کتاب صوتی، رسابوک، کتابخانه صوتی و تصویری، کتابچه قوانین مغز- جان مدینا

۲,۰۰۰ تومان

خرید

کتابچه قوانین مغز- جان مدینا

دانلود بخشی از کتاب الکترونیک

مشخصات

نویسنده مترجم ناشر تعداد صفحه حجم فایل موضوع امتیاز بازدید
جان مدینا شاهین غفاری شادن پژواک 20 0 - 0 از 0 رای 39

توضیحات

قوانین مغز

جان مدینا

12 اصل برای بقا و شکوفایی در کار، خانه و تحصیل  

فعالیت فیزیکی برای حفظ بدن و ذهن شما در حالت بهینه، ضروریست. انسان‌های ماقبل تاریخ، هر روز کیلومترها راه را در جستجوی غذا طی می‌کردند و مغز آنها با ورزشِ مداوم، سازگار شده بود.

بنابراین اگر می‌خواهید هوش خود را به حداکثر برسانید نیاز به حرکت بدنی بیشتری دارید. افرادی که بیشتر اوقات روز را در حالت نشسته سپری می‌کنند، هم از لحاظ ذهنی و هم از لحاظ فیزیکی دچار پسرفت می‌شوند. عملکرد منظم مغز با انجام تمرینات فیزیکی، آسانتر و روان‌تر می‌شود.

افراد، رویدادهایی که از لحاظ عاطفی غنی‌تر بوده‌اند را خیلی بهتر از رویدادهایی که عواطف و احساسات قوی در آن وجود نداشته، به یاد می‌آورند.

مغز انسان در اثر یک تکانۀ عاطفی، شروع به ترشح پیام‌رسان عصبی دوپامین می‌کند که منجر به بالارفتن توجه و ایجاد احساس لذت می‌شود و پس از آن، خاطرات در ذهن انسان ماندگارتر می‌شوند.  مغز ما در موقعیت‌های استرس‌زا نمی‌تواند جزئیات آنچه رخ می‌دهد را در خود ثبت کند و فقط سعی می‌کند بر تصویر کلی موقعیت، تمرکز کند.

به منظور تسهیل فرایند یادگیری، تمام حواس پنجگانه باید درگیر شوند. همانطور که می‌دانید، به خاطرسپردن مواد تحصیلی با کمک ابزار بصری، آسان‌تر می‌شود. اگر اطلاعات جدید، با داده‌های حاصل از حواس پنجگانه (برای مثال، بوها یا رنگ‌ها) ترکیب شده و وارد مغز ما شوند، به مدت طولانی‌تری در حافظه ما باقی می‌مانند.

ارسال پیام