کتاب صوتی، رسابوک، کتابخانه صوتی و تصویری، کتابچه کلید را بزن - چیپ هیث، دن هیث

۲,۰۰۰ تومان

خرید

کتابچه کلید را بزن - چیپ هیث، دن هیث

دانلود بخشی از کتاب الکترونیک

مشخصات

نویسنده ناشر تعداد صفحه حجم فایل موضوع امتیاز بازدید
چیپ هیث شادن پژواک 35 0 - 0 از 0 رای 23

توضیحات

کلید را بزن - چیپ هیث، دن هیث

چطور وقتی اوضاع سخت است آن را تغییر بدهیم

چرا ایجاد تغییری پایدار، حتی اگر برا‌یتان خوب باشد، انقدر سخت است؟ تغییر سخت است، چون در مغز انسان، تنشی اساسی بین ذهن منطقی؛ ذهنی که نتایج پایدار را می‌پسندد و ذهن عاطفی شما؛ ذهنی که خشنودی‌های آنی را می‌پسندد وجود دارد. برای تغییر، باید راهی پیدا کنید که به طور همزمان برای هر دو بخش مغز جذاب باشد. معمولا، بهترین روش برای این کار، پیدا کردن راهی است که هر دو بخش مغز به جای داشتن اهداف مختلف، با یکدیگر هماهنگ باشند.

اغلب اوقات، چیزی که در نگاه اول سخت است، در واقع فقدان شفافیت است. برای افرادی که می خواهید کاری برای شما انجام دهند، مسیر مشخصی را ارائه کنید. به این ترتیب، شانس  اینکه از توان ذهن منطقی افراد استفاده کنید بیشتر است. رفتار جدید را به دستورالعمل‌های ساده و معنی‌دار تجزیه کنید، به طوری که همه متوجه شوند و در آن شرکت کنند.

مراحل ایجاد تغییر:

1- درگیر کردن ذهن منطقی

2- انگیزه دادن به ذهن عاطفی

3- برنامه‌ریزی مسیر

زمانی که مردم بدانند به چه سمتی حرکت ‌می‌کنند و این کار چه ارزشی دارد، ایجاد تغییر آسان‌‌تر خواهد شد. بخش منطقی مغز انسان به شدت عاشق تجزیه و تحلیل است و اگر ‌می‌توانست، کار دیگری انجام نمی‌داد. زمانی که شما به یک مقصد فوق العاده جذاب اشاره ‌می‌کنید و آن را با استفاده از اصطلاحات روشن و مشخصی توصیف ‌می‌کنید، ذهن منطقی، تحلیل کردن را متوقف ‌کرده، و این موضوع ‌را درک می‌کند که برای رسیدن به آن نقطه باید چه کاری انجام دهد. سعی کنید مردم نسبت به تغییری که برای آن تلاش ‌می‌کنید، احساس خوبی داشته باشند. با این کار، نیمی از مسیر را رفته‌اید. به جای اینکه با تغییر مبارزه کنید، آن را آسان‌تر و رضایت‌بخش‌‌تر کنید. 

ارسال پیام