جول اوستین (Joel Osteen)

جول اوستین (Joel Osteen)

با دنبال کردن این نویسنده در صورت اضافه شدن کتاب جدید یا تخفیف به شما اطلاع داده می شود.

بیوگرافی:


بیوگرافی جول اوستین، نویسنده کتاب قدرت من هستم 

جول اوستین با نام کامل جوئل اسکات اوستین در 5 مارس سال 1963 در ایالات متحده به دنیا آمد. او را به عنوان الهیات شناس، سخنران مذهبی و نویسنده آثار موفق و پرفروش نیویورک تایمز می شناسند. اوستین موفق شده تا میلیون ها نفر را از طریق خطابه های ساده و مرتبط با مسائل زندگی مدرن به برنامه هایش جلب کند. 

او هم اکنون در هوستون تگزاس مستقر است و اداره‌ی کلیسای لیک وود را در این شهر به عهده دارد. بیش از 7 میلیون بیننده هفتگی در ایالات متحده و بیش از 20 میلیون بیننده در سطح بین المللی در  100 کشور جهان، سخنرانی های تلویزیونی جول اوستین را دنبال می کنند. اوستین نویسنده هفت تا از کتابهای پرفروش نیویورک تایمز است و به جز تلوزیون، کتاب، سخنرانی های عمومی، از طریق رادیوی کلیسای لیک وود هم با هوادارانش در ارتباط است.  

 

تصویر 1

دوران کودکی

 جول اوستین در شهر هوستون، ایالت تگزاس متولد شد و یکی از شش فرزند جان و دُودی اوستین است. پدر او، کشیش سابق کلیسای باپتیست جنوبی، کلیسای لیک وود را تأسیس کرد. 

جول سال 1981 از دبیرستان فارغ التحصیل شد، بدنبال آن وارد دانشگاه اورال رابِرتس در تالسای اوکلاهما گردید. اما یک سال بعد برای کمک به پدرش، رشته‌ی ارتباطات رادیویی و تلویزیونی را رها کرد. سال 1982 او کمک به تهیه سخنرانی های تلویزیونی پدرش را به عهده گرفت و تا  17 سال یعنی ژانویه 1999، ادامه داد. در این سال، پدر او به طور غیر منتظره ای از یک حمله قلبی جان باخت. 

جوانی و شغل 

هرچند پدر جول او را سال ها تشویق می کرد تا وارد حرفه ی خودش شود و به سخنرانی بپردازد اما او ترجیح داد که در پشت صحنه مشغول باشد. بالاخره بعد از فوت پدر او مجبور شد تا اداره کلیسا را در تاریخ 3 اکتبر 1999 به عنوان کشیش جدید ارشد کلیسای لیک وود به عهده بگیرد.

سال 2005 بود که اوستین توری را برای 15 شهر در ایالات متحده ترتیب داد و تقریبا در تمام نقاطی که توقف داشتند برای جمعیت سخنرانی کرد. آن سال کلیسای لیک وود 16 هزار صندلی جدید را در مرکز بزرگ خود در کامپک سنتر هوستون افتتاح نمود و تعداد افرادی که به صورت هفتگی در سخنرانی های مذهبی حاضر می شدند از 6 هزار نفر در سال 1999 به بیش از 50 هزار نفر تا سال 2015 افزایش یافت. 

سبک سخنرانی

جول اوستین برای آماده سازی خود جهت ایراد خطابه هایش ابتدا یادداشت برداری کرده و سخنانش را روی نوار ضبط می کند و به صدای خود گوش می دهد.

او در مصاحبه ای به دعوت شبکه تلوزیونی سی بی ان نیوز گفت دوست دارد در سخنرانی هایش بیشتر به خیر خداوند و زندگی معنوی متوسل شود، نه به بحث از گناه. او می گوید تلاش دارد تا اصول کتاب مقدس را به شیوه ای ساده آموزش دهد، و بر قدرت عشق و نگرش مثبت تاکید کند. به همین دلیل چندان به موضوعاتی مثل شیطان و جهنم توجه نمی کند.

