برایان تریسی (Brian Tracy)

برایان تریسی (Brian Tracy)

با دنبال کردن این نویسنده در صورت اضافه شدن کتاب جدید یا تخفیف به شما اطلاع داده می شود.

بیوگرافی:


بیوگرافی برایان تریسی نویسنده کتاب قورباغه ات را قورت بده

 

تصویر 1: برایان تریسی 

برایان تریسی از یک پسر دردسرساز اهل خانواده ای فقیر که به سختی می توانستند قبض های خود را پرداخت کنند به یکی از موفق ترین مدیران، نویسندگان و سخنرانان جهان تبدیل شد. او رییس و مدیرعامل سه شرکت مولتی میلیون دلاری در سولانا بیچ ایالت کالیفرنیا می باشد. از میان این سه شرکت یکی از آنها متعلق به خود اوست و نام جالبی هم برایش انتخاب شده است: برایان تریسی اینترنشنال. 

او اکنون بیشتر وقتش را در سفرهای طولانی به اروپا و منطقه اقیانوسیه، آسیای جنوب شرقی و سراسر ایالات متحده می گذراند. او به بیش از 80 کشور دنیا سفر کرده و در آنها کار کرده است. همچنین شش قاره ی جهان را درنوردیده است. او قادر به صحبت کردن به 4 زبان مختلف می باشد و پیامی ساده را به همه منتقل می کند: 

"من باور دارم که از طریق یادگیری و به کار بستن دانسته ها می توان هر مشکلی را حل و فصل کرد، بر هر مانعی غلبه نمود و به هر هدفی که برای خود تعیین کرده ایم رسید". اثباتی که برای این پیام می توان آورد همان تجلی دستاوردهای شرکنی اوست، زیرا او موفق به نگارش بیش از 40 کتاب، ضبط بیش از 300 برنامه ویدیویی و صوتی، و مربیگری برای مخاطبان از طریق فضای مجازی به صورت آنلاین شده است که سالیانه بالغ بر 250 هزار نفر را شامل می شود. 

او به مدت 25 سال است که به کار تحقیقات و آموزش مشغول است و برخی از تاثیرگذارترین ابزارهای یادگیری را ابداع نموده است؛  از جمله کتاب های او می توان به عناوینی مثل "استراتژی های فروش پیشرفته"، " 100 قانون شکست ناپذیر موفقیت در کسب و کار"  و "21 راز فروش میلیونرهای خودساخته" اشاره کرد. 

به علاوه اون مردی اهل خانواده است و در کنار همسرش باربارا و چهار فرزندشان در سن دیگو کالیفرنیا زندگی می کند . زندگی او خود شاهدی است بر فلسفه ای که به آن اعتقاد دارد: بدون حاشیه, بدون عذر و بهانه فقط موفق شو؛ با مواجه شدن با همه ی موانع و در پیش گرفتن دیدگاهی سختکوشانه. 

دوران کودکی 

برایان تریسی سال 1944 در ونکوور کانادا به دنیا آمد. خانواده او دائما از نظر مالی نگران بودند و توان پرداخت قبض های آب و برق را نداشتند. پدر او نمی توانست به طور دائم در کاری مشغول شود، بنابراین برایان و سه برادرش مجبور بودند تا با لباس هایی که از خیریه برایشان ارسال میشد سر کنند.

والدین او در برابر انتقاداتی که ازشان می شد روحیه خود را حفظ می کردند اما شعاری که در زندگی شان داشتند عبارت بود از:" ما از پس هزینه فلان  چیز بر نمی آییم, ما پول کافی نداریم " و به این ترتیب، سال ها درگیر مشکلات اقتصادی بودند. به همین دلیل برایان از زمانی که یادش هست از خود سوال می کرد چرا سطح زندگی باقی خانواده ها از آنها بالاتر است و در مقابل، آنها در باتلاق پول دست و پا می زنند؟ 

برایان تریسی خیلی زود از مدرسه خارج شد و زندگی اش را از همان ابتدا با کار سخت جسمی آغاز کرد. تا اینکه در 20 سالگی سفر خود را شروع نمود. او غالباً در مورد این واقعیت صحبت می کند که "مردم به چیزی تبدیل می شوند که بیشتر اوقات به آن فکر می کنند".همچنین، او از مطالعاتی صحبت می کند که ثابت کرده میلیونرها، بیشتر بر استقلال مالی تأمل می کنند.

