کتاب صوتی، رسابوک، کتابخانه صوتی و تصویری، قدرت عادات - چارلز داهیگ

۳,۰۰۰ تومان

خرید

قدرت عادات - چارلز داهیگ

مشخصات

نویسنده گوینده مترجم ناشر تعداد تراک زمان موضوع امتیاز بازدید
چارلز داهیگ (charles duhigg) بسام قیدی علیرضا یزدانی شادن پژواک 0 01:16:26 - 0 از 0 رای 27

توضیحات

قدرت عادات - چارلز داهیگ

چرایی انجام کارها، در زندگی و کسب و کار

"قدرت عادت"، نوشته چارلز داهیگ، تحقیق مفصلی است پیرامون چگونگی تاثیر عادت ها در زندگی روزانه‌ی  افراد. همچون سازمان ها و شرکت ها، اطلاعات و تجاربی از افراد نیز در دست هست که نشان  می دهند عادت ها چگونه و چرا بوجود می آیند.

 این کتاب پس از نشر موفقیت‌های زیادی کسب کرد که حدود ۶۲ هفته در لیست پرفروش ترین‌های نیویورک تایمز قرار داشت. و از طرفی در لیست تاثیرگذارترین کتاب‌ها برای مدیران از طرف دانشگاه هاروارد قرار گرفت.

بسیاری از انتخاب های ما در طول روز ممکن است به نظر ناشی از تصمیم گیری ای آگاهانه باشد، اما اینگونه نیست. آنها عادات هستند. بیش از 40% اعمالی را که مردم همه روزه انجام می‌دهند در واقع تصمیمات نیستند بلکه عادت‌ها هستند.

عادت چیزیست که شما بدون هیچ تامل و فکری آنرا انتخاب می‌کنید. قطعا، زمانی این تصمیمی عمدی بوده، اما با گذشت زمان،‌ واکنش شما خودکار شده است. عادت ها بسیار نیرومندند و گاهی اوقات می توانند بسیار مخرب نیز باشند. فرآیند شکل‌گیری عادت‌ها به سه بخش تقسیم می‌شود :

1. سر نخ یا جرقه‌ی اولیه

2. روتین یا تکرار عادت

3. بازخورد یا پاداش

حقیقت آنست که همه ما عادت های بدی داریم که دوست داریم آنها را عوض کنیم  یا شاید چند عادت خوب هم داشته باشیم که دوست داریم از آنها در زندگی مان استفاده نماییم. اگر متوجه عادت خود هستید، برای تغییر دادن عاداتتان برنامه ریزی کنید، و در این کار تلاش کنید و پشتکار داشته باشید، آنگاه شما در بازنویسی مغزتان موفق خواهید شد. 

کتاب های مشابه

ارسال پیام