کتاب صوتی، رسابوک، کتابخانه صوتی و تصویری، کتابچه نفوذ – رابرت سیالدینی

۲,۰۰۰ تومان

خرید

کتابچه نفوذ – رابرت سیالدینی

دانلود بخشی از کتاب الکترونیک

مشخصات

نویسنده ناشر تعداد صفحه حجم فایل موضوع امتیاز بازدید
رابرت سیالدینی شادن پژواک 24 0 - 0 از 0 رای 38

توضیحات

نفوذ 

رابرت سیالدینی

روانشناسی متقاعدسازی 

رابرت بی. سیالدینی، دکترای روانشناسی متقاعدسازی در کتاب " نفوذ: روانشناسی متقاعدسازی"، علتی را که در پس تأثیرگذاری وجود دارد، مورد بررسی قرار می دهد. او استدلال می‌کند که تعداد انگشت‌شماری از اصول روان‌شناختی، رفتارهای اجتماعی انسان را راهنمایی می‌کنند و این اصول اساسی ما را ملزم می‌کند که به طور غیرارادی در موقعیت‌های خاص واکنش نشان دهیم. 

به این ترتیب، این اصول به سلاح‌های تاثیرگذاری تبدیل می‌شوند و به دیگران امکان می‌دهند که بتوانند مالکیت کسب و کار، رأی ما و خود ما را بدست آورند.

افراد به هدف تأثیرگذاری بر تصمیمات ما یا ترغیبمان به انجام عملی خاص از شش سلاح استفاده می-کنند: کمیابی، تعهد و سازگاری، عمل متقابل، اثبات اجتماعی، علاقه، قدرت. این اصول روانشناختی، طیف وسیعی از رفتارها و واکنش‌های انسانی را به حرکت درمی‌آورند و برای درک آن‌ها باید دانست که چگونه می‌توان از آن‌ها برای تأثیرگذاری استفاده کرد.

 از آن‌جا که بسیاری از عملکردهای معمول ما به توانایی مان در پاسخگویی غیرارادی وابسته است، بایستی توجه زیادی را به تمایل ما برای رفتار غیرآگاهانه معطوف شود.

این کتاب، از زمان انتشار اولیه توسط هارپر کالینز(Horper Collins) در سال 1984، به بیش از بیست زبان ترجمه شده، و تا به امروز بیش از دو میلیون نسخه از آن فروخته شده و در لیست پرفروشترین های تجاری نیویورک تایمز (New York Times) جای داشته است. 

از نظر بسیاری از افراد، این اثر یک کار اساسی در بازاریابی و روانشناسی تبلیغات شناخته می‌شود و یکی از کتاب‌های پرفروش در زمینه متقاعدسازی است.

 

ارسال پیام