زندگی شخصی

جول اوستین در 4 آوریل 1987 با ویکتوریا اوستین در کلیسای لیک وود ازدواج کرد. آنها دارای یک پسر  به نام جاناتان و یک دختر به نام الکساندرا هستند. ویکتوریا اوستین در کنار همسرش به انجام سخنرانی های مذهبی و انگیزشی مشغول است. او همچنین بیشتر از ده جلد کتاب هم نوشته که جزو آثار پر فروش به شمار می آیند. 

تصویر 2 ویکتوریا و جول 

محبوبیت جول اوستین 

اوستین مردی با چهره ای جوانانه و رفتاری دوستانه و صمیمی است که لقب "کشیش همیشه خندان" را به خود اختصاص داده است. او معمولا در سخنرانی های خود از اشاره به دین شناسی به روش مرسوم خودداری می کند. به جایش پیام هایی شاد و امیدوارانه را که در قالبی ساده پیچیده شده اند عرضه می دارد که تاکیدی هستند بر باور او نسبت به این مسئله" خداوند می خواهد ما زندگی بهتری داشته باشیم".

درست است که این راهبرد در میان مردم و هواداران او بسیار محبوب شده است اما انتقادات زیادی را هم متوجه او کرده است. منتقدان باور دارند که اوستین در سخنرانی های خود تفسیری رقیق شده از مسیحیت واقعی را ارائه می دهتد . دسته سوم از منتقدان هم او را به رواج دادن "انجیل خوشبختی" متهم می کنند و می گویند او با سخنان خود درصدد تایید کردن جمع کردن ثروت است.

اوستین در پاسخ به این انتقادات می گوید که او همواره خواستار تمرکز کردن روی خیر خداوند" بوده است و خوشبختی را صرفا بر مبنای مادی تعریف نمی کند . او راهبرد کاملا واضح تجاری کلیسای لیک وود را برای جذب اعضای جدید حیاتی می داند و معتقد است کلیساهایی که از "تغییر کردن بر حسب اقتضای زمانه سرپیچی می کنند با خطر از دادن اعضا و جمع شدن به طور کلی روبرو هستند. 

مردم از بیش از 100 کشور دنیا به تماشای برنامه های کلیسای لیک وود می پردازند. اوستین به عنوان یکی از 10 شخصیت جذاب سال 2006 انتخاب شد. جان مک کین، کاندیدای سابق ریاست جمهوری، اوستین را به عنوان نویسنده الهام بخش مورد علاقه اش توصیف کرده است. خانواده اوستین همچنین سال 2010 در ضیافت صبحانه ای به میزبانی رئیس جمهور سابق، باراک اوباما در کاخ سفید حضور داشتند.

 

تصویر 3: نقل قولی از جول اوستین 

کتاب های جول اوستین 

جول اوستین علاوه بر همه کارهایی که در حوزه های سخنرانی و برنامه های رادیویی و تلوزیونی انجام داده است، چند کتاب را هم روانه بازار نمود. از جمله می توان به عناوینی مثل: "نسخه بهتر خودت: هفت کلید برای ارتقای روزانه زندگی" (2007)، "بهتر فکر کنید، بهتر زندگی کنید"، "زندگی موفقیت آمیز از ذهن شما آغاز می شود" (2016) و "رستگاری در تاریکی،  چگونه همه چیز در جهت خیر و صلاح شما پیش می رود" (2017) اشاره داشت. 

در ادامه توضیحات بیشتر را در مورد کتابهای اوستین مشاهده می کنید. 

1. قدرت من هستم 

 جول اوستین در کتاب قدرت من هستم راجع به قدرت کلمات و جملاتی صحبت می کند که ما برای صحبت کردن با خودمان از آنها استفاده می کنیم. پیامی که در کتاب قدرت من هستم به خواننده منتقل می شود این است که فرد هر صفت یا عبارتی که بین این دو کلمه قرار می گیرد را به زندگی خود دعوت می کند. شادن پژواکُُ کتاب صوتی قدرت من هستم  و همچنین ویدیوی قدرت من هستم را برای علاقمندان تهیه کرده است. 

