رسابوک، فروشگاه کتاب صوتی | دانلود کتابخانه صوتی اندروید


جیم ران

جیم ران

جیم ران  

جیم ران  (Jim Rohn)(سپتامبرِ ۱۹۳۰م.- ۵ دسامبرِ ۲۰۰۹م.) کارآفرین، نویسنده و سخنرانِ انگیزشیِ آمریکایی. کارهایِ او تأثیرِ مستقیمی بر آفرینش و گسترشِ افرادِ دیگری که در صنعتِ رُشدِ شخصی فعّالیّت داشتند، از قبیلِ آنتونی رابینز، مارک ویکتُر هَنسِن، برایان تریسی و جَک کَنفیلد داشت.

 

جیم ران  در مزرعه ای واقع در ایالتِ آیداهویِ ایالاتِ متّحده یِ آمریکا به دنیا آمد. وی دانشجویِ انصرافیِ کالجِ ایالتِ مینسوتایِ آمریکا ست.

تا سنّ ۲۵ ساله گی مانندِ همه یِ اقشارِ متوسّطِ مقروض، به بی راهه می رفت و نمی توانست راهی برایِ رسیدن به آرزوهایِ خود بیاید. در همین زمان با کارآفرینی به نامِ جان اِرل شُف(John Earl Shoaff) آشنا شد؛ به طوری که مسحورِ ثَروت، فهمِ تجاری، جَذبه و فلسفه یِ زنده گیِ او شد. «رآن» به سازمانِ فروشِ مستقیمِ «شُف» پیوست و فرایندی از رُشدِ شخصی را آغاز کرد که نِهایتاً به میلیونر شدنِ «جیم رآن» در سنّ ۳۱ ساله گی انجامید.

در سن 25 سالگی در حالیکه ورشکسته و بدبخت بود، یک روز دختر کلوچه فروشی درب منزلش را زد وبا چهره معصومش از او خواست که کلوچه بخرد فقط 2 دلار.... با وجود اینکه میخواسته بخره ولی پول نداشته به خاطر همین دروغ میگه.... جیم ران پاسخ میده:" من الان توی خونه خیلی از همین کلوچه ها دارم که هنوز خورده نشده مرسی " . دختر کوچولو میگه خیلی خوب مرسی و خداحافظ. بعد جیم شروع میکنه با خودش حرف زدن و میگه من دیگه نمیخام این شکلی زندگی کنم و به خاطر 2 دلار مجبور باشم دروغ بگم.

چند روز بعد جیم ران  یه آقایی به اسم شوف را میبینه که زندگیش را برای همیشه متحول میکنه. چند تا سوال کلیدی ازش میپرسه...

چقدر پول توی 5 سال گذشته پس انداز کرده ای؟ پاسخ: صفر. آقای شوف: پس دوباره اینو توی 5 سال آینده تکرار نکن.

بیشتر روی خودت کار کن تا توی شغلت چون اگه سخت توی شغلت کار کنی فقط میتونی گذران زندگی کنی که بد نیست ولی اگه سخت روی خودت کار کنی(ارتقاء شخصیت) میتونی ثروت عظیم بسازی که خیلی عالیه.

بعد شروع میکنه به کسب مهارت در فروش و فروشندگی را به خوبی یاد میگیره.

 

 مهارت بعدی که خود جیم رآن میگه ثروت زیادی براش بدست آورد و ثروت و درآمدش را چندین برابر کرد این بود که یاد گرفت چگونه آدمها را در کنار یکدیگر جمع کنه و بهشون یاد بده در کنار همدیگر کار کنند(نتورک مارکتینگ).

