رسابوک، فروشگاه کتاب صوتی | دانلود کتابخانه صوتی اندروید


کتاب صوتی، رسابوک، کتابخانه صوتی و تصویری، کتابچه صوتی قانون 5 ثانیه -مل رابینز

۳,۰۰۰ تومان

خرید

کتابچه صوتی قانون 5 ثانیه -مل رابینز

مشخصات

ناشر تعداد تراک زمان موضوع امتیاز بازدید
شادن پژواک 5 00:33:24 - 0 از 2 رای 706

توضیحات

قانون پنج ثانیه - مِل رابینز

زندگی، کار و اعتماد‌به‌نفس خود را هر روز با شجاعت متحول کنید

 

“قانون 5 ثانیه” به‌طور شگفت‌آوری ساده است و یعنی: دقیقاً در لحظه‌ای که قصدِ انجامِ هدفِ بخصوصی را دارید، باید به‌صورت معکوس (5-4-3-2-1) در ذهن خود بشمارید و حرکت کنید، یا خطر این احتمال را بپذیرید که ممکن است مغز، مانع اقدام کردن شما شود. مل رابینز می‌داند که پذیرفتنِ فوریِ این موضوع، در ابتدا بیش از حد ساده به‌نظر می‌رسد، ولی واضح‌ترین و مهم‌ترینِ حقایق، آن‌هایی هستند که به سختی می‌توان دید و در موردشان صحبت کرد. تردید ِشما در تکمیل کردنِ وظایفِ سادهِ روزانه، هرگز نمی‌تواند مانعِ دستیابیِ شما به «چیزهایِ بزرگ‌تر» در زندگی شود.

هرگاه هدفی را تعیین می‌کنید، مغز یک «فهرست وظایف» ایجاد کرده و غریزه شما را نسبت به نشانه‌هایِ مربوطه فعال می‌کند تا هرگاه تقریباً به مکان‌ها، افراد یا ابزارهایی نزدیک بودید که می‌توانند به تکمیل کردن اهدافتان کمک کنند ، فوراً به شما تلنگر بزند. 

غریزه، هدفتان را برای شما «یادآوری» می‌کند و صرف‌نظر از اینکه در ظاهر چه‌قدر کوچک یا بی‌اهمیت به‌نظر میرسد، شرط عقل این است که به آن توجه کنید و اگر به کمک “قانون 5 ثانیه” یا بدون استفاده از آن، فوراً خود را وادار به عمل کردن کنید؛ توجه به انگیزه‌ها، امیال و غرایز،  شما را در تحقق اهدافتان یاری می‌دهد. 

“قانون 5 ثانیه” به دور از منطق و به طرز شگفت‌آوری ساده است؛ هنگامِ مواجه شدن با سکون، تنبلی یا اصرار برای به تعویق انداختنِ هر کاری که باید انجام دهید، اما تمایل و شوق بخصوصی برای انجام آن ندارید، به‌سادگی پس از شمارش معکوس (5-4-3-2-1) اقدام کنید. این استراتژی ذهنی، اساساً کاتالیزوری است که باعث می‌شود اعتمادبه ‌نفس شما افزایش یافته و بر ترس‌ها، عدم اطمینان و حملاتِ ناتوان‌کنندة نگرانی غلبه کنید؛ به‌علاوه، پادزهری برای هرگونه تعویق و تردید بشمار می‌رود. 

 

 

 

تولید و انتشار توسط شادن پژواک

 

 

  • 1

(1399/03/23)

نرم افزارتون خیلی بد هست اصلا بدرد نمی خوره زحمت بکشین از نرم افزلرهایی مثل نوار و کتابراه و بقیه یه بازدیدی داشته باشین واقعاا بدرد نمی خوره واقعا،غیر قایل استفاده هست

  • 1

ارسال پیام