2. بهتر فکر کنید، بهتر زندگی کنید 

کتاب بهتر فکر کنید؛ بهتر زندگی کنید، حاوی استراتژی‌های فوق‌العاده ای است که نحوه برنامه ریزی کردن دوباره ذهن را به شما یاد می‌دهد تا آنها را به کار گرفته و به این ترتیب به سطح بالاتری از موفقیت برسید. اوستین می گوید زندگی پیروزمندانه از ذهن نشات می گیرد. به همین ترتیب اگر ذهن شخصی به شکل نادرستی برنامه‌ریزی شده باشد، به جای دیدن فرصت‌ها، تنها محدودیت‌ها را می بیند. کتاب صوتی بهتر فکر کنید بهتر زندگی کنید هم اکنون در اختیار شما عزیزان قرار دارد. 

3. نسخه بهتر خودت 

کتاب نسخه بهتر خودت: هفت نکته کلیدی برای بهبود زندگی روزانه، خواننده را به چالش می کشد. هدف، تغییر دادن ذهنیت معمول در میان افراد است که فکر می کنند در مواجه با مسائل و مشکلات زندگی باید سختی بکشند. اما شما باید بدنبال این باشید که بهترین خود را به نمایش بگذارید و از متوسط و معمولی بودن فراتر روید. 

تصویر 4: جول اوستین در محل کلیسای لیک وود 

4. رستگاری در تاریکی 

جول اوستین در این کتاب از فرصت های عظیمی که برای رشد و پیشرفت ما وجود دارد سخن می گوید. البته این فرصت ها نه در برابر چشم و سهل و آسان، بلکه در تاریکی ها و نقاط کور زندگی ظاهر می شوند. او می گوید هر انسانی که دستاوردی عظیم داشته، از نقاط تاریک زندگی خود به سلامت گذشته و به شخصیت واقعی خویش شکل داده است. شما می توانید کتاب صوتی رستگاری در تاریکی را از ما بخواهید. 

5. الطاف خداوند در تاریکی های زندگی 

کتاب الطاف خداوند در تاریکی‌های زندگی به ما کمک می کند تا با انجام دادن تمرین‌های کاربردی و کمک گرفتن از بینش‌های الهی روی چگونگی نزدیک‌تر شدن به خداوند و توکل به او در اوقات سختی، متمرکز شویم. این کتاب با طرح سوالاتی تأمل برانگیز و فعالیت‌های انگیزشی کمک می‌کند تا در روزهای سخت زندگی، طرح و نقشه‌ی الهی همراه داشته باشیم.

6. تفکر در سطحی بالاتر 

خیلی از اوقات ما به عواملی همانند محیط محل پرورش، شیوه تربیت والدین و انتظاراتی که سایر‌ین از ما  دارند اجازه می‌دهیم تا محدودمان کنند. مثالی که جول اوستین برای قابل فهم تر کردن این مفهوم می زند کاشتن بذر درخت بلوط در گلدانی با ارتفاع 70 سانتی است،با توجه به اینکه بذر را در محیطی نامناسب با طبیعت آن کاشته اید هیچگاه نمی توانید انتظار تبدیل شدنش را به یک درخت داشته باشید. کتاب صوتی تفکر در سطحی بالاتر را از همین وب سایت تهیه نمایید. 

7. چگونه از قدرت کلمات به نفع خود استفاده کنیم 

کتاب چگونه از قدرت کلاممان به نفع خود استفاده کنیم، اثری است که در آن قدرت کلام و توانایی سخنران گفتن بررسی می شود.  این موارد جزو چیزهایی هستند که خیلی از افراد به آن توجه نمی‌کنند و به همین دلیل کلمات یا سخنرانی هایشان برخلاف سودشان است. به یاد داشته باشید به زبان آوردن لمات مساومی است با اتفاق افتادن آنها و شما از روی سخنان امروزتان، وضعیت آینده تان را رقم می زنید. 

8. چگونه با آرامش و بدون نگرانی زندگی کنیم

کتاب چگونه با آرامش و بدون نگرانی زندگی کنیم به خوانندگان یاد می دهد چگونه وجود دغدغه‌ها و مشکلات روزمره را بپذیرند و در عین حال با آرامش و بدون استرس زندگی کنند. زندگی کردن در آرامش چیزی نیست که به بخت و اقبال ربط داشته باشد. هر روز در موقعیت هایی قرار می گیریم که ما را ناراحت یا اذیت می کنند. اما زندگی در هر صورت جریان دارد.