تصویر2: نقل قولی از برایان تریسی 

جوانی و شغل

در سن 20 سالگی، برایان دیگر از زندگی بی پول خود خسته شده بود و به همین خاطر تصمیم به سفر گرفت. او با اتومبیل شخصی امریکای شمالی را گشت و سپس سوار کشتی ای به مقصد انگلستان شد. سپس از طریق فرانسه و اسپانیا به سمت جبل الطارق حرکت کرد. مسافرت وی هشت سال به طول انجامید و آنجا در صحارا با دوستانی آشنا شدکه همراه هم تجربه نزدیك مواجهه با مرگ را پشت سر گذاشتند.

بالاخره بعد از طی کردن خطرات و ماجراهای بسیار، زندگی وی شکل گرفت و برایان در کنار دکتر معروف، آلبرت شیوویتزر در آفریقای جنوبی کار کرد. او همچنین در همین دوران در کاراته سبک شوتوکان کمربند مشکی گرفت. 

پس از دو سال زندگی در ژوهانسبورگ، آنجا را ترک کرد و به مسافرت رفت. او مدتی در لندن کار کرد و سپس در مناطقی از اروپا و خاورمیانه به گشت و گذار پرداخت. سرانجام سر از هند درآورد و به مالزی و سنگاپور رفت و دوباره به مدت دو سال در تایلند مستقر شد.او تا کنون در بیش از 80 کشور در سراسر جهان حضور یافته است.

فلسفه "هیچ بهانه ای پذیرفته نیست"

ممکن است درک فلسفه برایان تریسی برای برخی دشوار باشد، اما این فلسفه، نتایج بسیار خوبی به همراه داشته و نتایج بسیار موفقی را کسب کرده است. . . "بخوانید، گوش دهید، مداوم یاد بگیرید و رشد کنید. اگر واقعاً بخواهید، هر چیزی را می توانید یاد بگیرید." تریسی  به مدت 50 سال، همین کار را کرده است. او روزانه سه ساعت مطلب می خواند و خواندن بین 6000-7000 کتاب را به پایان رسانده است. او می گوید: "هرگز بدون اینکه چیزی یاد بگیرید در اتومبیلتان ننشینید. امروزه هر کتاب و سمیناری را که تصور کنید از طریق صوتی در اختیارتان هست."

او فلسفه شخصی اش را هنگامی دریافت که در دورانی بیش از حد طاقت فرسا به سر می برد. برایان فرض را بر این گذاشته بود که زندگی، نتیجه شرایط بیرونی است، شرایطی که فراتر از کنترل خودش قرار دارند. اما بالاخره از خواب بیدار شد و فهمید که مسئولیت زندگی خودش با خودش است. این به عهده وی بود که به طور جدی به دنبال جواب باشد ، و فهمید خودش تنها کسی است که می توانست در این باره کاری انجام دهد. بعداً در زندگی اش كتابی شگفت انگیز نوشت كه هزاران نفر از مردم را تا امروز متحول كرده است: کتابی با عنوان "بدون بهانه".

تصویر 3: برایان تریسی و باربارا تریسی 

سفر توسعه شخصی

برایان تریسی وقتی سرانجام از خواب بیدار شد و فهمید تنها کسی است که باعث موفقیت یا شکست خود می باشد، کار فروش را شروع کرد. هرچند چیزی از این کار نمی دانست و چشم بسته جلو می رفت. اما پس از پرسش و پاسخ از سایر فروشندگان موفق و خواندن مطالب بسیار، به اهداف خود دست پیدا کرد. 

