کتاب صوتی، رسابوک، کتابخانه صوتی و تصویری، مسری- جونا برگر

۳,۰۰۰ تومان

خرید

مسری- جونا برگر

مشخصات

گوینده مترجم نویسنده ناشر تعداد تراک زمان موضوع امتیاز بازدید
حامد بیطرفان صفورا شویکلو جونا برگر (Jonah Berger) شادن پژواک 0 00:49:33 - 0 از 0 رای 208

توضیحات

مسری - جونا برگر

چرا محصولات و ایده‌ها محبوب می‌شوند

هر محصول، ایده و یا رفتار، قابلیت مسری شدن دارد؛ حتی چیزهای معمولی مثل یک مخلوط‌کن آشپزخانه، یک موتور جستجوی آنلاین یا یک رستوران کوچک در فیلادلفیا. اعتبار و نفوذ اجتماعی می‌تواند هرگونه ایده‌ای را در صورت مدیریت صحیح، معروف کند. مسری و وایرال شدن امر تصادفی و شانسی نیست. ایده‌های مسری دارای اعتبارِ اجتماعی، محرک‌ها، احساس، روشی برای استفاده عمومی، ارزش عملی و داستان‌های به‌یادماندنی‌اند.

مردم، اطلاعات را به اشتراک نمی‌گذارند؛ آن‌ها داستان می‌گویند. اگر بتوانید ایده خود را به‌صورت روایتی درآورید که مردم بخواهند آن را به اشتراک بگذارند، تبلیغ کلامی را گسترش خواهند داد. ترفند موردنظر این است که پیام خود را به‌قدری درونی کنید که مردم نتوانند بدون آن، داستان تعریف کنند.

 هیچ‌کس در فکر اطلاعات خالص نیست. در عوض، همگی ما موقع سخن گفتن، داستان‌ تعریف می‌کنیم و در حین انجام این کار است که اطلاعات همراه می‌شوند. داستان‌گویی روشی عالی برای قرار دادن اطلاعات در قلب و روح شنونده‌ است، جایی که در آن تصمیم‌های مهمی گرفته می‌شود؛ و حتی بهتر از آن، داستان‌های کلاسیک هرگز از مد نمی‌افتند، حتی در عصری که پر از جایگزین‌های دیجیتال است.

شما نیازمند به ساخت ویدئو برای جمع‌آوری اعتبار اجتماعی نیستید. همین‌طور هم نیاز نیست تا برای پیدا کردن هر محرکی، از روند خود خارج شوید. حتی مجبور نیستید با روش‌های خلاقانه، تصمیم‌های شخصی را عمومی کنید. تمام آنچه می‌بایست انجام دهید این است که بفهمید چه چیز مفیدی درباره محصول و یا ایده شما وجود دارد و سپس، اشتراک اطلاعات میان افراد و دوستانشان را آسان کنید.

ارسال پیام