کتاب صوتی، رسابوک، کتابخانه صوتی و تصویری، کتابچه نظافتچی- استفانی  لند

۲,۰۰۰ تومان

خرید

کتابچه نظافتچی- استفانی لند

دانلود بخشی از کتاب الکترونیک

مشخصات

مترجم ناشر تعداد صفحه حجم فایل موضوع امتیاز بازدید
شاهین غفاری شادن پژواک 25 0 - 0 از 0 رای 47

توضیحات

نظافتچی - استفانی  لند

کار سخت، درآمد پایین، و اراده یک مادر برای بقاء

زندگی در فقر، مادری مجرد بودن، و اشتغال به کاری سطح پایین؛ مشکلاتی هستند که هر یک به تنهایی چالش بر‌انگیزند، حال تصور کنید که شخصی با هر سۀ آنها روبرو شود، آن هم در کشوری مثل آمریکا در وضعیت امروز که دسترسی به کمک‌های دولتی، مشکل است. 

برای بسیاری از آمریکایی‌ها، این وضعیت، خیالی نیست، بلکه واقعیتی ا‌ست که در زندگی آن‌ها وجود دارد. اگر خودتان چنین شرایطی را تجربه نکرده باشید، شاید مرز و محدوده این واقعیت، برای شما ناآشنا باشد. شاید آمار و اطلاعاتی در مورد فقر به گوشتان خورده باشد، اما به راستی فقر چه شکل و شمایلی دارد؟

کتاب " نظافتچی" کتابیست به سبک خاطره‌نویسی که روایتگر داستانیست قدرتمند در مورد تجربیات مادری مجرد با درآمد پایین که از دختر خود مراقبت می‌کند و بعنوان یک نظافتچی مشغول است تا در آمریکای امروز، گلیم خود را از آب بیرون بکشد. این کتاب، علاوه بر شرح حال شخصی نویسنده، به شکلی گسترده‌تر به ارائه بینشی در مورد ابعاد اجتماعی، فرهنگی و روانشناختی فقر می‌پردازد.

بعد از اینکه زندگی اِستِفانی، نویسنده این کتاب، در پی بارداری ناخواسته و رابطه سوء‌استفاده‌گرانه در سراشیبی سقوط قرار گرفت، او با دریافت کمک‌های دولتی و کار بعنوان یک نظافتچی، توانست از فقر فرار کند. اما محدودیت‌های این کمک‌ها و درآمد اندک او به این معنا بودند که او همچنان باید در فقر باقی بماند. زندگی اِستِفانی بعنوان یک مادر مجرد و کم درآمد با شغلی سطح پایین، مشکلات مختلفی را برای او در پی داشت اما این زندگی، درس‌های مهمی به او داد و در نهایت، موفقیت را برایش به ارمغان آورد.  

ارسال پیام