کتاب صوتی، رسابوک، کتابخانه صوتی و تصویری، کتابچه صوتی قانون پنج ثانیه - مل رابینز

۴,۰۰۰ تومان

خرید

کتابچه صوتی قانون پنج ثانیه - مل رابینز

مشخصات

نویسنده مترجم گوینده ناشر تعداد تراک زمان موضوع امتیاز بازدید
مل رابینز (Mel Robbins) هانیه چوپانی ندا پوریان شادن پژواک 0 00:33:24 - 0 از 0 رای 167

توضیحات

 کتابچه قانون پنج ثانیه  

 

 مل رابینز می‌داند که پذیرفتنِ فوریِ این موضوع، در ابتدا بیش از حد ساده به نظر می‌رسد، ولی واضح‌ترین و مهم‌ترینِ حقایق، آن‌هایی هستند که به سختی می‌توان دید و در موردشان صحبت کرد. تردید ِشما در تکمیل کردنِ وظایفِ سادهِ روزانه، هرگز نمی‌تواند مانعِ دستیابیِ شما به «چیزهایِ بزرگ‌تر» در زندگی شود.

هرگاه هدفی را تعیین می‌کنید، مغز یک «فهرست وظایف» ایجاد کرده و غریزه شما را نسبت به نشانه‌هایِ مربوطه فعال می‌کند تا هرگاه تقریباً به مکان‌ها، افراد یا ابزارهایی نزدیک بودید که می‌توانند به تکمیل کردن اهدافتان کمک کنند، فوراً به شما تلنگر بزند. 

غریزه، هدفتان را به شما «یادآوری» می‌کند و صرف‌نظر از اینکه در ظاهر چه‌قدر کوچک یا بی‌اهمیت به نظر می‌رسد، شرط عقل این است که به آن توجه کنید و اگر به کمک “قانون 5 ثانیه” یا بدون استفاده از آن، فوراً خود را وادار به عمل کردن کنید؛ توجه به انگیزه‌ها، امیال و غرایز،  شما را در تحقق اهدافتان یاری می‌دهد. 

“قانون 5 ثانیه” به دور از منطق و به طرز شگفت‌آوری ساده است؛ هنگامِ مواجه شدن با سکون، تنبلی یا اصرار برای به تعویق انداختنِ هر کاری که باید انجام دهید، اما تمایل و شوق بخصوصی برای انجام آن ندارید، به سادگی پس از شمارش معکوس (5-4-3-2-1) اقدام کنید. این استراتژی ذهنی، اساساً کاتالیزوری است که باعث می‌شود اعتمادبه  نفس شما افزایش یافته و بر ترس‌ها، عدم اطمینان و حملاتِ ناتوان‌کنندة نگرانی غلبه کنید؛ به علاوه، پادزهری برای هرگونه تعویق و تردید بشمار می‌رود. 

ارسال پیام