کتاب صوتی، رسابوک، کتابخانه صوتی و تصویری، کتابچه چک‌لیست - آتول گاواند

۲,۰۰۰ تومان

خرید

کتابچه چک‌لیست - آتول گاواند

دانلود بخشی از کتاب الکترونیک

مشخصات

نویسنده ناشر تعداد صفحه حجم فایل موضوع امتیاز بازدید
آتول گاواند شادن پژواک 29 0 - 0 از 0 رای 42

توضیحات

چک‌لیست - آتول گاواند

چطور کارها را درست انجام دهیم

آتول گاواند، در کتاب چک‌لیست به بررسی پیچیدگی روزافزون جهان می پردازد و یک راه حل ساده و جهانی ارائه می دهد: یک چک‌لیست. او استدلال می کند که بیشتر مشکلات قابل پیشگیری هستند و فقط به راه حل های ساده، ارزان و قابل انتقال به دیگران احتیاج دارند. 

چک‌لیست، آخرین ابزار دفاعی در مبارزه با توده انبوه دانش، حواس پرتی و حافظه معیوب است.

در چند دهه گذشته ، نژاد بشر تقریبا در تمام زمینه‌های زندگی پیشرفتی بی‌سابقه داشته ‌است. افزایش دانش به این معنی است که برای اولین بار در تاریخ، وقتی پیش زمینه‌ی منجر به شکست را در نظر میگیریم، ناکارایی، عاملی محتمل تر از ناآگاهی است.

 شکست‌هایی روی می دهد، به دلیل بودجه ناکافی، عدم دانش کافی و یا مداخله دولت نیستند، بلکه به خاطر پیچیدگی دانش و مشکلاتِ ناشی از عدم به‌کارگیری درست و مستمر دانشِ جدید روی می دهند. چالش قرن بیست و یکم، فقدان دانش کافی برای حل مشکلات پیچیده نیست؛ بلکه عدم توانایی در مدیریت و به کارگیریِ دانشِ روبه رشد است.

موفقیت پروژه‌های پیچیده به دو چیز وابسته است: اطمینان از اینکه صاحبان پروژه دانش درستی در اختیار دارند و دوم،؛ اطمینان از اینکه دانش خود را به درستی اِعمال می‌کنند. استفاده از چک‌لیستها توسط افراد باتجربه، باعث می شود از عدم موفقیت به خاطر اتفاقات غیرمنتظره جلوگیری شود. 

چک‌لیستها مانند هر ابزار دیگری، محدودیتهای خود را دارند و فقط برای حل انواع خاصی از مشکلات، مفید هستند.

اکثر مشکلات مردم ساده است و نیازمند راه‌حل‌های ساده و آسان مانند چک‌لیست‌ها است.چک‌لیست‌ها اطمینان می‌دهند که دانش متخصصان و سهام‌داران در مکان مناسب و در زمان مناسب به درستی استفاده می‌شوند. هر چیزی ممکن است در یک پروژه پیچیده به اشتباه انجام شود. درحالی که یک معمار جایزالخطاست، تیمی از متخصصان با یک چک‌لیست می‌توانند مشکلات جدی را شناسایی و از آنها جلوگیری کنند.

ارسال پیام