هم چنان که زمان می گذشت، جیم ران  فهمید اکثرِ مردم خواستارِ شنیدنِ داستانِ از فرش به عرش رفتنِ و فلسفه یِ رُشدِ شخصیِ او که او را به این کمال و فضیلت رسانده بود، هستند. پس از آن، جیم ران  تا زمانِ مرگ به مدّتِ ۴۰ سال تجربه یِ خویش را در سمینارهایش بیان می کرد. ۴ میلیون نفر در سراسرِ جهان در سمینارهایِ وی شرکت کرده‌اند. وی در سالِ ۱۹۸۵م. جایزه یِ CPAE را از انجمنِ سخن رانانِ ملّیِ آمریکا دریافت کرد. برای سالهای متوالی به عنوان بهترین سخنران آمریکا انتخاب شد.سمینارهای مختلف در زمینه ارتقای شخصیت و غیره سرتاسر جهان برگزار کرد،بیشتر از هزاران هزار نفر شاید میلیونها نفر از طریق آموزشهای ایشان زندگیشون متحول شده.جیم رآن استاد برایان تریسی و آنتونی رابینز بوده است

 

جیم ران  هم چنین مؤلّفِ ۱۷ کتاب و کتابِ صوتی و برنامه یِ ویدیویی ست. در سالِ ۲۰۰۳به عِنوانِ مربّی و عضوِ افتخاریِ موزه یِ رادیو و تلویزیونِ مشغول به برگزاریِ جلساتِ آموزشی برایِ کودکان و بزرگ سالان بود.

جیم ران  به عِنوانِ فیلسوفِ تجاری شناخته شده است. او مدّعیِ تدریسِ حقایقِ ناب نبود، بَلکه اصولِ بنیادین را تدریس می کرد و می گفت:

- هیچ اُصولِ بُنیادینِ جدیدی وجود ندارد. حقیقت چیزِ جدیدی نیست، بَلکه پیر و کُهنه است.

- هر که به مردم خدمت کند، خود را در راهِ بزرگی و عَظَمَت، ثَروت، رضایت، اعتبار و لَذّت قرار می دهد.

- مطالبِ سَبُک را نخوانید، چون ممکن است با آن‌ها سرگرم شَوید، ولی رُشد نمی‌کنید.

- آرزو نکنید که مسایل آسان تر باشند، بَلکه آرزو کنید شما بهتر شَوید.

- مهمّترین خواسته یِ شما از یک شغل، نباید این باشد که چه چیزی به دست می آورم، بَلکه باید این باشد که چه چیزی خواهم شد.

- زمانی که شدیداً خواستارِ چیزی هستید، حتماً راهی برایِ دست یابی به آن پیدا خواهید کرد.

- بدونِ احساسِ ضرورت، اشتیاق ارزشِ خود را از دست می دهد.

- مهمّ نیست که از کدام طرفِ حصار می پرید، مهمّ پریدن است. بدانید که بدونِ تصمیم گیری، هیچ پیش رفتی وجود نخواهد داشت.

- با تحصیلاتِ رسمی تنها می توان گذرانِ زنده گی کرد، امّا با خودآموخته گی می توان ثَروت اندوخت.

- زمانی را برایِ جمع بندیِ گذشته اختصاص دهید، سپس می توانید طرحی بر اساسِ تجربیّاتِ تان رسم کنید و از آن برایِ سرمایه گذاری در آینده بهره بَرید.

 

«جیم رآن» در ۵ دسامبرِ ۲۰۰۹م. در  کالیفرنیا پس از ۱۸ ماه مبارزه با بیماریِ فیبرُزِ ریوی درگذشت.

 

کتاب هایِ صوتی جیم ران تولید منتشر شده توسط شادن پژواک

کتاب صوتی 12 ستون موفقیت – جیم ران

کتاب صوتی  پازِلِ های  زند گی – جیم ران

کتاب صوتی نگرانی های زندگی- جیم رآن

کتاب صوتی  فصل های زندگی - جیم رآن

کتاب صوتی فرزانگی - جیم رآن

 کتاب صوتی معجزه های زندگی – جیم ران

اشتراک گذاری:

پیامها