‌هاي فرهنگي اجتماعي و طي دروه‌هاي دکتری در رشته جنین شناسی به ايران بازگشت و در رشته دكتري بهداشت باروري به ادامه تحصيل و تدريس در دانشگاه مشغول شد. در طول مدت خدمت توفيق تولد 700/23 نوزاد را داشته‌ اند.

در سال 1386 با  رأي اعتماد مردم تهران به شوراي اسلامی شهر تهران راه یافت  و بعنوان مسئول كميته سلامت و زیست شهری مشغول به خدمت شد . در انتخابات چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر نیز موفق به کسب آرای مردم تهران برای حضوری مجدد در این عرصه شد.

 کتاب صوتی من زنده ام نوشته معصومه آباد تولید و منتشر شده توسط شادن پژواک

اشتراک گذاری:

پیامها