کتاب صوتی، رسابوک، کتابخانه صوتی و تصویری، کتابچه صوتی اشتیاق (حقیقتی شگفت‌آور در پس پرده‌ی آنچه به ما انگیزه می‌دهد)- دنیل پینک

۴,۰۰۰ تومان

خرید

کتابچه صوتی اشتیاق (حقیقتی شگفت‌آور در پس پرده‌ی آنچه به ما انگیزه می‌دهد)- دنیل پینک

مشخصات

نویسنده مترجم گوینده ناشر تعداد تراک زمان موضوع امتیاز بازدید
دنیل پینک علیرضا یزدانی محسن زرآبادی پور شادن پژواک 0 00:50:32 - 0 از 2 رای 354

توضیحات

 اشتیاق

حقیقتی شگفت‌آور در پس پرده‌ی آنچه به ما انگیزه می‌دهد

 

نوع انگیزه‌ای که شما که برای افراد در محل کار یا خانه ایجاد می‌کنید، به روزمره و یا خلاقانه بودن کاری که شما از آنها می‌خواهید بستگی دارد. پاداش‌های ظاهری، همچون درآمد و مزایا برای کار‌های معمولی مناسب‌اند. اما این پاداش‌ها، کارایی شغل‌های خلاق را کم می‌کنند. سازمان‌هائی که هنوز روی پاداش و تنبیه برای انگیزش در افراد اصرار دارند، با خطر از دست دادن بهترین استعداد‌ها و سوددهی بلند مدت خود رو‌به‌رو می‌شوند.

در شغل‌های خلاقانه، ایجاد فضایی که مهارت، استقلال و هدف در آن پرورش می‌یابد، بهتر ایجاد انگیزه می‌کند، زیرا بعضی از عمیق‌ترین نیاز‌های روانی افراد را تامین می‌کند. پاداش‌های غیر‌منتظره مخصوصا در قالب تجلیل یا بازخورد مثبت، هم برای افرادی که کار‌های روزمره و معمولی انجام می‌دهند و هم برای افرادی که کار‌های خلاقانه می‌کنند، مفید به فایده است. 

شما به افراد انگیزه نمی‌دهید بلکه باید شرایطی را فراهم کنید که آنان را قادر سازد تا خود، انگیزه‌ی درونی و اصلی خویش را پیدا کنند.

کتاب های مشابه

ارسال پیام