کتاب صوتی، رسابوک، کتابخانه صوتی و تصویری، رسیدن به بله - ویلیام یوری

۳,۰۰۰ تومان

خرید

رسیدن به بله - ویلیام یوری

مشخصات

نویسنده مترجم گوینده ناشر تعداد تراک زمان موضوع امتیاز بازدید
ویلیام یوری عباس عبدی ندا پوریان شادن پژواک 0 00:56:27 - 0 از 0 رای 33

توضیحات

رسیدن به بله 

ویلیام یوری

مذاکره بر سر دستیابی به توافق بدون دست کشیدن از اهداف

مذاکرات جزء لاینفک زندگی‌ هستند و یادگیری صحیح انجام آن‌ها ضروری است. همه‌ی ما باید در این کار استاد ‌شویم. این امر نه تنها روابط حرفه‌ای ما را بهبود می‌بخشد، بلکه به ما در درک روابط شخصی‌مان کمک می‌کند.

تفاوت‌هایی که وجود‌ دارد از تفکرات انسان‌ها سرچشمه می‌گیرد. اختلاف، ریشه در واقعیت‌های ظاهری ندارد، بلکه در ذهن انسان‌هاست. اینکه چطور به دنیا نگاه می‌کنید بستگی به موقعیت و جایگاهی است که در آن قرار دارید.

تعارض، بخشی جدایی‌ناپذیر از طبیعت انسانی است و جامعه‌ای عاری از تعارض، صرفاً یک رویا به حساب می‌آید.

تضاد‌ها در خود درونیِ انسان ریشه‌ دارند و با هر موقعیت و انتخاب جدی از میان مجموعه‌ی جدیدی از مباحث، در ذهن ما جرقه می‌زنند. همه موارد فراگیر، از اعماق تاریک افکار شخصی گرفته، تا روابط نزدیک ما، تا اوج زندگی جمعی بشر، تعارض سیستم‌های اجتماعی، سیاسی و اقتصادی، پدیده‌هایی در‌هم تنیده است که زندگی بدون آن غیرقابل تصور می باشد.

حتی هملت شکسپیر هم از تضادها سخن گفته و این دغدغه را در قالب جمله معروف: «بودن یا نبودن» برجسته کرده است.

ماهیت بحث‌ها و چانه‌زنی‌های یک‌طرفه، غافل شدن از علایق طرف مقابل است. یکی از مشکلات طبیعی انسان، عدم تمایل و ناتوانی در درک نیاز‌های دیگران و حتی در بعضی مواقع نیاز‌های خود است. این مشکل، ساخته‌ی طبیعت انسان است.

به نظر می‌رسد که علایق ما بخش جدایی ناپذیری از مشکلات ما ‌هستند. مشکلات توسط مواضع طرفین تعریف نمی‌شود، بلکه منافع و علایق تعریف کننده مشکلاتند. این نکات، انگیزه‌های واقعی برای هر درگیری و اختلاف ‌است. از این جهت، آنچه مذاکرات موفق را هدایت می کند، درک نیاز‌های دیگران و تمایل برای دیدن مسائل فراتر از درگیری‌هاست تا بتوان منافع را مشترک‌ شد. 

ارسال پیام