کتاب صوتی، رسابوک، کتابخانه صوتی و تصویری، اثر نامرئی - جونا برگر

۳,۰۰۰ تومان

خرید

اثر نامرئی - جونا برگر

مشخصات

گوینده مترجم نویسنده ناشر تعداد تراک زمان موضوع امتیاز بازدید
حامد بیطرفان معصومه ولی پور جونا برگر (Jonah Berger) شادن پژواک 0 00:29:31 - 5 از 1 رای 69

توضیحات

اثر نامرئی 

جونا برگر

نیروهای پنهان که رفتار را شکل می‌دهند

تاثیرات اجتماعی، نیروی بزرگی هستند که نقش مهمی در روابط میان مصرف‌کنندگان و تبلیغ‌کنندگان دارند. انتخاب‌ها عمیقا تحت تاثیر تصویرسازی در تبلیغات، خرید بر اساس آشنایی با محصول، و محصولاتی که چهره‌های مشهور استفاده می‌کنند قرار می‌گیرند؛ ولی اکثر مردم کاملا از این تاثیر بی‌خبر هستند. مشتریان چیزهایی که زیاد می‌بینند را دوست دارند. کسانی را که زیاد می‌بینند برایشان جذاب‌تر و جالب‌تر هستند، برندهایی که زیاد می‌بینند را ترجیح می‌دهند و اغلب با کسانی که سر کار یا در دانشگاه می‌بینند ازدواج می‌کنند. 

بسیاری از تصمیم‌های روزانه که مردم عادی می‌گیرند، به شدت تحت تاثیر عواملی است که خودشان به ندرت از آن‌ها آگاهی دارند. به نظر می‌رسد مردم می‌دانند که پیشنهادها روی دیگران تاثیر می‌گذارند، اما گویی متوجه نمی‌شوند همان عامل می‌تواند بر تصمیم‌های شخصی نیز اثر بگذارد. کتاب «اثر نامرئی» از «جونا بِرگِر»، بررسی دقیقی بر روانشناسی تصمیم‌های رفتاری است که به هویت و برندسازی برمی‌گردد. 

اکثر مردم چیزهایی آشنا، اما متفاوت از انتخاب‌های معمول دیگران را انتخاب می‌کنند. این آشنایی، احساس تعلق به‌وجود می‌آورد و بخش‌های ناآشنای آن نیز باعث می‌شود افراد، احساس متفاوت بودن کنند. برای سهولت این انتخاب، تمامی محصولات جدید به طراحی‌هایی که آشناتر باشند تکیه می‌کنند. برندها و موقعیت‌ها می‌توانند نشادهنده‌ی هویت باشند، بنابراین، برندها سعی دارند وابستگی مردم به محصولاتشان را از طریق کنترل جمعیت‌شناسی مشتریان مدیریت کنند. بعضی از سرآمدترین برندها، لوگو و نمادهای خود را دقیق‌تر طراحی می‌کنند تا جذابیت کمتری برای جاعلان داشته باشد.

جونا برگر از نویسندگان و محققان جوان و با آتیه به شمار می آید . بیوگرافی و آثار او را در قسمت مربوط به نویسندگان سایت ÷یدا می کنید. 

ارسال پیام