رسابوک، فروشگاه کتاب صوتی | دانلود کتابخانه صوتی اندروید


كن بلانچارد

كن بلانچارد

كن بلانچارد

کن بلانچارد از رشته‌ فلسفه‌ دانشگاه کورنل فارغ‌التحصیل شد و سپس در رشته‌ مدیریت و امور اجرایی مدرک دکترا اخذ کرد. در اوایل دهه‌ ۱۹۸۰، او استاد رشته‌ رهبری و رفتار سازمانی دانشگاه ماساچوست بود. او در حوزه‌های مختلف رهبری، ایجاد انگیزش و مدیریت تحول دست به تحقیقات گسترده‌ای زده است.

كن بلانچارد (KEN BLANCHARD)  اندیشمند بزرگ حوزه مدیریت‌، مقاطع مختلف دانشگاهی را تا دكترا در رشته های حكومت و فلسفه، جامعه شناسی، آموزش و رهبری در دانشگاه كرنل طی كرد.

 كن بلانچارد هم اكنون به عنوان عضو هیئت امناءدانشگاه و به عنوان استاد رشته تربیت مشاور، رهبری و رفتار سازمانی در دانشگاه ماسوچوست مشغول فعالیت است.

كن بلانچارد سخنرانی ماهر است كه صادقانه و از صمیم قلب سخن می گوید. او مشاور سازمانهای بزرگی نظیر جنرال موتورز، دیزنی، هوندا، كداك و... بوده است. بلانچارد به همراه همسرش شركتهای بلانچارد را تاسیس كرده كه در زمینه آموزش و مشاوره مدیریت در سطح جهان عمل می كند.

 

كن بلانچارد جوایز بسیاری را درحوزه مدیریت و رهبری و منابع انسانی از آن خود كرده است. او مانند دراكر و دمینگ جایزه مشاوران بین المللی مدیریت را از آن خود كرده است. کن بلانچارد نویسنده ای بسیاربرجسته و موثر است كه تاكنون بیش از 30 كتاب منتشر كرده كه به زبانهای متعدد ترجمه شده و در میلیونها نسخه به فروش رفته است.

 کن بلانچـــارد در سال 1982 كتاب مدیر یك دقیقه ای را به همراه اسپنسرجانسون منتشر كرد كه در حوزه مدیریت موفقیت بسیاری یافت و بیش از 9 میلیون نسخه از آن به فروش رفت. كتابهای كن بلانچارد همواره درصدر كتابهای پرفروش قرار داشته است. او موضوعها و زمینه های مختلفی نظیر توان افزایی، مدیریت ورهبری، مدیریت كیفیت، مدیریت اجرایی، كار تیمی و... را مورد بررسی قرار داده است. او كار تیمی را عملاً در نوشتن كتابهای خود نیز به اجرا درآورده و بسیاری ازكتابهای خود را به صورت گروهی نوشته است. از نكات بارز كتابهای بلانچارد استفاده ازسبك داستانی و بیان و توضیح مفاهیم و پیامها از زبان شخصیتهای داستان است.

 كن بلانچارد در كتابهایش می آموزد كه چگونه می توان همزمان برای امروز رقابتی بود و برای فردا نیز آماده شد. شخصیت و شاخص شاهكار ادبیات مدیریتی او یعنی مدیر یكدقیقه ای فردی است با هدف گذاری، تشویق و توبیخ یك دقیقه ای، بدون صرف وقت زیاد به نتایج مطلوب و موثر دست می یابد. او در جای جای كتابهایش بر تشویق و توبیخ مناسب وبجا اصرار دارد و آن را عمده ترین عامل موثر در اجرا و عملكرد افراد می داند.

 تاب رهبری و مدیریت یک دقیقه‌ای بر این موضوع تاکید می‌نماید که هرگز یک روش به عنوان بهترین و تنهاترین روش برای رهبری وجود ندارد بلکه می‌توان از چهار سبک رهبری نام برد: سرپرستی، تفویض اختیار، هدایت و حمایت. استفاده از هر سبک به شرایط تحت مدیریت بستگی دارد.

کن بلانچارد می‌گوید: «رهبری بر اساس موقعیت، شیوه‌ای نیست که شما به افرادتان دیکته کنید بلکه آن را برای افرادتان انجام می‌دهید.» کن بلانچارد تفکر مرسوم رهبری و هرم سازمانی را معکوس می‌کند و می‌گوید به جای این که افراد برای رؤسایشان کار کنند این رؤسا هستند که باید برای افرادشان کار کنند.

مدیر یک دقیقه‌ای نخستین کتاب کن بلانچارد است که در سال ۱۹۸۲ منتشر کرد. این در حالی بود که دانشگاهیان او را مسخره و تحقیر کردند. تاکنون ۷ میلیون نسخه از این کتاب فروش رفته و ۲۵ زبان نیز ترجمه شده است. این کتاب شکل جدیدی از انتشارات حوزه‌ مدیریت است که الگویی مناسب برای سرمشق گیری است

کتاب مدیر یک دقیقه‌ای تیم‌های دارای عملکرد بالا را می‌سازند، در واقع مترداف رهبری است و بر ادغام شیوه‌های مدیریت یک دقیقه‌ای با درک پویایی‌های گروهی و سبک‌های رهبری جهت بهبود شرایط سازمانی تاکید می‌نماید.

کتاب مدیریت یک دقیقه‌ای نیازها را برآورده می‌سازد، به مشکلات مدیریت زمان و حجم زیاد کارها می‌پردازد. بلانچارد این ایده که مدیران باید به همه‌ پرسش‌ها پاسخ دهند را رد می‌کند و می‌گوید هدف از حضور مدیران این نیست که خودشان تک تک مشکلات را حل و فصل نمایند بلکه آنها باید چنین کاری را به دیگران واگذار کنند تا آنها راه‌حل‌هایی را بیابند

 

کتابهای صوتی کن بلانچارد تهیه شده توسط شادن پژواک

کتاب صوتی چه کسی پنیر مرا جابجا کرد ؟- کن بلانچارد

کتاب صوتی مدیر یک دقیقه ای - کن بلانچارد

کتاب صوتی مشتریان دو اتشه - کن بلانچارد

کتاب صوتی گانگ هو - مدیریت شگفت انگیز - کن بلانچارد

کتاب صوتی دانستن و بکار بردن - کن بلانچارد

کتاب صوتی گروه های پیشرو - کن بلانچارد

اشتراک گذاری:

پیامها