کتاب صوتی، رسابوک، کتابخانه صوتی و تصویری، کتابچه پروژه شادی - گرچن رابین

۲,۰۰۰ تومان

خرید

کتابچه پروژه شادی - گرچن رابین

دانلود بخشی از کتاب الکترونیک

مشخصات

نویسنده ناشر تعداد صفحه حجم فایل موضوع امتیاز بازدید
گرچن رابین (Gretchen Rubin) شادن پژواک 20 0 - 0 از 0 رای 54

توضیحات

پروژه شادی 

گرچن رابین

قوانین دوازده‌گانه شادی

کتاب «پروژه‌ی شادی»  نوشته‌ی «گرچن رابین» ماجرای تلاش یکساله‌ی این نویسنده برای به حداکثر رساندن شادی در زندگی خود است.

علایق، بیزاری‌ها، تمایل‌ها و ویژگی‌های شخصیتی هر کس به نحوی منحصربفرد است. بنابراین، آن‌چه افراد را خوشحال می‌کند از فردی به فرد دیگر متفاوت است. در جستجوی شادی، لازم است بدانیم نباید شادی خود را با چیزی که دیگران را شاد می‌کند مقایسه کنیم.

امروزه افراد مشکلات نگران کننده‌ی زیادی دارند، از جمله ناآرامی اجتماعی، اقتصاد ناپایدار و آلودگی گسترده‌ی محیط زیست. شاید جستجوی شادی در این شرایط زیاده‌روی به‌نظر بیاید، اما اصلا اینطور نیست. شاد بودن، دیگران را نیز شاد می‌کند. افراد شادتر جامعه‌ای انعطاف‌پذیر به‌وجود می‌آورند که در آن خلاق‌تر هستند و سلامت جسمی و ذهنی بهتر به علاوه‌ی روابط پایدارتری دارند.

«سعادت شخصی»  زمانی ایجاد می‌شود که افراد  به دنبال هدف‌هایشان می‌روند. این سعادتِ شخصی، جهانی بوده و فراتر از تنها بُعد زندگی است. دنبال کردن جدی هدف‌ها به جای به تعویق انداختن آن‌ها، به فرد قدرت پیشروی می‌دهد، هرچه فرد احساس بهتری داشته باشد، دستاورهای بیشتری خواهد داشت.

حتی یک لبخند ساده می‌تواند فعالیت مغز را با آزاد کردن پیام‌رسان‌های عصبی، مانند دوپامین و سروتونین، به نحوی بهتر تغییر دهد که باعث می‌شود فرد سرخوش‌تر و شادتر و سیستم عصبی او آرام شود. تغییر زبان بدن می‌تواند فعالیت مغز را تغییر دهد و به فرد کمک کند تا اعتماد به‌نفس، موفقیت بیشتر و شخصیت برجسته تری داشته باشد. خوش گذراندن، اهمیت دادن به یکدیگر، و حمایت کردن از عزیزان، بر سلامت کلی یک رابطه و همچنین شادی شخصیِ هر فرد تاثیر پایدار و مثبتی می‌گذارد.

کتاب «پروژه‌ی شادی» در ماه دسامبر سال 2009 منتشر شد و با فروش بیش از یک و نیم میلیون جلد تا دو سال در فهرست کتاب‌های پرفروش روزنامه‌ی «نیویورک تایمز» قرار گرفت. این کتاب به بیش از 30 زبان مختلف ترجمه شده است. برای مطالعه بیوگرافی گرچن رابین از شما دعوت می کنیم تا روی لینک کلیک کنید. 

ارسال پیام