یکی از این هدفها تبدیل شدن به موفق ترین فروشنده بود و او آن را از صمیم قلب دنبال کرد. برایان تریسی هر آنچه می توانست را یاد گرفت و راهکارهای فروش بسیاری را امتحان کرد تا اینکه بالاخره تبدیل به "مدیر فروش شماره یک" شد. پس از تسلط بر فروش، او به سوی مشاغل بزرگتر و بهتر سوق یافت: توسعه املاک و مستغلات، تئوری تجارت و بازاریابی.

 او دستش را روی هر چیزی می گذاشت طلا می شد. برایان تریسی این صنایع را مطالعه کرد و در بسیاری از زمینه ها متخصص شد. سرانجام به مقام مدیر ارشد عملیات یک شرکت توسعه 265 میلیون دلاری رسید.

اهداف بلندپروازانه او باعث شد تا به انجام وظایف مشاوره در سطح بالا بپردازد که ارزش این معاملات معادل چندین میلیارد دلار بود. به علاوه در شرکتها هم، مسئولیت برنامه ریزی استراتژیک و توسعه سازمانی را به عهده گرفت.

برایان تریسی خود را در طول 30 سال گذشته، با یادگیری سرگرم کرده است و هدفش را ساختن سیستم های  مستحکم و قابل اطمینان قرار داده است تا بسیاری دیگر را به موفقیت هایی مشابه خود سوق دهد. برایان تریسی برای به اشتراک گذاشتن اطلاعاتش با دیگران همیشه مشتاق است. برایان تریسی به واسطه آزمایش و خطاهای خود و سخت کوشی هایش ، به سفیر موفقیت تبدیل شده است.

او برای دستیابی به خواسته های خود و انتقال دادن این دست اطلاعات، دانشگاهی را تاسیس کرد، دانشگاه خود را. . .شرکت برایان تریسی اینترنشنال که در سن دیگو، کالیفرنیا قرار دارد.

نکات برجسته شغلی 

رویکرد پویای او برای یادگیری, بیش از 5 میلیون نفر را در سراسر ایالات متحده ، کانادا و 55 کشور دیگر در سراسر جهان تحت تأثیر قرار داده است. برایان تریسی مباحث گسترده ای را از اقتصاد ، توسعه شخصی و تاریخ و فلسفه تجارت مطالعه کرده و در بسیاری از زمینه ها به یک متخصص تبدیل شده است.

او با اشتهای سیری ناپذیر یادگیری خود، به عنوان سخنران در سمینارهای مهمی دعوت شده است که سالانه 250،000 نفر در آنها دور هم جمع می شوند. برایان تریسی همچنین مشاور تجاری بیش از 1000 شرکت در سراسر جهان بوده است. او در مورد موضوعاتی مانند فروش و بازاریابی صحبت می کند. عزت نفس و تعیین هدف و چگونگی ایجاد تغییرات روانشناختی که موفقیت فوری و دیرینه ایجاد می کند از دیگر موضوعات مورد بررسی او هستند.

او مدیرعامل شرکتی به نام برایان تریسی اینترنشنال است. در این شرکت به طور مداوم با تمرکز برای دستیابی به اهداف شخصی و همچنین تجاری، به افراد و شرکت ها آموزش می دهد. نتایج حاصل از آموزش های برایان تریسی به هزاران نفر در رسیدن به اهدافشان کمک می کند. 

او همچنین بیش از 45 کتاب نوشته است که به ده ها زبان ترجمه شده اند.

دستاوردها 

بسیاری از کتابهایی که برایان تریسی به عنوان نویسنده یا همکار نویسنده در آنها حضور داشته است، همچون عناوین " دستاورد حداکثری، قورباغه ات را قورت بده، زمانتان را مدیریت کنید، اهداف و 100 قانون کاملاً شکست ناپذیر موفقیت در تجارت" در سطح جهانی از کتابهای بسیار موفق هستند. اینها و عناوین دیگر کتاب های برایان تریسی به زبانهای زیادی ترجمه شده است.

