رسابوک، فروشگاه کتاب صوتی | دانلود کتابخانه صوتی اندروید


کتاب صوتی، رسابوک، کتابخانه صوتی و تصویری، کتابچه اشتیاق (حقیقتی شگفت‌آور در پسِ پرده‌ی آنچه به ما انگیزه می‌دهد)- دنیل پینک

۲,۰۰۰ تومان

خرید

کتابچه اشتیاق (حقیقتی شگفت‌آور در پسِ پرده‌ی آنچه به ما انگیزه می‌دهد)- دنیل پینک

دانلود بخشی از کتاب الکترونیک

مشخصات

ناشر تعداد صفحه حجم فایل موضوع امتیاز بازدید
شادن پژواک 30 0 - 0 از 0 رای 124

توضیحات

 

اشتیاق - دنیل پینک

 

حقیقتی شگفت‌آور در پسِ پرده‌ی آنچه به ما انگیزه می‌دهد

 

نوع انگیزه‌ای که شما که برای افراد در محل کار یا خانه ایجاد می‌کنید، به روزمره و یا خلاقانه بودن کاری که شما از آنها می‌خواهید بستگی دارد. پاداش‌های ظاهری، همچون درآمد و مزایا برای کار‌های معمولی مناسب‌اند. اما این پاداش‌ها، کارایی شغل‌های خلاق را کم می‌کنند. سازمان‌هائی که هنوز روی پاداش و تنبیه برای انگیزش در افراد اصرار دارند، با خطر از دست دادن بهترین استعداد‌ها و سوددهی بلند مدت خود رو‌به‌رو می‌شوند.

در شغل‌های خلاقانه، ایجاد فضایی که مهارت، استقلال و هدف در آن پرورش می‌یابد، بهتر ایجاد انگیزه می‌کند، زیرا بعضی از عمیق‌ترین نیاز‌های روانی افراد را تامین می‌کند. پاداش‌های غیر‌منتظره مخصوصا در قالب تجلیل یا بازخورد مثبت، هم برای افرادی که کار‌های روزمره و معمولی انجام می‌دهند و هم برای افرادی که کار‌های خلاقانه می‌کنند، مفید به فایده است. 

شما به افراد انگیزه نمی‌دهید بلکه باید شرایطی را فراهم کنید که آنان را قادر سازد تا خود، انگیزه‌ی درونی و اصلی خویش را پیدا کنند.

ارسال پیام