کتاب صوتی، رسابوک، کتابخانه صوتی و تصویری، کتابچه واقعیت - هانس روسلینگ

۲,۰۰۰ تومان

خرید

کتابچه واقعیت - هانس روسلینگ

دانلود بخشی از کتاب الکترونیک

مشخصات

نویسنده ناشر تعداد صفحه حجم فایل موضوع امتیاز بازدید
هانس روسلینگ شادن پژواک 27 0 - 0 از 0 رای 41

توضیحات

واقعیت 

هانس روسلینگ

ده دلیل برای اثبات اینکه ما درمورد اتفاقات جهان اشتباه می کنیم و چرایی بهتر‌بودن اتفاقات نسبت به تفکرات ما

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که نسبت به سایر افراد جهان بهتر ‌هستید؟ به نظر شما دنیا به دو قسمت تقسیم شده، دسته‌ای که موفق هستند و دسته‌ای که موفق نیستند، دسته‌ای که فقیر هستند و دسته‌ای که غنی‌اند و تقریباً عده‌ی بین این دو گروه را در نظر نمی‌گیریم. داشتن این دیدگاه سیاه و سفید به کلی اشتباه است.

هانس رُوسلینگ کتاب «واقعیت» را برای ایجاد تاثیر روی تفکرات ما و چرایی داشتن این نوع نگاه و تفکر با استفاده از اطلاعات و نمودار‌ها که رد کردنشان کار خیلی سختی‌ است، نوشت. هر کس با تمایلات و تعصبات شخصی‌اش زندگی می‌کند، اما تعصبات همیشه قابل تغییر‌ است. 

روسلینگ در کتاب «واقعیت» تصورات غلطی را معرفی‌ می‌کند که باعث نتیجه‌گیری‌های اشتباه در افراد می‌شود. سپس نکاتی را برای مقابله با این نکات ارائه می‌دهد. 

مهم نیست چه شغلی دارید یا در زندگی‌تان چه می‌کنید، نصیحت های این کتاب ارزشمند‌ هستند و می‌توانید از آن‌ها در زندگی شخصی‌تان استفاده ‌کنید. خود ما، در مورد بسیاری از رویداد‌ها و افراد، عقاید و نظرات بدی داریم و این فقط به این دلیل است که این تفکرات را به خودمان القاء کرده‌ایم. 

دیدن دو بُعد از هر اتفاق خیلی مهم است و بهترین راه برای به دست آوردن بهترین زندگی، داشتن تصمیمات آگاهانه و منطقی است. 

ما نه تنها باید به شناخت عقاید غلط پرداخته و در منظم کردن آن‌ها کوشا ‌باشیم، بلکه باید تمام این کار‌ها را به خاطر فرزندانمان هم انجام دهیم. همین تصورات غلط، دلیل و ریشه ندیدن اتفاقاتِ خوب ِدور و برمان است.

کتاب  واقعیت چرایی کلی اتفاقات و چگونگی مبارزه برای تغییر‌دادن این دلایل را تشریح‌کرده و چشم خوانندگان را به روی چشم انداز جدیدی می گشاید.

ارسال پیام