تصویر4: نقل قولی از برایان تریسی 

 

وی تاکنون بیش از 300 بسته آموزش صوتی و تصویری تولید کرده است، از جمله "روانشناسی پیشرفت" که پرفروش ترین بسته آموزشی در جهان است. او یک دانشگاه خارق العاده ایجاد کرده است که هر سال تعداد زیادی از افراد را آموزش می دهد و برای هر کسی که مایل به یادگیری باشد "راهی برای آزادی مالی" هموار می کند. 

برایان تریسی "ژنرال موفقیت در تجارت" است، نمونه ای از آنچه می توان به دست آورد. و یکی از سخنران بسیار پر تقاضا می باشد. ثروتِ دانش و خرد او طی سالها بیشتر شده است. از شروعی فروتنانه - بزرگ شدن در یک خانواده فقیر، تا تبدیل شدن به یک رهبر جهانی، برایان "راهی را برای یادگیری" طی کرده است که دیگران بی شماری، جرات طی کردنش را ندارند. همچنین او در طول راه، جمعیتی از پیروان مشتاق را به خود جذب کرده است که می خواهند خودشان یاد بگیرند و موفق شوند.

فلسفه او ساده است. . . "از طریق یادگیری و استفاده از آن - می توانید هر مشکلی را حل کنید، بر هر مانعی غلبه کرده و به هدف خود برسید."کتابهای متعدد و صدها بسته صوتی و تصویری که برایان تریسی تهیه کرده است، حقیقت  این فلسفه را تحسین می کنند و در سراسر جهان یافت می شوند.

تریسی گفته هایی نظیر .. . "ما از پس پرداخت هزینه فلان چیز برنمی آییم و پول فلان چیز را نداریم" به کناری گذاشته و درِ جدیدی را به روی همه ما باز می کند. . . "عذر و بهانه قبول نیست! شما می توانید بهتر از این کار کنید ... این افکار منفی و احساسات کنترل نشده را ترک کنید - و یاد بگیرید ، رشد کنید و به کار بگیرید - تصمیم بگیرید جهان خود را به روشی مثبت تفسیر کنید."

برای برایان تریسی یادگیری چیزهای جدید هرگز متوقف نمی شود، زیرا می داند که در زندگی، یادگیری شما را در جمع بزرگانی قرار می دهد که قبلاً از این راه گذشته اند.

برایان تریسی  ۴ بار به ایران سفر کرده و در مرکز همایش‌های صدا و سیما به سخنرانی پرداخته است.

کتاب های برایان تریسی 

1. قورباغه ات را قورت بده

کتاب قورباغه ات را قورت بده مخصوص کسانی نوشته شده است که هيچوقت براي انجام تمام كارهاي ضروری شان فرصت كافي ندارند. کسانی که به معناي واقعي كلمه در انبوه كارها، مسئوليت هاي فردي، پروژه ها، روزنامه ها و مجله هاي زيادي كه بايد بخوانند و كتاب های تلنبار روی هم، غرق شده اند. 

برایان تریسی در کتاب پر فروش قورباغه ات را قورت بده به همه ما کمک می کند تا با استفاده از راهکارهایی عمبی راهی برای رسیدن به کارها و وظایف مختلف لابه لای زندگی شلوغ مان پیدا کنیم. البته او خاطرنشان می کند که هيچوقت نمي توانيد عقب افتادگي خود را جبران كنيد و از كارهايتان جلو بيافتيد. هرگز نمي توانيد آنقدر از كارها پيشي بگيريد كه بتوانيد تمام آن كتاب ها و نشريه ها را بخوانيد و نيز به تفريحاتي كه هميشه آرزويش را داشته ايد بپردازيد.

