رسابوک، فروشگاه کتاب صوتی | دانلود کتابخانه صوتی اندروید


کتاب صوتی چیست؟

کتاب صوتی چیست؟

کتاب صوتی چیست؟ 
پیشینه کتاب گویا در جهان به سال 1931 بر میگردد که در آن سال کنگره آمریکا برنامه کتاب سخنگو را در دستور کار قرار داد. این پروژه که کتاب برای نابینایان نام داشت ابتدا در راستای کمک به نابینایان برای مطالعه صورت گرفت. فدراسیون ملی نابینایان اولین بار کتاب سخنگو را در سال 1932 تولید کرد و در سال بعد اولین بار تولید انبوه کتاب سخنگو آغاز شد. 
کتاب سخنگو متن کتابی است که توسط یک یا چند گوینده خوانده می شود و به صورت فایل صوتی درمی آید. این کتابها با هدف نیاز نابینایان ارائه شد اما با گذر زمان و پیشرفت تکنولوژی از یک سو و گرفتاریهای زندگی بشری از سوی دیگر، ترویج این کتابها افزایش یافت. 
ابتدا این کتابها بر روی کاست ضبط شد و با پدید آمدن فن آوری رایانه و امکان ذخیره اطلاعاتی بر روی لوح فشرده ، بر تعداد آثار صوتی افزوده شد و با توسعه اینترنت، تکنولوژی های ارتباطی با فرمت های جدید فشرده صوتی و دستگاههای پخش صدا که به راحتی هم قابل حمل هستند محبوبیت کتابهای سخنگو به شکل شگفت انگیزی افزایش یافت و با امکان دانلود کتابهای گویا این امر شدت گرفت. 
کتابخانه صوتی برای ارتقای سرانه مطالعه و ترویج فرهنگ مطالعه می باشد. علاقه مندان و شهروندانی که به هر دلیلی امکان خواندن کتابهای مورد علاقه خود را ندارند می توانند از این فضا برای کتابخوانی استفاده کنند.

اشتراک گذاری:

پیامها