 

تصویر 5:  نقل قولی از جول اوستین 

9. کتاب تفکر هزاره جدید: ده تفکر تاثیرگذار برای وفور و موفقیت در زندگی

اوستین در این کتاب از تجربیات شخصی خودش نام می برد تا شما را با تکنیک‌هایی کاربردی و تاثیرگذار برای دستیابی به زندگی موفق و شاد آشنا کند. او می گوید اگر انسان ها برای خود به اندازه ای که دیگران او را حمایت و تشویق می کنند، ارزش قائل شوند، آنگاه در گردابی گرفتار می شوند که امکان رهایی ازآن نیست.

10. قدرخودتان را بدانید

 جول اوستین در کتاب قدر خود را بدانید، موضوع ارزش نهادن به خود و تاثیر آن را در زندگی بررسی می کند. اگر اولویت شما در زندگی، خودتان باشید قطعا به فرد بهتری هم تبدیل می شوید. همین مسئله باعث می شود شما روابط بهتری هم داشته باشید. تصمیم هایی که در یک فضای دوستانه می‌گیریم، بسیار بهتر از آب درخواهند آمد. شما می توانید ویدیوی قدر خودتان را بدانید از جول اوستین را از همین وب سایت تهیه کنید. 

ویدیوهای جول اوستین 

شرکت شادن پژواک برای تهیه مجموعه کاملی از ویدیوهای جول اوستین از گویندگان حرفه ای کمک گرفته است و با صرف دقت و زمان لازم این ویدیوها را با عناوین بسیار متنوع در دسترس علاقمندان قرار داده است . فهرستی از تعدادی از ویدیوهای معروف جول اوستین را در ادامه مشاهده می کنید. تمام آثار این نویسنده و سخنران محبوب در ادامه ی همین صفحه قابل دسترسی است. 

1. رهایی از افکار محدود کننده 

به عقیده اوستین شما می‌توانید از افسردگی، کمبود اعتماد به نفس، اضطراب رها شوید. خداوند تاج رحمت بر سر شما نهاده، او ردای عزت بر تن شما پوشانده، خداوند از روح خود در وجود شما دمیده، اجازه ندهید تفکرات محدود کننده جلوی رسیدن شما به سرنوشت‌تان را بگیرد. اوستین توصیه می کند اگر آن رفتار بد را از بین نبرید، نهایتاً شما را از بین می‌برد، اگر عصبانیت، اعتیاد، افسوس خوردن را متوقف نکنید، این‌ها نمی‌گذارند شما به سرنوشت خودتان دست پیدا کنید.

2. 10 قانون موفقیت 

این ویدیو هم مانند سایر آثار اوستین درباره نحوه مواجهه با ناامیدی ها در زندگی است. اوستین می گوید زندگی همین است، ولی به جای اینکه به درد و رنج و نا امیدی فکر کنیم، رویاهایمان را به خاطر بیاوریم،به یاد بیاریم که خدا چه قولی به ما داده است .خداوند می فرماید که وقتی بهت قول دادم پس انجامش میدهم،و به زودی برای تو اتفاق میافتد.

3. خالی شدن از احساسات منفی

این ویدیوی بسیار کاربردی مناسب کسانی است که با انواع احساسات منفی دست به گریبان هستند. با گوش دادن به آن راهکارهایی کاربردی را برای نحوه خلاص شدن از افکار منفی و انرژی تحلیل برنده انها پیدا می کنید. اوستین می گوید شما نگرانی‌ها را خالی کنید، خداوند در وسط طوفان به شما آرامش می‌دهد. 

4. زندگی در صلح 

اصلی ترین قانون زندگی یا یکی از اصلی ترین این قوانین دوست بودن و در صلح و آرامش به سر بردن با خواد است. به جای پرداختن به وسایل کسب آرامش بیرونی که صلح پایداری را به ارمغان نمی آورند، جول اوستین می گوید در همین حال که هستید نسبت به خودتان احساس خوبی داشته باشید.

شرکت شادن پژواک با در نظر گرفتن نیاز مشتریان، کتاب های الکترونیکی, کتابهای صوتی و ویدیوهای جول اوستین را به صورت دوبله فارسی و با نهایت کیفیت، تولید و در اختیار علاقه مندان قرار داده است.

شما می توانید تمامی عناوین جول اوستین را از سایت رسابوک دریافت کنید.

 

سایر آثار جول اوستین (Joel Osteen)

حالت نمایش