تصویر 5: جلد کتاب قورباغه ات را قورت بده برایان تریسی 

2. قورباغه ات را ببوس

برایان تریسی در کتاب معروف قورباغه ات را ببوس جمله ای را از شکسپیر نقل می کند که می‌گوید: "هیچ چیزی وجود ندارد، تنها فکر است که آن را به وجود می‌آورد." اگر از چیزی که هستید یا کاری که دارید و میزان درآمد و روابط خود ناراضی هستید، دنبال هیچ علت بیرونی ای نگردید. برای تغییر دیدگاه منفی به مثبت، کتاب قورباغه ات را ببوس را به شما پیشنهاد می کنیم. 

شما می توانید کتاب الکترونیکی قورباغه ات را ببوس و همینطور کتاب صوتی قورباغه ات را ببوس را از سایت رسابوک تهیه کنید.  بیوگرافی کامل برایان تریسی برای مطالعه شما عزیزان در سایت قرار داده شده است.

3. برنامه پرواز

برایان تریسی در کتاب برنامه پرواز همه را تشویق می کند حالا که در عصر طلایی بشری به سر می برند برای خود برنامه ای عالی را تدارک ببینند تا به بیشترین میزان از خواسته هایشان در زندگی برسند. البته او هشدار می دهد رسیدن به ایده آل هایی مثل شاد، سالم، خوش‌اندام و ثروتمند بودن در حداقل زمان ممكن نیست. زیرا بدون تلاش دستیابی به هیچ کدام از اهداف به شکل پایدار ممکن نمی شود. اما این سفر، سفری بسیار طولانی است که آغاز آن با برداشتن اول قدم شروع می شود. 

شما عزیزان می توانید کتاب برنامه پرواز برایان تریسی و همینطور کتاب صوتی برنامه پرواز را با کلیک روی لینک های مرتبط بدست بیاورید. 

4. حرف بزن تا برنده شوی

در کتاب حرف بزن تا برنده شوی یا چگونه در هر موقعیتی با قدرت ظاهر شویم؟، برایان تریسی سراغ مهارت حرف زدن  رفته است. او می گوید توانایی شما در صحبت کردن با مخاطبان برای موفقیت تان ضروری است. خوب صحبت کردن احترام و توجه دیگران را به دنبال دارد، به ارزش شما  در جمع می-افزاید و توجه افرادی را که می توانند به شما  کمک و دریچه هایی به روی تان باز کنند، جلب می کند. توانایی خوب صحبت کردن، به دیگران ثابت می کند که شما با استعدادتر و باهوش تر ازکسانی هستید که نمی توانند به خوبی شما صحبت کنند.

برای تهیه نسخه الکترونیک کتاب حرف بزن تا برنده شوی و کتاب صوتی حرف بزن تا برنده شوی روی لینک های مربوطه کلیک کنید. 

5. فوق ستاره فروش شوید 

کتاب فوق ستاره فروش شوید از دیگر آثار پرفروش برایان تریسی است که به صورت تخصصی در زمینه فروش نوشته شده است. تریسی این کتاب را اثبات کننده نتیجه تحقیقات 50 سال اخير می داند. توصیه برایان تریسی به کسانی که می خواهند فروشنده شوند این است که شروع کنند و برای کسب موفقيت، خصوصيات و ويژگي هاي فروشندگان برتر را در خودشان ايجاد كنند و به كار بگيرند.شما  عزیزان می توانید کتاب فوق ستاره فروش شوید را از سایت رسابوک تهیه کنید.

6. زمانتان را مدیریت کنید 

برایان تریسی بیش از 20 سال است که به مطالعه مدیریت زمان پرداخته است. او در این زمینه  کتابهای متعددی را خوانده و در سمینارهای بی شماری شرکت کرده است. از برنامه ریزهای زمانی استفاده کرد و به برنامه های آموزشی صوتی گوش داد.

نتیجه این تلاش ها ساماندهی به  سیستم مدیریت زمان برایان تریسی است که آنرا به هزاران نفر در سراسر دنیا آموزش داده است. اکنون بیست و یکی از بزرگترین ایده ها در باره کارایی شخصی را در کتاب زمانتان را مدیریت کنید در اختیار دارید. 

