کتاب صوتی، رسابوک، کتابخانه صوتی و تصویری، کتابچه صوتی سرسختی -  آنجلا داکورث

۳,۰۰۰ تومان

خرید

کتابچه صوتی سرسختی - آنجلا داکورث

مشخصات

ناشر تعداد تراک زمان موضوع امتیاز بازدید
شادن پژواک 15 01:18:30 - 0 از 7 رای 1033

توضیحات

سرسختی -  آنجِلا داکوُرث

قدرت اشتیاق و پشتکار

 

سرسختی، یعنی اهمیت دادن بیش از اندازه به چیزی که نمی‌خواهید آن را کنار بگذارید تا زمانی که بالاخره به هدفتان برسید. شما باید صرف‌نظر از اینکه هدفتان چیست، به اهدافتان پایبند باشید. اشتیاق و پشتکار دو مولفه‌ی اولیه برای سرسختی است.

آن‌هایی که در کارشان موفق‌تر می‌شوند، در برابرِ موانع نیز، مقاومت می‌کنند. آن‌ها، موانع را به چشم شکست نمی‌بینند. در واقع، آنهایی که موفق‌اند، نه تنها عزم راسخ؛ بلکه جهت مشخصی نیز دارند، آن‌ها می‌دانند که می‌خواهند به کجا برسند. ترکیبِ اشتیاق و پشتکار، به عنوان سرسختی شناخته می‌شود.

افراد زیادی اشتیاق را به عنوان احساسات شدید یا علاقه‌مندی وافر تعریف می‌کنند. با این‌حال، زمانی که نوبت به سرسختی می‌رسد، اشتیاق، به عنوان ثبات در طول زمان تعریف می‌شود. اشتیاق یک منوّر نیست، بلکه بیشتر شبیه یک قطب‌نماست که به شما خط سیر را نشان می‌دهد و شما را به جایی که باید بروید هدایت می‌کند. احتمالاً زمان می‌برد تا بفهمید اشتیاق حقیقی شما چیست.

هرچقدر سرسخت‌تر باشید، شادتر خواهید بود و اگرچه سرسختی خصلت مهمی است، با این حال نمی‌توانید آن را مهم‌ترین ویژگی انسانی در نظر بگیرید، زیرا ویژگی‌های مهمتر دیگری نیز وجود دارد. تحقیقات ثابت کرد که سرسختی، مستقیماً با موفقیت و رفاه  ارتباط دارد.

آنچه در پایان اهمیت دارد، نبوغ نیست، بلکه سرسختی است و سرسختی، همان قدرت و پشتکاری است که در وجود همه‌ی انسانهاست.

 تولید و انتشار توسط شادن پژواک

ارسال پیام