کتاب صوتی، رسابوک، کتابخانه صوتی و تصویری، همه چیز نابود شده است -  مارک منسون

۳,۰۰۰ تومان

خرید

همه چیز نابود شده است - مارک منسون

مشخصات

نویسنده گوینده ناشر تعداد تراک زمان موضوع امتیاز بازدید
مارک منسون مهیار ستاری شادن پژواک 0 00:55:20 - 0 از 0 رای 37

توضیحات

همه چیز نابود شده است 

مارک منسون

داستانی درباره امیدواری

آیا همه چیز نابود شده است و دیگر هیچ امیدی نیست؟ پیام نهفته در کتاب این است که گرچه شاید اوضاع به هم ریخته و از دست رفته به نظر برسد، اما اوضاع ما از همیشه و از هر نسلی در تاریخ، بهتر است و همه چیز دارد روز به روز بهتر می‌شود. با اینحال آن نوع امیدواری که امروزه بین مردم رایج است، برای سلامت کلی ما کارایی ندارد. چراکه موجب ایجاد نوعی حس آزادی دروغین و امید واهی می‌شود.

برای تغییر این رویه ما باید بیاموزیم که چگونه ارزش‌های مثبت ایجاد کنیم و برای خودمان محدودیت‌هایی وضع کنیم که ما را قادر به یافتن آزادی حقیقی سازند.

هدف از کتاب همه چیز نابود شده است ، باز کردن چشمان ما به روی بخشندگی دنیای مدرنی که در آن زندگی می‌کنیم، و بازسازی درک کلی ما از عناصر مختلف زندگی‌مان است. از جمله تعاریفی که برای کلماتی مثل "شادی"، " آزادی"، و از همه مهمتر "امید" ارائه می‌دهیم. حقیقت تلخ این است که برخلاف مفهوم کلی زمان و هستی، همه مشکلات، چالش‌ها، و دردسرهای ما، و درمقیاس بزرگ‌تر کل موجودیت ما، ناچیز است. شجاعت و مانورهای پرشور، بسیار فراوان دیده می‌شوند، اما قهرمان واقعی کم است.

این کتاب هریک از ما را به چالش می‌کشد تا به درون خودمان بنگریم، با خودمان صادق باشیم، و در عین روراستی متوجه باشیم که خواسته‌ اصلی‎مان حس صداقت و دُرستی است، یعنی انگار آنچه انجام می‌دهیم مهم است. مارک مَنسُون به این نکته هم اشاره می‌کند که چطور به جای گشتن به دنبال علت و یک دلیل یا باور قاطع، ما به نسلی تبدیل شده‌ایم که نمی‌تواند به آرامش یا سعادت دست یابد. چراکه ما در سطح فردی و اجتماعی علت‌های ارزشمندی را جست‌وجو نمی‌کنیم. ما به خاطر فرهنگمان، امیدواری را از دست داده‌ایم و به همین دلیل هم همه چیز نابود شده است.

کتاب های مشابه

ارسال پیام