7. درآمد میلیونی

در کتاب درآمد میلیونی، برایان تریسی  از خاطرات دوران جوانی و بی پولی خود با خوانندگان صحبت می کند. او می گوید من زندگی خودم را با فقر شروع کردم. هیچ پولی نداشتم. از دبیرستان فارغ التحصیل نشدم. برای چندین سال به کارهای کارگری مشغول بودم. در طول این مدت چندین بار از کمک های دولت و بیمه ی بیکاری استفاده کردم. برای همین او به همه توصیه می کند که برای رهایی از این چرخه و رسیدن به درامدهای بالا و میلیونی تا می توانند اموزش ببینند و دیدگاهشان را با مطالعه و هم نشینی با افراد موفق گسترش بدهند. شما می توانید کتاب الکترونیکی درآمد میلیونی را از سایت رسابوک تهیه بفرمایید. همچنین کتاب صوتی درآمد میلیونی هم با کلیک روی لینک قابل تهیه است. 

8. بازاریابی 

برایان تریسی در کتاب بازاریابی خود به این حقیقت اشاره دارد که نیمی از کسب و کارها بخه علت کاهش دادن سطح فعالیتشان در حوزه بازاریابی یا بازاریابی ناکارآمد است که شکست می خورند. در کتاب بازاریابی برایان تریسی 21 مورد از بهترین ایده های استراتژیک بازاریابی را که تا کنون کشف شده بیان می کند. جهت خرید کتاب صوتی بازاریابی برایان تریسی روی لینک مربوطه کلیک فرمایید. 

 

تصویر6: جلد کتاب بازاریابی برایان تریسی 

9. تکنیک های مذاکره 

در کتاب تکنیک های مذاکره، برایان تریسی راجع به تاثیرگذاری امر مهم مذاکره در موفقیت شما در تجارت و زندگی صحبت می کند. او توانایی مذاکره کردن را مهارتی می دارند که  بدر حقیقت فرایندی برای تمام زندگی است که برهر چیزی که انجام می دهید ، هر چیزی که می گویید و تقریبا همه ی تعاملاتتان با دیگران هم در زمینه فردی ، کسب و کار و اجتماع هم از خیلی جنبه های دیگر هم تاثیر دارد. کتاب صوتی تکنیک های مذاکره از برایان تریسی را هم اکنون از سایت رسابوک تهیه کنید. 

10. ساختن کسب و کار پر سود

کتاب ساختن کسب و کار پر سود برای کسانی است که می خواهند به جای حقوق بگیر بودن و یا در رده های پایین کاری صنعت خود فعالیت کردن خود را به جایگاه بالاتری برسانند. برایان تریسی توصیه می کند که ابتدا باید برای کسب و کار خود رسالتی در نظر بگیرید تا در این بازار پر رقابت بتوانید سری در میان سرها دربیاورید. برایان تریسی با اتکا به تجربه های خود در عرصه کسب و کار بهترین توصیه ها را در زمینه ایجاد کسب و کار عرضه می کند. برای تهیه کتاب صوتی ساختن کسب و کار پر سود روی لینک کلیک کنید. 

آرشیو کامل محصولات برایان تریسی ، کتاب های صوتی، کتابهای الکترونیکی و ویدیوهای برایان تریسی

شرکت شادن پژواک افتخار دارد که بزرگترین و کامل ترین مجموعه از آثار صوتی و تصویری از برایان تریسی را تهیه کرده و در اختیار علاقمندان به او قرار داده است. شما می توانید از میان بیش از 60 عنوان مختلف محصولات مناسب رشد فردی، موفقیت شغلی، موفقیت در زندگی زناشویی، کسب و کار و کارآفرینی و بسیاری از مباحث دیگر را از سایت رسابوک تهیه کنید. برای مشاهده فهرست و توضیحات کامل به ادامه ی همین مطلب مراجعه کنید. 

 

سایر آثار برایان تریسی (Brian Tracy)

حالت نمایش