کتاب صوتی، رسابوک، کتابخانه صوتی و تصویری، کتابچه طرح کسب و کار یک صفحه ‏ای - جیم هوران

۲,۰۰۰ تومان

خرید

کتابچه طرح کسب و کار یک صفحه ‏ای - جیم هوران

دانلود بخشی از کتاب الکترونیک

مشخصات

نویسنده مترجم ناشر تعداد صفحه حجم فایل موضوع امتیاز بازدید
جیم هوران معصومه ولی پور شادن پژواک 32 0 - 0 از 0 رای 534

توضیحات

طرح کسب و کار یک صفحه ‏ای

جیم هوران

 سریع‎ترین و آسان‎ترین راه برای نوشتن یک طرح کسب‎وکار

یک شرح ماموریت مختصر و خوب بهتر از چندین جلد کتاب، انگیزه و اهداف کسب‎وکار شما معرفی می‌کند. اینجاست که اعلام می‌کنید این کسب‎وکار برای شما و مشتریان شرکت شما چه سودی خواهد داشت. یک کسب‎وکار خوب همیشه میان نیاز مشتری و نیاز خود، توازن برقرار می‌کند. در صورتی که موفق به برقراری این توازن حساس نشوید، قادر نخواهید بود که به حد کافی، مشتری جذب و حفظ کنید تا در این امر دشوار با شما همراه شوند.

مهم‌ترین دلیل داشتن طرح تجاری، توضیح افکار شما فارغ از کوچک یا بزرگ بودن شرکت شماست. داشتن یک طرح تجاری، مشخص کردن این است که می‌خواهید کسب‎وکار خود را به کجا برسانید. وقتی مشخصش می‌کنید، و آن را می‌نویسید، دیگران چشم‌انداز شما را می‌شناسند و خواهد فهمید که چطور می‌خواهید به آن برسید. 

لازم نیست طرح‌های تجاری برای خوب بودن، طولانی باشند. باید بتوانید در یک صفحه، بیان کنید که می‌خواهید در آینده شرکت خود را به کجا سوق دهید و چطور می‌خواهید به آن هدف برسید. مهم‌ترین نتیجه طرح تجاری این است که افکارتان را برای کارمندان، شرکا، تامین‎کنندگان، و حتی مشتریان خود به وضوح بیان کنید تا به جای کار علیه شما، با شما کار کنند.

بخش چشم‌انداز طرح تجاری یک صفحه‌ای شما جایی برای تفکر تحلیلی نیست. در عوض، باید در این بخش یک تصویر واضح از نوع کسب‎وکاری رسم کنید که آرزویش را دارید. لازم است این بخش مشتاقانه نوشته شود تا بتوان تفکر خواننده را حدس زد. پس از خواندن چشم‌انداز شما، احتمالات تجاری نهفته در رویای‌تان باید به خواننده القا شود.

اگر همه در سازمان شما واقعا می‌دانستند می‌خواهید چه کار کنید، چه می‌توانستید به دست آورید؟

ارسال پیام